Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #37

All-New X-Men #37

Postacie
Zapowiedź

• Masz znajomych, których znasz od dzieciństwa? Chodziłeś z nimi do szkoły i możesz o nich powiedzieć, że znają cie najlepiej?
• Wyobraź sobie, że w twojej szkole jest tylko 5 uczniów, a świat wokół was boi się was i nienawidzi.
• Czasem dobrze jest wziąć sobie na wstrzymanie, przemyśleć wszystko i móc powiedzieć, że twoja drużyna jest czymś więcej - to twoi najlepsi przyjaciele.

Streszczenie

Magik teleportuje Emmę i Jean na Madripoor, gdzie Frost zamierza trenować Marvel Girl w wykorzystaniu jej mocy. Wyjaśnia, że w ostatnim czasie wyspą zainteresowała się Mystique, która chciała na niej stworzyć swoją wersję mutanciej utopii – wykorzystując Mutant Growth Hormone. Następnie wyłącza telepatię Jean, ujawniając, że od jakiegoś czasu pracowała z Kukułkami nad przywróceniem swoich własnych mocy do ich dawnej świetności. Oświadcza, że Marvel Girl nie może cały czas polegać na swej telepatii, nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy nie będzie w stanie z niej korzystać. Wskazując jej pewien budynek, oświadcza, że w środku znajduje się jej cel, który ma powalić korzystając jedynie z telekinezy.


Marvel Girl zakrada się do drzwi, które telekinetycznie wyważa, po ich drugiej stronie odkrywając Bloba handlującego MGH. Pozbawia jego klientów ich broni i zaczyna do nich celować, Dukes jednak uderza w ziemię, wywołując wstrząsy i pozbawiając mutantkę równowagi. Rzuca się na nią i wyrzuca na zewnątrz, po czym ponownie atakuje. Nie zatrzymuje go ani rzucony w jego stronę wrak, ani wystrzelone w jego stronę naboje, Jean unosi się więc w powietrze, wspominając ich pierwsze spotkanie. Przypomina, że zaproponowali mu wtedy dołączenie do X-Men i pyta, czy żałuje, że tego nie zrobił, ten więc zauważa, że drużyna nadal jest nienawidzona. Ciska w jej stronę słupem energetycznym, dziewczynie udaje się jednak go wyminąć, a gdy Blob ponownie się na nią rzuca, unosi go i wysyła wysoko w powietrze, upuszczając go z wysokości. Upadek nie zabija go, pozbawia go jednak przytomności, a wtedy na miejscu zjawia się Emma, która przywraca dziewczynie telepatię. Stwierdza, że boi się ona, że jeśli wykorzysta pełnię swoich mocy, obudzi ukryte w sobie zło, zapewnia jednak, że to się nie stanie – to zło nie istnieje. Gdyby było inaczej, Emma zapewnia, że zabiłaby ją, gdy tylko się spotkały. Stwierdza, że może być, kimkolwiek zechce, musi się jednak na to zdecydować.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Men #37 All-New X-Men #37 All-New X-Men #37 All-New X-Men #37 All-New X-Men #37 All-New X-Men #37 All-New X-Men #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.