Avalon » Serie komiksowe » Cyclops vol. 3 » Cyclops vol. 3 #7

Cyclops vol. 3 #7

Postacie
Zapowiedź

• Zła wieść: The Starjammers zaraz zginą! Dobra wiadomość: Cyclops już nie należy do Starjammers.
• Scott Summers jest na pokładzie nowego pirackiego statku, z okrutnym kapitanem i załogą składającą się z kryminalistów i zabójców. Żaden z nich nie ufa Scottowi - a kilku z nich może chcieć go zabić!
• Ale córka kapitana jest całkiem całkiem, prawda?

Streszczenie

Desolation oddaje salwę w kierunku Starjammera, gdy jednak Kapitan Malafect zarządza kolejną, Cyclops protestuje. Próbuje wytłumaczyć, że na pokładzie statku jest sporo sprzętu i ładunku, który można złupić i sprzedać, załogant Zebble jest jednak gotów poderżnąć mu gardło za podważanie rozkazów kapitana. Malafect każe mu jednak spocząć i chwali piracki zmysł nowego nabytku, wyjaśnia jednak, że pragnie skrzywdzić Corsaira, odbierając mu wszystko, na czym mu zależy – dlatego umieścił go w celi z widokiem na oddalającą się kapsułę z jego załogą i ostrzelany pojazd. Każe Vileenie oprowadzić Scotta po statku, ta więc prowadzi go do jego nowej kabiny, pokrótce opisując mu poszczególne pomieszczenia i członków załogi. Zapewnia, że zdobył sobie respekt kapitana, odważając się na protest, radzi jednak, by nie robił tego zbyt często – dziewczyna rzadko kiedy ma kontakt z rówieśnikami. Na odchodnym ujawnia, że jest córką Malafecta i że z jej też nie powinien robić sobie wroga. Podaje mu godzinę, o której ma miejsce obiad i żegna się.

Jakiś czas później Scott wymyka się z kabiny, trafia jednak na Kratyra, który sądzi, że chłopak szuka mesy i prowadzi go tam. Na miejscu Scott zostaje zaczepiony przez Zebble'a, który zamierza zapłacić mu za "ośmieszenie", zamiast walczyć decyduje się jednak zabrać mu wizjer, sądząc, że to broń. Cyclops ujawnia jednak, że to on sam generuje promienie optyczne i powala nimi pirata. Nim jednak walka zdąży się rozpętać na dobre, pierwszy oficer, Sysk, zjawia się na miejscu i wręcza Scottowi listę jego obowiązków jako "przynieś-podaj-pozamiataj". To jednak daje Cyclopsowi czas i możliwości, by zaplanować, jak pomóc ojcu i pozostałym Starjammers. W końcu zagląda na mostek statku podczas nocnej zmiany, gdzie urzęduje Skrullka M'Jell, której ma pomóc. Gdy ta stwierdza, że statek działa na autopilocie, mutant proponuje jej Bach'terriański Żmijosok – ze środkiem usypiającym – a gdy kosmitka zasypia, zaczyna pracować przy konsoli. Po jakimś czasie przynosi zamkniętemu w celi ojcu coś do jedzenia i ampułkę nanitowego serum, po czym wyjaśnia, że wysłał skompresowany sygnał w kierunku asteroid, przy których zostawali dryfujących Starjammers – i przy odrobinie szczęścia ich ferromagnetyczny skład pomoże w jego dekompresji. Przeprasza ojca, że doprowadził do tej sytuacji, ten więc stwierdza, że nie mógł wiedzieć, jak to się skończy i że Malafect tak, czy inaczej znalazłby sposób, by ich dopaść. Wtedy jednak Scott zauważa, że nie zostało mu wiele czasu, wraca więc na mostek i budzi M'Jell, stwierdzając, że nie wydarzyło się wiele, przypadkiem jednak wysłał kilka pulsów skanujących. Skrullka zauważa jednak, że dobrze zrobił i informuje kapitana, że coś wykryli. Jak się okazuje, jest to fregata medyczna, którą Malafect postanawia złupić. Każe załodze zabić każdego, kto stanie im na drodze.

Autor: S_O

Galeria numeru

Cyclops vol. 3 #7 Cyclops vol. 3 #7 Cyclops vol. 3 #7 Cyclops vol. 3 #7 Cyclops vol. 3 #7 Cyclops vol. 3 #7 Cyclops vol. 3 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.