Avalon » Serie komiksowe » Cyclops vol. 3 » Cyclops vol. 3 #9

Cyclops vol. 3 #9

Postacie
Zapowiedź

• Tak, Scott Summers może służyć na statku pełnym morderczych piratów, ale kiedy lepiej ich poznać, wydają się być miłymi mordercami. Zwłaszcza kapitan, który zaczyna traktować Scotta, jak syna, którego nigdy nie miał.
• A zwłaszcza, że ładna córka kapitana, chce się całować w każdym momencie.
• Więc w czym problem? Może to mieć coś wspólnego z tą skradzioną super-bronią leżącą w ładowni statku. Jest na tyle potężna, aby zniszczyć cały układ słoneczny. Każdy w galaktyce jej chce... ale nikt nie chce za nią płacić!

Streszczenie

Gdy krzyki Corsaira wypełniają pokład Desolation, Sysk udaje się do brygu, by udzielić reprymendy torturującemu go Cyclopsowi. Scott zauważa jednak, że spełnia jedynie rozkazy kapitana i pyta, czy powinien się wstrzymywać, kosmita więc pozostawia go w spokoju. Gdy znika, ojciec i syn wybuchają śmiechem, po czym wracają do tego, dla czego przykrywką są tortury – chłopak wyjaśnia ojcu, jak wygląda sytuacja na okręcie, aplikuje mu jego serum i szmugluje jedzenie, a także trenuje swoje moce. Gdy zostawia Corsaira w celi, na korytarzu wpada na Kratyra, który pyta, czy chłopak jest z siebie dumny. Nie ma jednak w tym pytaniu złej woli, jak bowiem wyjaśnia, łup, który zdobyli po ataku na statek Shi'ar – broń masowego rażenia znaną jako Starcracker – uczyni ich bardzo bogatymi. Jak się okazuje, większość załogi polubiła nowego członka – w tym i córka kapitana, Vileena. Podczas małego tete-a-tete Cyke stwierdza, że nie jest to dobry pomysł, dziewczyna domyśla się więc, że chłopak ma już inną ukochaną. Scott stwierdza, że to skomplikowane, kosmitka oświadcza więc, że związki długodystansowe często takie są i przygotowuje się do pocałunku, wtedy jednak na miejscu zjawia się Sysk, który ogłasza, że kapitan Malafect wzywa Cyclopsa na mostek. Tam, gdy okręt zbliża się do planety Karchenar-4, kapitan stwierdza, że młodzieniec mu zaimponował, dlatego postanowił, by to on dowodził nadchodzącą misją. Sysk protestuje, Malafect stwierdza więc, że będą potrzebowali elementu zaskoczenia – a czymś takim bez wątpienia są promienie optyczne chłopaka.

Jakiś czas później Cyclops i Kratyr schodzą na powierzchnię, gdzie kamienny pirat zapewnia, że Scott zaimponował całej załodze i nie byłby zdziwiony, gdyby Malafect zamierzał szkolić go na dowódcę. Gdy Scott pyta, na czym polega misja, Kratyr wyjaśnia, że muszą spotkać się z kupcem na Starcrackera – nie mogą jednak wykluczyć tego, że będzie on próbował wykraść ich łup. Dlatego potrzebują tak jego brutalnej siły, jak i niespodzianki w postaci mocy Cyclopsa.

Tymczasem na statku Sysk zagląda do brygu, pewien, że Corsair i Cyclops coś ukrywają, i zamierza wyciągnąć z Summersa, o co chodzi. Wchodzi do jego celi i zaczyna go torturować, odbierając kamienny model Starjammera. Chris wyjaśnia, że Cyclops wyrzeźbił stateczek za pomocą swoich mocy. Ujawnia, że mutant jest jego synem i że od początku pracowali razem, w końcu ujawniając przeszmuglowany do jego celi miotacz. Sysk zauważa, że broń również jest kamienną "rzeźbą", chwila jego niepewności wystarcza jednak, by Corsair go obezwładnił.

Cyclops i Kratyr odnajdują kupca i jego ludzi – zmasakrowanych przez oddział Shi'ar. Piraci ruszają do ataku, a w pewnym momencie Kratyr osłania Scotta własnym ciałem. Mutant powala pozostałych przeciwników, jego kompan stwierdza jednak, że na pewno nie byli to jedyni Shi'ar na planecie. Ranny, stwierdza, że minie kilka godzin, nim jego noga odrośnie, dlatego każe Scottowi pędzić z powrotem na statek i ostrzec załogę. Gdy jednak Cyke tak czyni, wpada na swego ojca. Wyjaśnia mu sytuację i każe uciekać w kierunku przeciwnym do pozycji Shi'ar, samemu zamierzając ostrzec załogę, Corsair przypomina mu jednak, że jedynym powodem, dla którego udawał członka ekipy, była próba jego uwolnienia i każe uciekać wraz z nim, nie patrząc za siebie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Cyclops vol. 3 #9 Cyclops vol. 3 #9 Cyclops vol. 3 #9 Cyclops vol. 3 #9 Cyclops vol. 3 #9 Cyclops vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.