Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #14

Amazing X-Men vol. 2 #14

Amazing X-Men vol. 2 #14

"The Worst of Us"

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy wydarzenia w Axis osiągają punkt kulminacyjny, zarówno X-Men jak i Avengers znajdują się w niepewnych sytuacjach. Podobnie mają się Nightcrawler i Mystique - ten dziwny duet matki i syna osiąga punkt w ich relacjach, z którym nigdy wcześniej się nie spotkali.

Streszczenie

Winzeldorf, Niemcy. W kościelnym konfesjonale pewna osoba przyznaje księdzu, że minęło wiele miesięcy, od kiedy ostatnio był u spowiedzi, nie zamierza jednak wyznawać swych grzechów – nie on jest bowiem grzesznikiem, lecz mieszkańcy tego miasta, którzy widząc go, zaatakowali go i próbowali zabić, był bowiem inny niż oni. Gdy duchowny sprawdza, z kim rozmawia, po drugiej stronie odnajduje tylko chmurę dymu. Na dachu kościoła tymczasem Nightcrawler przygotowuje się do zabawy.

Godzinę jazdy od miasta do pewnej stodoły wpada oddział S.H.I.E.L.D. podążający za wskazaniami skanera. W środku odnajdują małą dziewczynkę, nim jednak jeden z nich zdąży powstrzymać kompana, ten zbliża się do niej, wystawiając się na atak Mystique. Sama nie wiedząc, czemu powstrzymuje się od zabijania agentów, Raven porywa skuter śnieżny i zaczyna pędzić w stronę Winzeldorfu. Wspomina, jak po bitwie z Red Onslaughtem nagle zaczęła odczuwać ciężar wszystkich swoich grzechów, choć jej umysł próbował wrócić do "normalnej" formy. Domyśliła się wtedy, że jeśli ona czuje się w ten sposób, inni też mogli zostać odmienieni, i zaczęła śledzić Kurta, zgadując gdzie się udaje, gdy trafiła do Berlina.

W Winzeldorfie Kurt ściga księdza, w końcu dopadając do niego i powalając. Przyznaje, że przez długi czas sam był bogobojną osobą, wyciągając jednak nóż oznajmia, że w końcu zrozumiał, że jego przeznaczeniem jest wymierzanie kary. Gdy unosi jednak ostrze, zostaje powalony przez matkę, która każe duchownemu uciekać. Wagner zdziwiony stwierdza, że w końcu zrozumiał, że Mystique od początku miała rację, nienawidząc ludzi i przypomina, że atakowali ją tylko ze względu na jej wygląd, tak, jak jego, Raven próbuje jednak przekonać go, że zachowuje się jak nie on i że jest dobrą osobą z dobrą duszą. Słysząc to, Kurt wybucha śmiechem, ujawniając, że zaprzedał swoją duszę, by wrócić do życia, po czym oświadcza, że zamierza odpłacić się mieszkańcom miasta. Następnie teleportuje się i zaczyna porywać przechodniów, przenosząc ich w przestworza, Mystique, więc tworzy sobie skrzydła i chwyta ich. W końcu przed szalejącym Nightcrawlerem staje Logan, a sekunda konsternacji, którą on czuje, nim domyśli się, że to tylko jego matka, wystarczy, by ta go zaatakowała, uniemożliwiając teleportację. Wtedy jednak odnajduje ją helikopter S.H.I.E.L.D., który otwiera ogień, Kurt teleportuje się więc na pokład, grożąc pilotowi śmiercią. Mystique wpada do środka, nie zamierzając pozwolić, by syn splamił swoje ręce krwią, a gdy ten teleportuje się w te i wewte, próbując ją ogłuszyć, ta, osłabiona, zapewnia, że nigdy go nie puści, ponieważ go kocha. To ponownie zatrzymuje Kurta – tym razem dlatego, że rozpoznaje w jej słowach prawdę. Znika z pojazdu, wtedy jednak Raven zauważa, że zaczynają opadać, wyciąga więc pilota z pokładu i razem lądują nieopodal uderzającego w ziemię pojazdu. Mutantka postanawia ponownie odnaleźć Wagnera, nie zamierzając się poddać – wie bowiem, że jej syn nie poddałby się, próbując ocalić ją.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #14 Amazing X-Men vol. 2 #14 Amazing X-Men vol. 2 #14 Amazing X-Men vol. 2 #14 Amazing X-Men vol. 2 #14 Amazing X-Men vol. 2 #14 Amazing X-Men vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.