Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #41

Deadpool vol. 3 #41

Deadpool vol. 3 #41

"Wade's No Good, Horrible, Very Bad Day"

Postacie
Zapowiedź

• Deadpool przeszedł ostatnio sporo... i potrzebuje się zrelaksować.
• Czas na dobrą starą i prosta robotę najemnika.
• Deadpool bliskim wschodzie. Powinno pójść łatwo i nieskomplikowanie.

Cytat

Deadpool: "I'm a man that can regrow anything, including evidently, a conscience."

Streszczenie

Deadpool jest w dołku – czuje się, jakby nigdzie tak naprawdę nie należał. Przyznaje żonie, że zastanawia się, czy Zenpool nie był lepszym człowiekiem, Shiklah zapewnia więc, że na pewno był nudniejszym. Dodaje, że jest rozrywany sprzecznymi motywacjami i radzi udać się na wędrówkę w celu odnalezienia samego siebie.

Później. Zainstalowawszy gigantyczny ekran i konsolę do gier w starym laboratorium Butlera, Wade próbuje się relaksować, jednocześnie myśląc o tym, co usłyszał od żony. Gdy zagląda do lodówki, odkrywa fiolki Tabula Rasa – specyfiku używanego, by wymazać jego wspomnienia. Stwierdza, że być może rozwiązałoby to jego problemy, nim jednak zdąży cokolwiek zrobić, dzwoni jego telefon – a po drugiej stronie Trapster ujawnia, że został wynajęty przez Roxxon jako część oddziału najemników pilnujących interesów koncernu na Bliskim Wschodzie. Proponuje Wilsonowi posadę.

Następnego dnia Deadpool dociera do Al Wazirabad, gdzie Trapster wyjaśnia, że Roxxon nie jest zainteresowany jedynie złożami ropy i gazu – wydobywają też artefakty, które sprzedają prywatnym kolekcjonerom. Zabiera go do koszar, gdzie przedstawia Wade'owi dowódcę oddziału, Pottera. Ten zabiera ich na pustynię, gdzie, z pomocą lornetki, pokazuje Deadpoolowi ich następne cele – dwójkę agitatorów buntujących mieszkańców przeciw Roxxonowi. Ujawnia, że mają ich zlikwidować i że akcja zaczyna się o świcie.

W swoim pokoju Deadpool przygląda się fiolce Tabula Rasa, wtedy jednak do środka wchodzi Potter. Widząc strzykawkę, stwierdza, że Wade jest ćpunem, ten więc wbija ją w szyję najemnika. Następnie udaje się do Trapstera, proponując, by zostawić mieszkańców w spokoju. Ujawnia potraktowanego serum zapomnienia Pottera, którego przekonał, że jest ich podkomendnym i w trójkę uciekają z koszar. Udają się do wioski, przekonując swoje "cele", że chcą pomóc im w walce z Roxxon. Z daleka obserwujący to Omega Red stwierdza, że jeśli nie jest to sztuczka Wilsona, on wykończy ich wszystkich.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #41 Deadpool vol. 3 #41 Deadpool vol. 3 #41 Deadpool vol. 3 #41 Deadpool vol. 3 #41

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.