Avalon » Serie komiksowe » Death of Wolverine: The Logan Legacy » Death of Wolverine: The Logan Legacy #5

Death of Wolverine: The Logan Legacy #5

Postacie
Zapowiedź

• Występuje Daken!
• Człowiek zwany Wolverinem nie żyje. Ale co się stanie z jego doczesnymi szczątkami? Będą reliktami? Trofeami? A może zostało po nim coś jeszcze... coś co przetrwa? Coś w jego synu, Dekanie?
• Daken nienawidził swojego ojca, kiedy ten żył. Ale teraz obowiązki jakich się podejmuje w imieniu Logana zaskoczą każdego, kto znał ich obu...

Streszczenie

Dwa dni temu. W slumsach Madripooru agenci Hydry przesłuchują Kima, zwiadowcę, który miał być ich "oczami i uszami" podczas aukcji przeprowadzonej na wyspie kilka dni wcześniej. Ten wyjaśnia, że sprzedawca zaprezentował dwa stare pazury Wolverine'a i fiolkę jego krwi. Ogłosił, że cena wywoławcza za każdy z tych przedmiotów wynosi pięćdziesiąt milionów dolarów, kwoty te jednak szybko poszły w górę. Tymczasem na zewnątrz strażnicy ginęli z rąk właśnie przybyłego Dakena, który w końcu jednak trafił na bombę-pułapkę. Wyczuwszy eksplozję, licytator zapewnił, że wszystko jest pod kontrolą i kontynuował przetarg. Wtedy jednak Daken przebił się przez ścianę, zabijając go i jego ochroniarza. Potencjalni kupcy próbowali zbiec, okazało się jednak, że wszystkie wyjścia są zabarykadowane. Mutant tymczasem zwrócił na siebie ich uwagę i ogłosił, że nie mają oni praw do szczątek jego ojca. Dodając, że od tej pory osobiście rozprawi się z każdym, kto spróbuje położyć na nich ręce, zakończył przemowę stwierdzeniem, że ze wszystkich poza trójką z nich uczyni przykład. Następnie rzucił się w tłum, zabijając każdego – choć jak zauważa Kim, nie wyglądał na wściekłego bądź upojonego rozlewem krwi, wyglądało raczej na to, że czynił to jako część rytuału. Jedynymi osobami, które przeżyły, była Viper, ukrywająca się wśród licytujących Mystique i sam Kim.

Słuchający Kima agenci zauważają, że choć dwie kobiety miały wartość taktyczną, nic nie wyróżnia zwiadowcy. Telepatka wdziera się więc do jego umysłu, odkrywając, że lata wcześniej był on kochankiem Dakena i wyraża żal, że nie wiedzieli o tym wcześniej – mogli bowiem to wykorzystać.

Teraz. Na Okinawie Daken prezentuje zdobyte szczątki Wolverine'a mnichowi, którego prosi o przeprowadzenie tradycyjnych obrządków pogrzebowych.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death of Wolverine: The Logan Legacy #5 Death of Wolverine: The Logan Legacy #5 Death of Wolverine: The Logan Legacy #5 Death of Wolverine: The Logan Legacy #5 Death of Wolverine: The Logan Legacy #5 Death of Wolverine: The Logan Legacy #5 Death of Wolverine: The Logan Legacy #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.