Avalon » Serie komiksowe » Marvel Premiere » Marvel Premiere #48

Marvel Premiere #48

Marvel Premiere #48

"The Price of a Heart!"

Postacie
Streszczenie

Sala operacyjna wewnątrz Cross Technological Enterprises. Darren Cross atakuje Ant-Mana, ten więc wysyła w jego stronę eskadrę latających mrówek. Sam również próbuje go uderzyć, zmniejszywszy się, okazuje się jednak, że przeciwnik go dostrzegł i nokautuje go. Następnie, używając narzędzi medycznych, przywraca herosa do ludzkich rozmiarów, po czym łamie anteny na jego hełmie i zrywa z kostiumu pojemniki z Cząsteczkami Pyma, po czym wzywa straż i każe wrzucić Ant-Mana do celi.

Gdy kilka minut później Scott budzi się, do celi zagląda Cross, nadal sądzący, że ma do czynienia z Pymem. Heros ujawnia więc, że nie jest oryginałem i żąda odpowiedzi, łotr wyjaśnia więc swoją historię. Większość swego życia spędził, budując swoje imperium, Cross Technological Enterprises, kilka miesięcy temu jednak okazało się, że jego serce nie wytrzymuje tempa jego życia. Jego lekarze radzili mu wypoczywać i odciąć się od stresującej kariery, Darren nie zamierzał się jednak na to zgodzić. Jak się jednak okazało, rozwiązanie znalazł wśród projektów, nad którymi pracowali jego podwładni – eksperymentalny nukleorganiczy rozrusznik, który został zainstalowany bezpośrednio w jego organizmie. Jak się okazało, wynalazek działał aż zbyt dobrze, a wzmocnione serce biło w znacznie zwiększonym tempie. Na początku wiązało się to ze zwiększeniem siły i wyostrzeniem zmysłów, z czasem jednak zaczęły się ujawniać mniej korzystne skutki uboczne – jego wygląd zaczął stawać się coraz bardziej groteskowy, okazało się również, że zwiększone tempo zaczęło "zużywać" serce w przyspieszonym tempie, a transplanty były tylko krótkoterminowym rozwiązaniem. Gdy Ant-Man zauważa, że jeśli dr Sondheim usunie rozrusznik, Darren nadal umrze, ten ujawnia, że nie dlatego porwał chirurga – jego przyspieszony metabolizm oznacza też przyspieszoną regenerację, przez co jego doktorom coraz ciężej jest przeszczepiać nowe serca, których "dawcami" są ludzie porywani z ulic – dzięki metodom pani doktor jednak cala operacja zostanie przyspieszona. Co więcej, zamiast serca bezdomnego, Cross zamierza użyć tego należącego do Ant-Mana. Stwierdzając, że operacja odbędzie się następnego dnia, łotr życzy Scottowi miłych snów i odchodzi, wtedy jednak heros wyciąga z cholewy buta zapasowe anteny i przytwierdza jego do hełmu, po czym wzywa mrówki. Wysyłając im mentalny obraz pojemników każe im je odnaleźć, co zajmuje owadom całą noc. Udaje im się jednak w końcu donieść zbiorniczki do celi na chwilę przed tym, jak do środka zaglądają strażnicy, których uwolniony Ant-Man szybko powala. Następnie dosiada swej latającej mrówki i wyrusza do sali operacyjnej, gdzie atakuje Crossa. Unika kolejnych ciosów łotra, który nagle łapie się za pierś i pada bez ducha. Dr Sondheim wyjaśnia więc zaskoczonemu herosowi, że nie mogła pozwolić na dalsze wykorzystywanie niewinnych, dlatego, wbrew Przysiędze Hipokratesa, wykorzystała zamieszanie podczas pierwszej walki Ant-Mana z Crossem, by umieścić w jego piersi jego stare serce zamiast "świeżego" – a to nie wytrzymało napięcia. Scott zapewnia, że teraz będzie mogła pomóc komuś, kto potrzebuje tego bardziej, niż Cross.

Jakiś czas później. Lang czeka na zakończenie operacji Cassie, a gdy dr Sondheim w końcu wychodzi z sali, zapewnia go, że zakończyła się ona stuprocentowym sukcesem. Gdy Scott jej dziękuje, kobieta radzi podziękować Ant-Manowi, właśnie przybyły Yellowjacket stwierdza jednak, że już otrzymał on swą nagrodę. Następnie prosi Langa o chwilę na osobności, a gdy ten jest w pełni gotowy na powrót do więzienia, Pym zapewnia, że nie po to przybył. Ujawnia, że włamując się do rezydencji, Scott nie wyłączył wszystkich alarmów, Hank był w stanie go więc obserwować. Gdy zabrał on kostium Ant-Mana, Avenger zaczął go śledzić, by dowiedzieć się, w jakim celu go potrzebuje. Choć został powalony przez promień ogłuszający z przewodach wentylacyjnych predsiębiorstwa Crossa i nie był w stanie mu pomóc, nadal widział, jak Lang poradził sobie z łotrem i stwierdza, że zasłużył na kostium. Gdy Yellowjacket odlatuje, Scott dochodzi do wniosku, że zboczył na drogę zbrodni w poszukiwaniu wrażeń, bycie superherosem jednak dostarczyło mu ich więcej, niż mógł sobie wyobrazić i postanawia pozostać Ant-Manem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Premiere #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.