Avalon » Serie komiksowe » Captain Marvel vol. 7 » Captain Marvel vol. 7 #12

Captain Marvel vol. 7 #12

Captain Marvel vol. 7 #12

"The 7 Seconds Before You Die" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Captain Marvel w trakcie swych kosmicznych podróży natknęła się na to co najgorsze w galaktyce (na ciebie patrzę, J'Son).

• Konsorcjum Haffensye śledziło Captain Marvel i Tic od tygodni Teraz, w końcu złapali tę dwójkę!
• Captain Marvel ledwo udało się ujść z życiem przy ostatnim spotkaniu z Haffensye - czy tym razem będzie miała tyle samo szczęścia?

Streszczenie

Lila Chaney zabiera Captain Marvel z powrotem na pokład jej statku, a gdy znika, Carol zauważa, że sztuczna grawitacja jest wyłączona. Po chwili odkrywa, że nic na pokładzie nie działa, odnajduje też ślady walki – za to ani śladu po Tic i Chewie. Dopada do awaryjnego restartu systemów, a ponownie uruchomiony, Harrison ujawnia, że zostali zaatakowani przez Haffensye, którzy porwali Flerkena. Gdy bohaterka zastanawia się, czemu nie zniszczyli statku, okręt Konsorcjum zrzuca kamuflaż i przygotowuje broń krótkiego zasięgu – z nieaktywnymi silnikami i uzbrojeniem, i zamkniętymi na głucho śluzami Captain nie będzie mogła odpowiedzieć atakiem, Harrison domyśla się więc, że zamierzają ją zabić i sprzedać go na złom. Informuje, że pole siłowe nadal jest sprawne, Carol każe więc zasilić tylko jedną jego stronę, a gdy wroga jednostka wystarczająco się zbliża, taranuje ją za pomocą bariery. Następnie każe uruchomić cykl samonaprawy, skupiając się na silnikach, i zaczyna przeglądać nagrania z ataku.

Po jakimś czasie generatory nadprzestrzenne zostają naprawione, Carol każe więc wytyczyć kurs. Harrrison odkrywa, że flota Haffensye podąża okrężną drogą, unikając czegoś zwanego "Nieskończoną Obwiednią", Captain decyduje się więc udać na wskroś. Podczas podróży kontaktuje się z Torfą, informując Gila i Jackie o sytuacji i prosi, by znaleźli coś na temat celu jej podróży. Dowiaduje się, że celem jest planeta wykorzystywana jako rynek niewolników, Gil odkrywa jednak, że nowy gracz, Mister Knife, zaczyna zagarniać tereny Konsorcjum i że planeta, na którą zmierza Carol, znajduje się na granicy między strefami wpływów. Gdy dowiadują się jednak, że Captain podróżuje przez Nieskończoną Obwiednię, protestują, wtedy jednak Harrison zatrzymuje się, utraciwszy kontrolę nad generatorami nadprzestrzennymi. Okazuje się, że znajduje się na obszarze, w której rzeczywistość jest nagięta, a wszystko rozszerza się znacznie szybciej, niż reszta Wszechświata, co zdaje się potwierdzać gigantyczny niesporczak unoszący się za oknem. Wszystko to czyni tę strefę znacznie większą, niż by to wynikało z map. Statek tymczasem zostaje namierzony przez "normalnej" wielkości jednostki krążące po okolicy, a bez możliwości ucieczki w nadprzestrzeń i z uzbrojeniem nadal w naprawie, Carol nie ma innego wyboru, jak unikać salw.

Tymczasem na pokładzie jednego ze statków Haffensye, na którym przetrzymywana jest też Tic, dowódca prezentuje loży Konsorcjum schwytanego Flerkena, stwierdzając, że jest to broń, za pomocą której pokonają Knife'a – a potem ją zniszczą, by nikt nie wykorzystał jej przeciw nim.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain Marvel vol. 7 #12 Captain Marvel vol. 7 #12 Captain Marvel vol. 7 #12 Captain Marvel vol. 7 #12 Captain Marvel vol. 7 #12 Captain Marvel vol. 7 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.