Avalon » Serie komiksowe » Pulse » Pulse #5

Pulse #5

Pulse #5

"Thin Air" - part 5

Postacie
Cytat

Spidey, po wybuchu bomby: "Jeez!"
Cage: "Unbreakable skin."
Spidey: "You need unbreakable pants."

Streszczenie

Goblin ciska w ich stronę dwie bomby, więc jedynym wyjściem, jakie pozostaje Jessice i Benowi jest okno. Wybuch jest jednak na tyle potężny, aby wyrzucić tylko Jessikę. Kiedy próbuje się skupić, spadając, ktoś chwyta ją w locie. To Spider-Man, który odstawia ją na najbliższy dach i pyta, czy wszystko w porządku. Nagle, Jessica zaczyna rozpaczać i krzyczeć, że Goblin zabił jej nienarodzone dziecko.

W pozostałościach korytarza, Green Goblin znajduje półprzytomnego Uricha i zaczyna go dusić zadowolony, że wreszcie skończy się jego zła prasa. Przeszkadza mu jednak cios, zadany przez Spider-Mana. Osborn każe mu się nie wtrącać, ale Spidey stwierdza, że tym razem przesadził i to już nie jest rozgrywka tylko między nimi dwoma. Goblin odrzuca go wyładowaniem energii i próbuje uciekać oknem, ale w tym momencie wlatuje w niego wściekła Jessica. Jednym ciosem strąca go ze ślizgacza, który po chwili łapię by zadać nim cios. Kiedy jej przeciwnik zaczyna spadać, dopędza go i wbija w ścianę budynku. Goblin jednak przywołuje swój ślizgacz, który uderza ją w plecy i daje mu szansę ucieczki. Spadającą Jessikę ponownie chwyta Spider-Man, ale w tym czasie, Osborn jest już daleko. Jess znowu zaczyna rozpaczać.

Jakiś czas póśniej, Luke znajduje Jessikę w szpitalu. Akurat pojawia się lekarz, który spokojnie pyta, co się stało i czy wystąpiły jakieś krwotoki, a potem podłącza aparat USG i po chwili stwierdza, że płód nie jest uszkodzony. Zapanowuje ogólna ulga, więc doktor może na spokojnie wypytać Jessikę o jej nadludzkie zdolności i doradzić kontakt ze specjalistą w póśniejszych fazach ciąży, bo wszystko wskazuje że dziecko będzie równie silne i odporne jak ona. Przy okazji, gratuluje Cage'owi, bo jest jego wielkim fanem. Jessica stwierdza, że zachowała się jak ostatni panikarz, ale Luke mówi, że to nie powód do wstydu. W tej chwili jednak musi ją opuścić, bo nie zamierza pozwolić, aby Goblinowi uszło to na sucho.

Kiedy najnowsze wydanie Daily Bugle z Osbornem na pierwszej stronie ujrzało światło dzienne, Oscorp natychmiast zwołał konferencję prasową. Adwokat Normana grzmi przed kamerami, że publikacja jest zemstą Jamesona za próbę przejęcia gazety, wszystkie zarzuty są pomówieniami, a jego klient ofiarą. Zapowiada zaskarżenie gazety i zniszczenie jej. Kiedy jednak wsiadają wraz z Osbornem do limuzyny, nie jest już tak pewny siebie. Obiecuje, że zrobi wszystko, co się da, jeśli tylko Osborn da mu jakiekolwiek argumenty, ale tamten tylko mamrocze coś o Gwen Stacy i zemście na wrogach. Nagle, limuzyna zatrzymuje się i unosi w powietrze, potrząsana przez Cage'a, który domaga się rozmowy z Osbornem. Za jego plecami pojawia się Spider-Man, który próbuje go uspokoić, a w tym czasie w środku, Norman ogłusza swojego prawnika i sięga po kostium Goblina. Chwilę póśniej, z samochodu wylatują dwie bomby. Spidey przechwytuje jedną i wyrzuca w powietrze, a Cage chwyta drugą i zatrzymuje wybuch własnym ciałem. W tej chwili, Osborn, w samej tylko masce, wylatuje z limuzyny i próbuje uciekać. Spider-Man próbuje zatrzymać go siecią, ale ślizgacz odrywa go od ziemi. Na szczęście, Cage chwyta go za kostkę i ciągnie do tyłu, przyciągając też do siebie Goblina i nokautując go efektownym ciosem. Gdy jest już po wszystkim, podchodzi do niego Kat Farrel i stwierdzając, że właśnie zapewnił sobie miejsce na pierwszej stronie, pyta o komentarz.

Chwilę póśniej, historia trafia do wiadomości telewizyjnych i wszyscy, zgromadzeni w Newsroomie Daily Bugle mogą ją obejrzeć. Prezenterzy oddają honory reporterom Bugle, ale wśród ogólnej euforii Jameson przywołuje swoich ludzi do porządku i ogłasza, że najbliższe wydanie The Pulse będzie w całości poświecone tej sprawie. Chce przedruków książki Uricha, rozmów z pracownikami Oscorpu, cytatów, analiz i zdjęć, a przede wszystkim chce, aby opisali historię wszystkich ofiar Goblina. Ben stoi z boku i tylko lekko się uśmiecha. Jonah podchodzi do niego i pyta, czy może pisać ze zwichniętym nadgarstkiem, ale on oczywiście nie ma wątpliwości. J.J.J. pyta, czy teraz powie mu, kim jest Daredevil, ale Ben konsekwentnie odmawia. Tym razem odpowiada mu jednak tylko uśmiech i stwierdzenie, że kiepski z niego reporter.

Jessica spogląda na pierwszą stronę gazety i długo się zastanawia. W końcu stwierdza, że najważniejsze jest dobro dziecka i wchodzi do budynku Daily Bugle.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Pulse #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.