Avalon » Serie komiksowe » Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Alpha » Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Alpha

Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Alpha

Postacie
Zapowiedź

"The Black Vortex" zaczyna się tutaj!
• Black Vortex, starożytny artefakt przepełniony niezmierzoną potęgą, jest teraz w rękach Mr. Knif'a
• Kiedy miliardy żyć położone sa na szali, Peter Quill- Star-Lord, będzie musiał odkurzyć swoje złodziejskie rękawice.
• Ale kiedy Knife'a broni Slaughter Squad, Peter prawdopodobnie będzie potrzebował pomocy.

Streszczenie

Dwanaście miliardów lat temu, planeta Viscardi. Mieszkańcy obserwują rakietę szybującą ku przestworzom – zwieńczenie trwającego przez cztery pokolenia rozwoju technologicznego, które zaczęło się wyjściem z jaskiń. Niestety, pojazd wybucha na wysokości twarzy stojącego na planecie Celestianina, którego Viscardi nazywają Godhead. Jedna z mieszkanem, Gara, zwraca się do cichego bóstwa, pytając, czemu ich ambicje pozostawiają go niewzruszonym. Oświadcza, że będzie żyła pośród gwiazd i pyta, czy bóstwo nigdy nie czuło fascynacji ani nie miało snów, które chce zrealizować. Nagle Celestianin spogląda na nią i unosi rękę, tym gestem tworząc przed nią gigantyczne lustro, w którym Gara widzi wersję siebie o zrealizowanym potencjale – Black Vortex.

Teraźniejszość. W Instytucie Jean Grey Storm wytyka Beastowi, że nieodwracalnie naruszył on kontinuum czasoprzestrzenne, ściągając do tego czasu młodsze wersje oryginalnych X-Men, ten jednak próbuje się bronić, wyjaśniając, że nie wiedzą, co się wydarzyło. Rozmowę przerywa jednak przybycie Magik wraz z młodymi-starymi X-Men, która oświadcza, że Kitty potrzebuje jego pomocy w kosmosie. Jednocześnie, na drugim końcu Galaktyki, Star-Lord wzywa relaksujących się Guardians of the Galaxy.

Gdy obie grupy zbierają się w sierocińcu na Spartax, Quill wyjaśnia, że razem z Shadowcat próbował wykraść artefakt znany jako Black Vortex z rąk swego ojca. Gdy jednak zinfiltrowali jego ruchomą fortecę, odkryli, że J'Son już wykorzystał jego moc, by odmienić swój Slaughter Squad w znacznie potężniejszych Slaughter Lords. Nową mocą obdarzył też Blood Brothera, który, odmieniony, przyjął imię Brother Blood – jak się okazuje, by zaprezentować moc Vortexu swojemu partnerowi w interesach, Thane'owi. Nim jednak syn Thanosa zdążył wykorzystać potęgę artefaktu, Kitty i Peter wpadli do pomieszczenia, porywając Vortex. Quill nie zdaje sobie jednak sprawy z faktu, że jedna ze Slaughter Lords, Misa, doskonale wie, gdzie będą się oni ukrywać.

Teraz. Star-Lord zauważa, że nikt nie zwraca uwagi na jego wyjaśnienia, zamiast tego prowadząc między sobą pogawędki. Widząc, że jeden z podopiecznych Ma Savage spogląda zafascynowany w Vortex, Storm sugeruje, by uważał, gdy jednak sama spogląda w lustro, widzi się całkiem odmienioną i wystarczająco potężną by móc zniszczyć całe planety.

Dwanaście miliardów lat temu, planeta Viscardi, rok po powstaniu Black Vortex. Adron prosi Garę, by zniszczyła ona artefakt, który doprowadził ich cywilizację do upadku, ta jednak odmawia i zabija go, stając się ostatnią z Viscardich. Stając przed Godheadem pyta, czy od początku chciał on, by jej rasa wyniszczyła się od środka, ten jednak bez słowa odlatuje.

Teraz. Star-Lord pyta, kto chce jako pierwszy skorzystać z mocy Black Vortex, Gamora zgłasza się więc na ochotnika. Storm protestuje jednak, stwierdzając, że muszą zniszczyć artefakt. Wtedy jednak na miejscu zjawiają się Slaughter Lords, zamierzając odebrać Vortex, X-Men i Guardians ruszają więc do walki – z Gamorą strzegącą lustra. Quill każe Lydii wysłać wezwanie na pomoc. Tymczasem Czar-Doon dociera do Vortexu, gdy jednak kładzie na nim swoje ręce, zostaje przebity przez ostrza odmienionej Gamory.

Autor: S_O

Galeria numeru

Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Alpha Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Alpha Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Alpha Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Alpha Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Alpha Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Alpha Guardians of the Galaxy & X-Men: The Black Vortex Alpha

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.