Avalon » Serie komiksowe » Loki: Agent of Asgard » Loki: Agent of Asgard #11

Loki: Agent of Asgard #11

Loki: Agent of Asgard #11

"Turn Away And Slam The Door"

Postacie
Zapowiedź

• Loki mierzy się z karą bogów! Czy jego grzechy w końcu go dopadły?

• W środku: ból Volstagga! Werdykt Sif! Furia Freyji! Dziwna wiedza Odina!
• I wśród tego wszystkiego... gdzie jest Król Loki?

Streszczenie

Asgard. Loki próbuje wyjaśnić, że nie jest "starym" Lokim, a jedynie narzędziem, którego ten użył do zabicia Kid Lokiego, Asgardczycy jednak odwracają się od niego, nie zamierzając mu wierzyć – Volstagg ogłasza nawet, że od teraz bóg kłamstw ma być całkowicie ignorowany. Gdy ten odchodzi, Sif spogląda za nim, stwierdzając, że jej ciało również zostało niegdyś skradzione przez Laufeysona i że byłaby w stanie rozpoznać go wszędzie – nie poznaje jednak tego Lokiego.

Ten tymczasem, przemierzając aleje Asgardu, trafia na kruka, który ostrzega go, że zbliża się "śmierć ego" i każe mu sobie przypomnieć. Gdy ptak znika, młody bóg udaje się do sali tronowej, zamiast Odina zastaje tam jednak Freyję. Pyta ona, czy oskarżenia, które słyszała, są prawdziwe, ten więc potwierdza, wytykając jej, że tego właśnie chciała. Stwierdza, że potrzebowała łotra, który pomógłby w odbudowaniu Asgardu i że Wszechmatka jest jedynie wściekła, że nie mogła sama skorumpować Kid Lokiego. Słysząc to, wściekła bogini skazuje go na wygnanie, a gdy młody bóg zostaje wyteleportowany, pada na tron, zrozpaczona. Wkrótce później udaje się do lochów, stwierdzając, że cena, jakiej żądał King Loki, okazuje się zbyt wysoka – okazuje się jednak, że więzień zbiegł.

Loki przemierza lodowe pustkowie gdzieś między Dziesięcioma światami, gdzie odnajduje go Odin. Zapewnia on, że wiedział o nim wszystko i że nadal go kocha, po czym przypomina, że oddał swe oko za mądrość od Drzewa Światów. Gałęzie Yggdrasila rozciągają się bowiem przez wszystkie Dziesięć Światów i dotykają każdego z nich – każdą istotę, każdego herosa i łotra. On zaś jest Mówcą Drzewa i Królem wszystkich opowieści – a Loki jest jego dzieckiem. Stwierdza jednak, że nie może mu pomóc – ma na swoich rękach krew swego lepszego siebie, musi więc za to zapłacić w sądzie ognia. Oświadcza, że to jego najmroczniejsza godzina i radzi, by pozostał sobie wierny i by stał się godny – nie mocy swego brata, lecz własnej. Gdy Loki znika, Odin każe mu jeszcze przypomnieć sobie, czym jest kłamstwo.

Loki zjawia się w swoim mieszkaniu, zaraz przed Verity. Ujawnia jej, że został wygnany z Asgardu i że najbliższą przyszłość spędzi na Manhattanie, a wtedy na miejscu zjawia się King Loki – jego przyszła wersja. Przedstawia się on Verity i pyta, czy młody Loki kiedykolwiek wspomniał jej, że jest mu przeznaczone zmienić się w jego. Ujawnia też, jak manipulował on Young Avengers, a gdy młody Loki protestuje, stwierdzając, że jego starsza wersja uogólnia sprawy, ten wytyka mu, że to tylko wymówki. Zauważa, że nic z tego, co powiedział, nie było kłamstwem – co Verity powinna wiedzieć. Ta stwierdza, że to dla niej zbyt wiele i ujawnia, że Valeria Richards i Doom powiedzieli jej o nim. Zapewniła ich wtedy, że Loki może się zmienić, teraz jednak potwierdza, że wszystko, co powiedział King Loki, było prawdą. Oświadczając, że ma dość wymówek i przeprosin, wychodzi z mieszkania. King Loki zauważa, że jego młodsza wersja nawet nie pomyślała, że jest jedynym przyjacielem, którego dziewczyna kiedykolwiek miała po czym więzi go, by pokazać mu jego przyszłość.

Autor: S_O

Galeria numeru

Loki: Agent of Asgard #11 Loki: Agent of Asgard #11 Loki: Agent of Asgard #11 Loki: Agent of Asgard #11 Loki: Agent of Asgard #11 Loki: Agent of Asgard #11 Loki: Agent of Asgard #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.