Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #17

Amazing Spider-Man vol. 3 #17

Amazing Spider-Man vol. 3 #17

"The Graveyard Shift" - Part Two: "Trust Issues"

Zapowiedź

• Ghost nawiedził Parker Industries!
• Z sabotażysztą obdarzonym supermocami żaden sekret nie jest bezpieczny-- żaden CZŁOWIEK nie jest bezpieczny.

Streszczenie

Podczas obiadu z May i Jayem Jameson prezentuje Peterowi i Annie Marii statuetkę, którą zdobyli podczas niedawnej aukcji – jedyny przedmiot, który kupili, cała reszta bowiem została kupiona przez pewną kobietę. May tymczasem pyta bratanka, czy myślał już o oświadczeniu się, a gdy ten zaniemawia, Anna ujawnia, że się rozstali – zapewnia jednak, że wciąż są przyjaciółmi. Po wizycie Marconi stwierdza, że Peter za bardzo komplikuje sprawy, próbując ukryć swą tożsamość i proponuje, by dostać się do siedziby Parker Industries na pajęczynie. Jest pewna, że nikt nie połączy tego z Peterem, dodaje też, że nikt nie uwierzył, że Pete i Spidey już nie współpracują.

W siedzibie firmy tymczasem pracownicy przygotowują się do testu technologii, które zostaną wykorzystane w ich więzieniu. Tymczasem szef ochrony informuje Sajani, że wykryli pewne problemy z infrastrukturą i decyduje się to sprawdzić. Po chwili na miejscu zjawiają się Peter i Anna Maria – ku zdziwieniu Jaffries, która miała zostać poinformowana o przybyciu Parkera. Marconi wyjaśnia więc, że użyli tajnego przejścia, za pomocą którego Spider-Man zdobywa swoje gadżety, ujawnia też reszcie zespołu, że ona i Peter się rozstali.

Ghost tymczasem infiltruje serwerownię budynku, odłączając telefony i Internet, uniemożliwiając tym samym kontakt ze światem zewnętrznym. Gdy zamierza zamknąć drzwi, zostaje odnaleziony przez ochroniarza, atakuje go więc.

Peter tymczasem uruchamia systemy nowego więzienia, które sprawują się znakomicie. Wtedy jednak Ghost ujawnia swoje machinacje i zwraca system przeciw im twórcom. Pete próbuje ratować pracowników, nie ujawniając przy tym swoich mocy – a z pomocą przychodzi mu Anna Maria, która na szybko wymyśla alternatywne wytłumaczenia. W końcu Peter każe Living Brainowi ochraniać pozostałych, a gdy okazuje się, że drzwi zostały zamknięte, Parker wysyła wszystkich do swego laboratorium, w którym tajne przejście nie jest częścią systemu. Gdy Anna Maria subtelnie sugeruje sposób, w jaki można by wyjaśnić zjawienie się Spider-Mana, Pete zauważa, że nigdzie nie widać Sajani.

Ta odnajduje Ghosta, któremu proponuje pomoc w zniszczeniu projektu więzienia, jeśli obieca zostawić w spokoju inne inicjatywy. Łotr jednak ujawnia, że atakuje korporacje, gdyż ich nienawidzi i rzuca się na Jaffries. W tej sytuacji odnajduje ich Spider-Man."Repossesion" – part 2: "No Tak Backsies"

Postacie:
* Black Cat
* Regina Venderkamp
* ciocia May, Jay Jameson

Milionerka Regina Venderkamp prezentuje zebranym nieznany obraz Renoira, który zdobyła podczas aukcji przedmiotów zarekwirowanych Black Cat i wręczyła go muzeum. Nagle jednak światła gasną, a gdy ponownie zostają włączone, okazuje się, że malowidło zniknęło.

Gdy wściekła, Regina wraca do swej rezydencji, odkrywa, że wszystkie inne zdobycze z aukcji również zniknęły. Gdy pędzi na piętro, czeka tam już Black Cat, która szybko powala jej ochronę z pomocą swych mocy – tym potężniejszych, im "gorsza" się staje. Usypia milionerkę i zabiera ją ze sobą do swej kryjówki, gdzie stwierdza, że brakuje tylko jednej rzeczy.

W swoim mieszkaniu May i Jay spoglądają na kupioną statuetkę, teraz w nowym miejscu. Jay proponuje wyjście na miasto, jego żona stwierdza jednak, że miała dość wrażeń jak na jeden dzień i chce zostać w domu. Przez okno tymczasem do środka zagląda Black Cat.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #17 Amazing Spider-Man vol. 3 #17 Amazing Spider-Man vol. 3 #17 Amazing Spider-Man vol. 3 #17 Amazing Spider-Man vol. 3 #17 Amazing Spider-Man vol. 3 #17 Amazing Spider-Man vol. 3 #17 Amazing Spider-Man vol. 3 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.