Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #37

Deadpool vol. 3 #37

Deadpool vol. 3 #37

"Guess Who's Bumming At Dinner?"

Postacie
Zapowiedź

• Deadpool porzucił przemoc, aby uzyskać oświecenie!
• Ale jak to uchroni jego przyjaciół z FauX-Men przed prawdziwymi, tego sam nie wiem.
• Dodatkowo: Cowboy stuff!

Streszczenie

Święto Dziękczynienia. Grupa złodziei obrabia bank, gdy jednak zaczyna uciekać, wpada na Deadpoola. Są gotowi podzielić się z nim dolą, byle ich nie zabijał, ten więc oznajmia, że wyrzekł się przemocy, zauważa jednak, że kradzież jest przestępstwem i radzi im zwrócić łup. Gdy zaczynają do niego strzelać, Wade osłania się kupionym indykiem i ogłusza nim przeciwników.

Jakiś czas później, w domu Prestonów, pani Camacho obserwuje swoją wnuczkę, po czym sięga po tłuczek do mięsa i zaczyna nim okładać Wade'a, który doprowadził do śmierci Carmelity. Ten stwierdza, że próbował jedynie ochronić ją, odsuwając od siebie – był bowiem młody i nie wiedział, że to nie działa. Ma nadzieję, że kobieta kiedyś mu przebaczy, ta więc bez słowa wychodzi z pokoju. Tłuczek za to chwyta Shiklah, która uderza męża – dla żartu. Gdy wszyscy przygotowują się do obiadu, Wade zaczyna się zastanawiać nad tym, za co on może dziękować – po wydarzeniach w Genoshy w końcu znalazł w swoim życiu balans. Dochodzi jednak do wniosku, że nie pasuje już do tego miejsca. Gdy Emily prosi go o pokrojenie indyka, ten zaczyna się wahać, nie będąc nawet w stanie "skrzywdzić" niegdyś żywego zwierzęcia, Michael oferuje się więc zrobić to za niego.

Jakiś czas później. W metrze Trapster i Batroc omawiają nową pracę Pete'a dla Roxxonu, gdy do wagonu wchodzą Deadpool i Shiklah. Pamiętając ich ostatnie spotkanie, złoczyńcy są przerażeni, Wade zapewnia więc, że jego dawne groźby miały na celu jedynie odstraszyć ich. Trapster wspomina więc o ofercie pracy od Roxxonu, Wilson wręcza mu więc swoją wizytówkę. Wtedy jednak otrzymuje SMS od Kima, w którym Koreańczyk stwierdza, że X-Men stali się agresywni. Domyśla się, że cokolwiek zmieniło go na lepsze, odmieniło herosów na gorsze i przepraszając żonę udaje się w kierunku Instytutu Jean Grey.

Gdy tam dociera, w drzwiach staje Beast, oświadczając, że Koreańczycy zbiegli i wypędza Wade'a. Ten jednak domyśla się, że coś jest nie tak i zakrada się do środka. Tam Hank i Ororo zastanawiają się, jak pozbyć się gości, Kurt zauważa więc, że znajdują się oni w Danger Roomie i proponuje wyłączyć zabezpieczenia. Wtedy zjawia się przed nimi Deadpool, żądając uwolnienia przyjaciół, X-Men rzucają się jednak na niego. Wade zaczyna uciekać, w końcu wpadając do Sali Ćwiczeń, w której uruchomiony jest scenariusz westernowy. Odnajduje koreańskich X-Men i informuje ich o całej sytuacji, gdy jednak postanawiają uciekać, stają przed nimi X-Men.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #37 Deadpool vol. 3 #37 Deadpool vol. 3 #37 Deadpool vol. 3 #37 Deadpool vol. 3 #37 Deadpool vol. 3 #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.