Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #15

Avengers World #15

Postacie
Zapowiedź

TIE-IN do AXIS!
• Całkiem nowa drużyna Avengers wyrusza na niemożliwą misję...
• Zrekrutowani przez Doktora Dooma?!?

Cytat

Doctor Doom: "I will make everything right. For I am not a simple do-gooder... I am Doom."

Streszczenie

W Latverii Doom przyznaje Valerii, że po bitwie na Genoshy zaczął patrzeć na świat w nowy sposób – i zrozumiał, że popełnił wiele zbrodni, za które teraz musi zadośćuczynić. Wie, że zawiódł swoje państwo, zrozumiał też, że Reed Richards miał rację, stawiając rodzinę na pierwszym miejscu – podczas gdy on sam niejednokrotnie bezcześcił jej świętość. Oświadcza, że nie uzyska przebaczenie, po czym ujawnia, że tak, jak on odnalazł nową drogę, tak Scarlet Witch – której moc niegdyś wykorzystał we własnych celach – stała się zła, i w końcu przybędzie, by się zemścić. Stworzył jednak urządzenie, które pomoże mu w zdobyciu części jej mocy, które będzie mógł wykorzystać do naprawienia swoich błędów – ostrzega jednak, że może je wykorzystać tylko raz,  jego sercu znajduje się bowiem starożytny artefakt, który od lat wypełniał energią magiczną. Stwierdza, że zostało jeszcze wiele do przygotowania, ma więc dla dziewczynki misję.

Wkrótce później, na pokładzie Helicarriera Illiad, Valeria wyjaśnia Marii Hill, że Doom potrzebuje pomocy drużyny Avengers – mimo, że większość herosów znajduje się pod wpływem Inwersji bądź zaginęła, stworzyła grupę kandydatów, wykorzystując archiwów S.H.I.E.L.D., potrzebuje jednak dostępu do danych umożliwiających ich odnalezienie, a do tych nie była w stanie się włamać. Dyrektor zgadza się, stwierdzając, że ojciec dziewczynki nigdy jej nie zawiódł, i deleguje do jej pomocy agenta Coulsona, zaznaczając, że w zamian Val ma jej pomóc z zabezpieczeniem danych.

Elsa Bloodstone tropi potwora w opuszczonym domu... choć okazuje się, że jest to tylko plan jej serialu. Gdy udaje się na przerwę, Val i Coulson pytają, czy zna Avengers. Wkrótce później odwiedzają USAgenta działającego jako wojskowy rekruter, prosząc o pomoc. Odnajdują też Valkyrie odstraszającą kieszonkowców, przedstawiając propozycję, dzięki której będzie mogła lepiej spożytkować swoje moce. Kolejny na liście jest 3-D Man, trenujący swoje zdolności na stadionie i z radością zgadzający się na powrót do Avengers. Ostatnim kandydatem jest Stingray, który zostaje zaproszony do zespołu po tym, jak bez skutku próbuje przekonać straż pożarną do przyjęcia jego pomocy w czasie pożaru.

Jakiś czas później, zebrani herosi czekają na wyjaśnienia w Castle Doom. Choć Stingray próbuje przekonać pozostałych do zachowania spokoju, gdy na miejscu zjawia się Coulson, próbujący wyjaśnić, na czym polega ich misja, 3-D Man nie daje mu nawet dojść do słowa, próbując przekonać go do uczynienia go liderem zespołu. Nagle rozlega się alarm, agent S.H.I.E.L.D. każe im się więc przygotować. Wtedy na miejscu zjawia się Valeria, sterująca jednym z pancerzy Dooma i prowadzi ich na dziedziniec, który został zaatakowany przez Scarlet Witch. Widząc herosów, Wanda oświadcza, że nikt nie powstrzyma ich przed zemszczeniem się i wysyła w nich strumień energii, przed którym Valerię osłania Stingray. Tymczasem Wiedźma wysyła przeciw nim armię robotów...

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #15 Avengers World #15 Avengers World #15 Avengers World #15 Avengers World #15 Avengers World #15 Avengers World #15 Avengers World #15 Avengers World #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.