Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25

"Black Vortex" - Chapter 7

Postacie
Zapowiedź

• Podwójna ilość stron! Rocket i Magik w akcji! Beast złamany i pokonany! Gamora w ofensywie! Obalony Ronan! Zbyntowany Star-Lord! Nova rusza w pościg! W tym numerze na pewno znajdziesz to wszystko!

Cytat

Rocket: "Hey there, blue Earther? Uh, what the hell is wrong with you?"

Beast: "I may have ingle-handedly destroyed time and space."
Rocket: "Huh. Sucks to be you, then."

Streszczenie

Na pewnej planetoidzie Gamora odnajduje Beasta, pytając go, co się stało, ten więc wyjaśnia, że w niedawnej przeszłości podjął pewne decyzje, które miały opłakane konsekwencje dla kontinuum czasoprzestrzennego. Do niedawna był pewien, że wszelkie zmiany będzie w stanie odwrócić, jeśli zbada problem wystarczająco dokładnie i zdobędzie wystarczająco dużo wiedzy na ten temat, teraz jednak, gdy tak się stało, wie, że te zmiany są nieodwracalne.

Na Hali bohaterowie próbują przekonać Supremora, że potrzebują Vortexu choćby po to, by przywrócić swych przyjaciół do normalnego stanu, ten jednak jest nieprzejednany i stwierdza, że artefakt musi zostać ukryty, by nikt nie mógł już wykorzystać jego destrukcyjnych mocy. Widząc, że go nie przekonają, połączeni telepatycznie herosi układają plan, który od razu też wprowadzają w życie – podczas, gdy pozostali odwracają uwagę straży, Nova porywa zwierciadło i zaczyna z nim uciekać, w powietrzu zostaje jednak otoczony przez armadę Kree. Wtedy jednak tak Sam, jak i żołnierze Imperium zostają zaatakowani przez Misę, która przejmuje Vortex i zaczyna uciekać. Sam rusza za nią, a tymczasem w sali Supremora Jean powala przeciwników impulsem telepatycznym, pozwalając reszcie grupy na ucieczkę. Docierają oni do statku Star-Lorda w ostatnim momencie, wtedy bowiem nad planetą zjawia się Viderdoom, z którego Mister Knife rozpoczyna bombardowanie Hali, zabijając większość jej mieszkańców – w tym i Supreme Intelligence. Gdy jednak Misa dociera do latającej fortecy, ujawnia ona, że nie jest ona w posiadaniu Vortexu, który unosi się w próżni nieopodal nieprzytomnego Novy.

Tymczasem Magik i Rocket odnajdują Beasta i Gamorę. Próbują oni przekonać odmienionych przyjaciół do powrotu, niestety, bez skutku. Wtedy jednak Hank wyczuwa zniszczenie Hali, a gdy przez planetoidę przetacza się fala uderzeniowa, zmieniają zdanie.

Viderdoom. J'Son odwiedza celę, w której przetrzymywani są Cyclops, Groot i Iceman. Oświadcza on, że zamierza użyć ich jako karty przetargowej, by odzyskać Vortex, a gdy Scott oświadcza, że nikt się na to nie zgodzi, były Imperator ujawnia, że dopiero co zniszczył Halę i może to samo zrobić z Ziemią. Pyta, co wybiorą bohaterowie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.