Avalon » Serie komiksowe » Avengers & X-Men: Axis » Avengers & X-Men: Axis #6

Avengers & X-Men: Axis #6

Avengers & X-Men: Axis #6

"Inversion" - part 3: "Awakened Like Us"

Postacie
Zapowiedź

• Sojusz Złoczyńców wygrał, kto więc został by ich powstrzymać?
• Rogue i Nightcrawler kontra Mystique!
• Thor kontra Loki!
• Magneto i Quicksilver kontra Scarlet Witch!
• Nadciąga twarz nowego światowego nieporządku - powstają Astonishing Avengers!

Cytat

Iron Man [do Daredevila]: "Join in, sourpuss. Extremis is on the house. Take care of that whole ginger thing you were cursed with."

Streszczenie

W swoim przemówieniu do reszty świata Apocalypse ogłasza, że choć do tej pory nie przelał krwi żadnego z homo sapien wypędzonych z Manhattanu – ani tych, którzy próbowali odbić wyspę z rąk mutantów – od teraz każdy, kto ośmieli się postawić stopę w nowej stolicy Narodu Mutantów, zginie. Dodaje, że jego rasa nie zamierza zadowalać się mrzonkami o koegzystencji – od teraz to oni będą rządzić światem, a ludzie powinni cieszyć się, że mogą nadal istnieć. Gy jednak kończy przemowę, udaje się do laboratorium, gdzie przygotowywana jest bomba genetyczna – mająca za zadanie zniszczyć każdego, kto nie jest mutantem. Nie zdając sobie sprawy, że są obserwowani przez Sabretootha, mutanci zostają poinformowani przez Jean Grey o intruzie – Mystique, która stoi przed Wieżą, prosząc o pokojowe rozwiązanie. Apocalypse wysyła do niej więc Nightcrawlera i Rogue, którzy oznajmiają, że porzucili marzenie Xaviera i że zamierzają nauczyć ludzi ich miejsca – tak, jak zawsze tego chciała. Gdy Raven nie chce walczyć, X-Men porywają ją w powietrze i zrzucają z wysokości, chwyta ją jednak Creed, któy ucieka z nią do tuneli Morlocków.

W nowej siedzibie Stark Industries w San Francisco Tony wyjaśnia jednej z zabawiających się dziewcząt swoją strategię marketingową za Aplikacją Extremis, gdy na miejscu zjawia się Daredevil. Wytyka on Starkowi, że miasto ogarnęła fala zbrodni, ludzie bowiem zrobią wszystko, by opłacić koszty Aplikacji, ten jednak stwierdza jedynie, że tak działa kapitalizm. Gdy Matt wściekły rzuca się na geniusza, ten wysyła przeciw niemu swój pancerz, a gdy Śmiałek unika ciosów i dezaktywuje go, Tony dopada do niego i wyrzuca ze swojej wieży, ujawniając, że sam ulepszył swoje ciało za pomocą Extremis.

W Latverii Doctor Doom staje przed swoimi rodakami, przyznając, że choć wmawiał sobie, że wszystko robi dla dobra swego kraju, tak naprawdę jedynie wykorzystywał ich. Oświadcza jednak, że to się zmieniło, po czym, dodając, że nie jest ponad nimi, zdejmuje swoją maskę, pokazując, że jest ich bratem. Oświadcza, że od teraz Latveria będzie demokratyczna, wtedy jednak zostaje zaatakowany przez Scarlet Witch, żądną zemsty za to, że zmusił ją do dokonania M-Day. Powala go, gotowa go zabić i uwięzić jego duszę po wsze czasy, dyktatora jednak porywa Quicksilver, który przynosi go do Magneto. Wanda jednak odnajduje ich, stwierdzając, że nie powinna była spodziewać się niczego innego po swojej rodzinie.

W Las Vegas Loki odnajduje Thora w kasynie, gdzie krupierzy boją się nawet ujawnić mu, że przegrywa. Zauważa, że Mjolnir powinien być w stanie oczyścić jego umysł, Odinson oświadcza jednak, że pozostawił młot na Księżycu i że pasuje mu bycie niegodnym. Gdy jednak Loki proponuje, że zabierze brata do domu, dopóki całkiem jeszcze nie zrujnował swej reputacji, Thor atakuje go, pytając, czemu nie może zostawić go w spokoju. Laufeyson przyznaje więc, że nie może kłamać i że kocha swego brata i nie zamierza z nim walczyć. Zostaje przebity przez ścianę, wtedy jednak porywa go Spider-Man, który wciąga go na pokład przelatującego Quinjeta. Gdy docierają do Nowego Jorku, Steve Rogers wyjaśnia mu, co wydarzyło się w ostatnim czasie w Nowym Jorku – i to, czego dowiedzieli się od Sabretootha: przygotowana przez X-Men bomba, która zabije każdego, kto nie jest mutantem, zostanie zdetonowana za godzinę. By ich powstrzymać, Steve zebrał jednak całkiem nową drużynę – złożoną z poddanych Inwersji łotrów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6 Avengers & X-Men: Axis #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.