Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 4 » Nightcrawler vol. 4 #9

Nightcrawler vol. 4 #9

Postacie
Zapowiedź

• Teleportując się na pomoc przyjacielowi, Nightcrawler wpakuje się w nie lada kłopoty, kiedy stanie przed Shadow Kingiem!
• A sprawy pogorszą się jeszcze bardziej kiedy Shadow King przejmie kontrolę nad X-Men.

Streszczenie

Nightcrawler wspomina, jak dawno temu, gdy X-Men byli jedynymi uczniami Instytutu Xaviera, Wolverine przygotował dla niego test, podczas którego musiał się bronić przed atakami pozostałych członków drużyny. Choć Kurtowi udało się powalić Beasta, ten szybko wrócił do walki z pomocą Icemana, a sam Kurt szybko padł ofiarą współpracy Storm, Colossusa i Rogue. Wtedy Logan pouczył go, że nigdy nie może robić tego, czego spodziewają się przeciwnicy.

Teraz. Otoczony przez kontrolowanych przez Shadow Kinga X-Men, Nightcrawler stwierdza, że musi zacząć od pokonania Storm, a gdy Farouk zauważa, że kontrolowane przez niego telepatki – Psylocke i Rachel – odczytują każdą jego myśl, Kurt atakuje je, ujawniając, że chodziło o zaskoczenie go. Podczas, gdy Bamfy teleportują Betsy, Wagner ciska Rachel w stronę Colossusa, który odrzuca ją, tym samym ogłuszając. Następnie teleportuje się do Storm, policzkując ją i znikając, z nadzieją, że jej burzliwy temperament pomoże w zwalczeniu kontroli – wiedząc też, że wściekła, Ororo zacznie przyzywać tornada. Doskakuje następnie do Beasta, powalając go i wrzucając w jedną z trąb powietrznych, która ciska ciałem Hanka prosto w Icemana.

Psylocke tymczasem zostaje przeniesiona do ruin miasta, gdzie staje przeciw niej Bloody Bess. Piratka rusza do walki, nie jest jednak w stanie uderzyć Betsy, która szybko ją powala, po czym przejmuje kontrolę nad Bamfami.

Kurt tymczasem ponownie "atakuje" Storm, po czym rusza do walki z Icemanem, zakładając, że Shadow King skupi się na kontrolowaniu Bobby'ego. Jak się okazuje, ma rację, a dzięki temu Farouk nie zauważa zbliżającej się burzy wywołanej przez Storm. Gdy Drake również zostaje powalony, Nightcrawlera atakuje Colossus, niewrażliwy na warunki pogodowe. Wydmy, na których stoi, jak najbardziej jednak są – po chwili Piotr zaczyna się więc zapadać, tym głębiej, im bardziej próbuje się wydostać. Następnie Kurt teleportuje się do Storm, próbując do niej przemówić, Ororo w końcu więc odzyskuje kontrolę, traci jednak przytomność. Wagner ogłasza, że pokonał pionki Shadow Kinga, wtedy jednak na miejscu zjawiają się Bamfy, które oblegają go, nie pozwalając się wyteleportować. Gdy zostaje powalony, staje przed nim Psylocke.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 4 #9 Nightcrawler vol. 4 #9 Nightcrawler vol. 4 #9 Nightcrawler vol. 4 #9 Nightcrawler vol. 4 #9 Nightcrawler vol. 4 #9 Nightcrawler vol. 4 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.