Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #16

Avengers World #16

Postacie
Zapowiedź

TIE-IN do AXIS!
• Drużyna Avengers, której nigdy byś się nie spodziewał!
• SCARLET WITCH ujawnia swój gniew!
• Heroiczny czyn Doctora Dooma — czy wszystko zostanie mu wybaczone?

Streszczenie

Jakiś czas temu. Doom wyjaśnia, że Scarlet Witch wkrótce przybędzie, poszukując zemsty, a on potrzebuje Avengers, którzy będą w stanie pomóc mu wciągnąć ją w pułapkę. Wie, że dziewczynce uda się zebrać odpowiedni zespół, prosi jednak, by nie zbliżała się do Wandy. Ta więc obiecuje, że nie zrobi niczego głupiego.

Teraz. Otoczeni przez roboty, Avengers Valerii ruszają do walki, gdy jednak kilka automatów niszczy pobliski most, na którym nadal znajdują się cywile, Stingray rusza im na ratunek mimo sprzeciwów USAgenta. Scarlet Witch tymczasem zauważa Valerię i rozrywa jej zbroję, stwierdzając, że jej rodzice muszą być zawiedzeni faktem, że działa dla Dooma. Dziewczynka jednak stwierdza, że się jej nie boi – po swojej stronie ma bowiem Avengers. W tej chwili w Wandę uderza tarcza USAgenta, a gdy ta odwraca się, by zająć się Walkerem, Val zostaje porwana przez C-D Mana, którego kieruje do maszyny Dooma. Wiedźma rusza za nimi, a zjawiwszy się w pomieszczeniu ogłasza, ze nie zabiła dziecka tylko dlatego, że doprowadzi go do Dooma. Delroy jednak chwyta ją i wpycha do komory, a Valeria uruchamia urządzenie. Energie Wandy jednak przeciążają je i niszczą amulet w centrum, a po chwili Scarlet Witch uwalnia się. Nim jednak ruszy do walki przeciw Avengers, wyczuwa Dooma i kieruje się w jego stronę. Widząc to, Valeria stwierdza, ze ich rola dobiegła końca i dziękuje herosom za pomoc, zapewniając, że teraz przyszła pora na to, by Doom zrobił to, co planował.

Ten, zdobywszy artefakt wypełniony mocami Scarlet Witch, przez chwilę zastanawia się, czy nie wykorzystać ich, by uleczyć swoje rany, zwalcza jednak pokusę. Zauważa za to, że urządzenie nie wyssało wystarczająco dużo mocy, by naprawić wszystkie jego błędy, i zamiast tego decyduje się wykorzystać je, by ożywić młodą bohaterkę, w której ślady, być może, wkrótce pójdzie Valeria. Bohaterkę, która poświęciła wszystko dla swej rodziny, uratowała swego ojca przed pewną śmiercią, choć sama zginęła z ręki Dooma.

Nowy Jork. W swoim mieszkaniu Scott Lang, głuchy na sugestie Darly Deering, by wyszli na miasto, udaje się otworzyć drzwi, pewien, że ich zamówienie zostało dostarczone. Zamiast tego jednak odkrywa za nimi swoją córkę, Cassie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #16 Avengers World #16 Avengers World #16 Avengers World #16 Avengers World #16 Avengers World #16 Avengers World #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.