Avalon » Serie komiksowe » Marvel Premiere » Marvel Premiere #47

Marvel Premiere #47

Marvel Premiere #47

"To Steal an Ant-Man!"

Postacie
Streszczenie

Na sali operacyjnej Ant-Man, mimo protestów pracującej chirurg, walczy z dwoma strażnikami. Ci szybko zyskują nad nim przewagę, wtedy jednak heros przypomina sobie o swoich nowych zdolnościach i zmniejsza się do rozmiarów owada. Zaczyna kontrolować mrówki, te zostają jednak zauważone przez jednego z wartowników, który domyśla się, z kim ma do czynienia i pozbywa się owadów strumieniem wody. Z drogą do swego celu zagrodzoną, Ant-Man stwierdza, że zaszedł zbyt daleko, żeby zrezygnować.

Kilka miesięcy wcześniej. Scott Lang opuszcza więzienie, w którym odbywał wyrok za włamanie – dzięki dobremu sprawowaniu dyrektor zapewnił mu nawet rozmowę o pracę w Stark International. Za bramą czekają na niego siostra z mężem i jego córka, Cassie, którą się zajmowali. Przez kolejne tygodnie Scott pracuje nad zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, zyskując sobie uznanie Tony'ego Starka. Pewnego dnia jednak Cassie mdleje, a gdy ojciec zabiera ją do szpitala, dowiaduje się, że jej organizm wytworzył błonę w aorcie, która utrudnia przepływ krwi – a co gorsza, nie są w stanie operować. Przytłoczony szpitalnymi rachunkami, Scott zaczyna zastanawiać się nad powrotem do kariery włamywacza, wtedy jednak doktor informuje go o genialnej chirurg, doktor Erice Sondheim, która opracowała metodę operacji laserowej, mogącej pomóc Cassie. Gdy jednak Lang ją odnajduje, doktor jest prowadzona do samochodu, a gdy próbuje się do niej dostać, zostaje odrzucony przez gigantyczne ramię mężczyzny znajdującego się w aucie. Zapamiętuje jednak tablicę rejestracyjną i odnajduje auto przez siedzibą Cross Technological Enterprises. Widząc, że musiałby dostać się do zbudowanego niczym forteca przedsiębiorstwa, Scott uznaje, że będzie musiał wynająć pomoc i postanawia włamać się do rezydencji, którą wcześniej mijał.

Tej nocy Lang zakrada się do budynku, zamiast kosztowności odnajduje jednak zaawansowane laboratorium. Nagle jedna ze ścian otwiera się, ujawniając skrytkę, w której znajduje się kostium Ant-Mana. Widząc to, Scott w końcu rozpoznaje nazwisko Hanka Pyma i wpada na pewien pomysł. Wraca z kostiumem do swego mieszkania i zaczyna testować jego możliwości, gdy jednak się zmniejsza, zostaje otoczony przez mrówki. Nie atakują go one jednak, Scott domyśla się więc, że widzą w nim sojusznika. Wkrótce później, dosiadłszy latającej mrówki, nowy Ant-Man dociera do Cross Technological Enterprises, gdzie zakrada się do szybów wentylacyjnych. Wkrótce zaczyna czuć zapachy typowe dla szpitali i kieruje się w stronę, z której dochodzą, unikając przy tym urządzenia ogłuszającego, mającego na celu utrzymywać szkodniki przed dostaniem się do, lub ucieczką z, laboratoriów. W końcu odnajduje strażników, z których jeden udaje się na salę operacyjną, Scott wskakuje więc na niego, niechcący go nokautując. Domyśla się jednak, w którą stronę się on kierował i udaje się tam, odnajdując doktor Sondheim.

Teraz. Ant-Man wpada na pomysł i zakrada się z powrotem na salę operacyjną przez odpływ w umywalce, zwiększając się w momencie, gdy wydostaje się z rur i nokautując strażników. Prosi zaskoczoną doktor Sondheim o pomoc w uratowaniu pacjentki ważniejszej, niż jakikolwiek łotr, wtedy jednak ze stołu operacyjnego wstaje zdeformowany gigant – Darren Cross – który nie zamierza na to pozwolić.

Autor: S_O

Galeria numeru

Marvel Premiere #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.