Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #39

All-New X-Men #39

All-New X-Men #39

"Black Vortex" - Chapter 5

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy bohaterom nie udaje się przedostać do latającej fortecy Mr. Knife'a, Storm opracowuje nowy plan. Tymczasem Beast i Kitty udają się na Spartax, aby odszyfrować księgo Vortexu. Aby jeszcze bardziej skomplikować ich sytuację, związek Kitty i Petera stacza się po równi pochyłej.

Streszczenie

Laura budzi się z koszmaru, by odkryć czuwającego przy niej Cyclopsa. Upewniwszy się, że jest ona cała i zdrowa, próbuje porozmawiać z Jean, która stwierdza, że nie są sobie niczego winni mimo tego, że ich przyszłe wersje zakochały się w sobie i w końcu wzięły ślub. Jednocześnie jednak zbliżają się do siebie, nim jednak zdążą się pocałować, młody Beast wzywa ich na zebranie herosów.

W fortecy Knife'a Thane oznajmia, że ma dość czekania i, ignorując wzywającego do zabicia J'Sona Ebony Mawa, oznajmia, że wraca na Brennan-7. Tymczasem na księżycu Spartax Slaughter Lords dochodzą do wniosku, że Vortex nie znajduje się w tym miejscu i zastanawiają się, co mogą planować ci herosi, którzy przeżyli atak.

Podczas spotkania herosi zastanawiają się, jak przypuścić atak na fortecę Knife'a, Scott oferuje się więc udać z powrotem na księżyc i odwrócić uwagę Slaughter Lords wraz z kilkoma kompanami. Wtedy jednak otrzymują wezwanie o pomoc ze Spartax, gdzie sierociniec Ma Savage został zaatakowany, a po chwili kolejne, tym razem z Hali, która znajduje się pod atakiem odmienionych Angela, Beasta i Gamory. Herosi decydują się więc rozdzielić na trzy grupy: Cyclops, Groot i Iceman udają się na kiężyc, podczas gdy Kitty, Beast, Corsair, Venom i X-23 kierują się na Spartax, a Star-Lord, Captain Marvel, Drax, Jean, Magik, Nova, Rocket i Storm – na Halę.

Po dotarciu na księżyc, Scott zaczyna skanować okolicę, poszukując Slaughter Lords, ci jednak zaskakują jego grupę i szybko powalają. Powstrzymują się jednak przed ich zabiciem, wspominając, że Mister Knife ma co do nich plany.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Men #39 All-New X-Men #39 All-New X-Men #39 All-New X-Men #39 All-New X-Men #39 All-New X-Men #39 All-New X-Men #39 All-New X-Men #39 All-New X-Men #39

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.