Avalon » Serie komiksowe » Storm vol. 3 » Storm vol. 3 #6

Storm vol. 3 #6

Postacie
Zapowiedź

• Po zakończeniu spraw z Yukio w Las Vegas, Storm łapie lot do domu.
• Ale bez jej wiedzy przemyca coś w swoim bagażu: strasznych zabójców uzbrojonych w zęby!
• Mają oni zamiar upewnić się, że Storm nie dotrze do celu...

Streszczenie

W hotelu w Las Vegas Storm bierze prysznic po walce na pustyni – która kosztowała ją zwichniętą kostkę. Gdy wychodzi z pokoju, czeka na nią Yukio. Stwierdza ona, że kupiła jej miejsce na locie czarterowym do Nowego Jorku, może jednak anulować bilet, jeśli Ororo chciałaby trochę zostać, ta jednak odpiera, że zrobiłaby to tylko pod warunkiem, że Yukio wyrzeknie się kontroli nad gangami Zachodniego Wybrzeża. Jakiś czas później wsiada na pokład samolotu, gdzie rozpoznaje ją pielęgniarka siedząca obok niej. Spytana, wyjaśnia, że przewozi ona nerkę, którą pewna kobieta zdecydowała się oddać swej siostrzenicy mimo, że od lat nie utrzymywała kontaktów z siostrą. Ororo rozpoznaje też starsza kobieta siedząca nieco dalej, protestując i stwierdzając, że nie zamierza lecieć w jednym samolocie z mutantką, pewien senator próbuje ją więc uspokoić, a pilot zapewnia ją, że wszyscy pasażerowie przeszli rygorystyczną kontrolę.

Jakiś czas później samolot jest już w powietrzu, trafia jednak na swojej drodze na burzę. Starsza kobieta zaczyna się stresować z powodu turbulencji, Ororo jednak uspokaja pogodę. Wtedy jednak pojazd zaczyna się trząść – jak się okazuje, znajduje się on pod atakiem oddziału paramilitarnego używającego plecaków odrzutowych. Korzystają też oni z zasłony dymnej, żaden więc z pasażerów nie jest w stanie dostrzec, co dzieje się naprawdę. Ochroniarze senatora zaczynają celować do Ororo, a choć ta zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego, jeden z nich atakuje ją, kopiąc ją w zwichniętą kostkę. Storm upada, a tracąc kontrolę nad mocami wysyła przez samolot impuls, który niszczy urządzenia elektryczne. Gdy Senator oskarża ją o atak, w jej obronie staje pielęgniarka, a Storm, powstając, każe wszystkim zapiąć pasy. Wyrównując ciśnienie za pomocą swych mocy, otwiera drzwi samolotu i wylatuje na zewnątrz, utrzymując maszynę w powietrzu z pomocą wiatru. Tam jednak zostaje zaatakowana przez szturmowców, których nie może powalić w swój normalny sposób, walcząc tak blisko samolotu. Udaje się jej dopaść do jednego z nich, odkrywając na jego mundurze symbol Eaglestar, wtedy jednak oboje zostają ostrzeliwani przez resztę najemników. Mutantka poraża ich, gdy jednak żąda odpowiedzi, przeciwnik zwraca jej uwagę na opadający samolot, bohaterka wyrusza więc mu na pomoc, pewna, że najemnicy wiedzieli, że nie będzie w stanie zostawić pasażerów swojemu losowi.

Pięć godzin później Storm doprowadza samolot do lądowania na lotnisku La Guardia. Zespół medyczny dopada do niej, ta jednak wysyła ich do pielęgniarki. Pilot dziękuje jej za pomoc, senator jednak dopada do czekających dziennikarzy, oskarżając mutantkę o atak na samolot. Gdy policja otacza ją, Ororo pada z wycieńczenia.

Autor: S_O

Galeria numeru

Storm vol. 3 #6 Storm vol. 3 #6 Storm vol. 3 #6 Storm vol. 3 #6 Storm vol. 3 #6 Storm vol. 3 #6 Storm vol. 3 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.