Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #642

Fantastic Four #642

Fantastic Four #642

"Back in Blue" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• All-New Inwaders spotykają Fantastic Four podczas polowania na Reeda Richardsa i poszukiwania zaginonych dzieci z Future Foundation.
• Plan zostaje ujawniony.
• Co o tym wszystkim myśli Franklin Richards?

Streszczenie

Chwilę temu. Gdy Invisible Woman i Thing przeszukują Budynek Baxtera, wpadają na oddział S.H.I.E.L.D., który w następnej chwili zauważa ukrywającego się w Budynku Doca Greena. Moment później na miejscu zjawiają się oryginalny Human Torch, Namor i Captain America. Wtedy jeden z agentów nie wytrzymuje napięcia i zaczyna strzelać do Zielonego, a widząc to, Sue wpada w szał i zaczyna używać swoich mocy, by powalić pozostałych. Namor rzuca się jej na pomoc, źle odczytując jego intencje jednak, rusza przeciw niemu Thing. Hammond tymczasem próbuje spacyfikować Zielonego, a Captain – uspokoić Susan. Wtedy pośrodku całego zamieszania zjawia się Valeria, a jeden z wystrzałów kieruje się prosto na nią. Widząc to, niesiony przez Spider-Mana Johnny rzuca się jej na pomoc, porywając z linii strzału w ostatniej chwili. Gdy Ben przypomina to, co mówił o bohaterstwie Storma, Susan dopada do córki, która ujawnia, że przybyła im pomóc. Wyjaśnia, że przyjrzała się wydarzeniom i że wszystko to ma związek z wymiarem stworzonym przez Franklina. Gdy Hammond ujawnia, że chłopiec został porwany razem z innymi uczniami Future Foundation, Valeria stwierdza, że muszą znaleźć sposób, by naprawić sen Franklina.

W Nowym Edenie Reed stwierdza, że Quiet Man jest głupcem – z całą swoją wiedzą mógł pomóc światu, zdecydował się jednak poszukiwać zemsty, zamiast na przykład odnaleźć lek na raka. Ten jednak ujawnia, że to zrobił – stwierdził jednak, że ludzie nie zasługują na to, by być szczęśliwymi, więc zniszczył lekarstwo. Następnie wyjaśnia szczegóły swego planu – jak, wykorzystując swoje koneksje, udało mu się wynająć Wizarda i zaopatrzyć go w członków Frightful Four potrzebnych do osiągnięcia konkretnych celów, jak przyspieszył proces Fantastycznej Czwórki, sfingował śmierć Puppet Mastera, rozpoczął współpracę z Psycho Manem, by obudzić w umyśle Sue osobowość Malice i jak w końcu doprowadził do inwazji na Nowy Jork, wiedząc, że jedyny sposób na pokonanie potworów doprowadziłby do wypalenia mocy Torcha. Następnie ujawnia ostatni etap swego planu: globalną inwazję potworów, ulepszonych, by poprzedni sposób na ich pokonanie nie dał skutku, wspomaganą jeszcze przez kopie Avengers. "Ujawni" światu, że atak był działaniem Reeda, chcącego się zemścić za to, jak jego drużyna została potraktowana, po czym wyjdzie z cienia, ratując świat i zyskując popularność w tym samym czasie, gdy cały świat obróci się przeciw Richardsowi. Gdy ten obiecuje, że go powstrzyma, Quiet Man ujawnia, że inwazja już się zaczęła.

Obserwujący skanowanie Franklina Bentley każe Onome chronić pozostałe dzieciaki, po czym rzuca się na "Avengers", powalając ich za pomocą jednego ze swoich gadżetów i zmieniając Visiona w czekoladę. Uwolniwszy Franklina, chłopiec stwierdza, że jego ojciec miał rację – muszą robić to, co właściwe.

W Albuquerque Rick Sheridan obserwuje informacje o inwazji potworów,gdy słyszy lądujący przed jego domem Quinjet. Gdy wychodzi na zewnątrz, Jim Hammond oświadcza, że został on przywrócony do czynnej służby i że potrzebują jego pomocy. Rick jednak poprawia go – nie potrzebują jego, lecz istoty żyjącej w jego umyśle – Sleepwalkera.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #642 Fantastic Four #642 Fantastic Four #642 Fantastic Four #642 Fantastic Four #642 Fantastic Four #642 Fantastic Four #642 Fantastic Four #642 Fantastic Four #642

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.