Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 5 » Ghost Rider vol. 5 #15

Ghost Rider vol. 5 #15

Ghost Rider vol. 5 #15

"Revelations" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Liczba pozostałych awatarów Lucyfera maleje, lecz stawka nieznacznie wzrosła w czasie, gdy Johnny walczy o ostatnie elementy swojego misternego planu. Również Vraniel i Emmael, agenci Niebios, nad czymś pracują. Tylko nad czym? W ogóle, po czyjej stronie stoją? Oto i podwaliny pod historię, która dokona najbardziej szokującej przemiany Ghost Ridera w jego dotychczasowym istnieniu. Nie przegap!

Streszczenie

Matka Darlene dobija się do drzwi pokoju swej dorosłej córki, nie zamierzając pozwolić, żeby cały dzień spędziła ona w łóżku. Darlene wpuszcza matkę do środka, ujawniając, że jest w zaawansowanej ciąży, choć jeszcze wczoraj wyglądała normalnie.

Na stadionie Buffalo Geoducks przygotowywana jest konferencja prasowa zwołana przez Jacka Danielsa, który w tajemnicy wykupił drużynę. Gdy tajemniczy nowy właściciel się ujawnia, jedna z reporterek zaniemawia z przerażenia – okazuje się bowiem, że całe ciało mężczyzny pokryte jest oparzeniami. Ten jednak niewiele robi sobie z wrażenia, jakie wywołuje jego wygląd i ogłasza, że przybył się zabawić.

W motelu Dixie zgadza się pomóc w realizacji planu Johnny'ego, który ogląda transmisję z konferencji i rozpoznaje w "Jacku Danielsie" fragment Lucifera, który przed nim uciekł [patrz Ghost Rider vol. 5 #12 – przyp. S_O]. Wypada z pokoju, zapewniając, że zadzwoni do kobiety, gdy przyjdzie pora.

Gdy matka Darlene szuka kluczyków do samochodu, dziewczyna – mimo jej zakazów – zaczyna przeć. Poród jest jednak równie cudowny, jak sama ciąża – bez żadnych problemów bowiem na świat przychodzi dwóch małych, skrzydlatych chłopców.

Asystenci Danielsa nie są pewni, czy darmowy wstęp na mecz ligowy – do tego z darmowymi przekąskami i piwem – jest dobrym pomysłem, właściciel drużyny wyjaśnia jednak, że miał wizję: stadion pełen fanów sportu, mężczyzn i kobiet, starych i młodych, wypełnionych euforią... Do czasu, gdy aktywowane zostaną ukryte pod budowlą ładunki wybuchowe, zabijając tysiące ludzi. Oczywiście o tej ostatniej części Daniels nie wspomina asystentom, zamiast tego przekonując ich, by przyszli wraz z rodzinami.

Johnny Blaze stoi w korku obok mężczyzny rozmawiającego przez komórkę. Gdy to zauważa, przeistacza się w Ghost Ridera i każe wręczyć sobie telefon.

Matka Darlene protestuje, słysząc, że córka zamierza opuścić mieszkanie. Ta wyjaśnia jej, że ma ważną misję. Anioły wykorzystują swoje moce, by przekonać kobietę do kooperacji, ta więc daje córce kluczyki do samochodu.

Jack Daniels udaje się do swojego gabinetu, gdzie po chwili zjawia się Ghost Rider. Szybko powala Lucifera, wtedy jednak zauważa na biurku zdjęcie członków drużyny młodzików Geoducks. Widząc, na co Duch Zemsty spogląda, diabeł oświadcza, że wysłał dzieciaki na "obóz awaryjny" prowadzony przez jego znajomego – kolejnego awatara Lucifera...

Autor: S_O

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 5 #15 Ghost Rider vol. 5 #15 Ghost Rider vol. 5 #15 Ghost Rider vol. 5 #15 Ghost Rider vol. 5 #15 Ghost Rider vol. 5 #15 Ghost Rider vol. 5 #15 Ghost Rider vol. 5 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.