Avalon » Serie komiksowe » Iron Man vol. 5 #20.INH » Iron Man vol. 5 #20.INH

Iron Man vol. 5 #20.INH

Postacie
Streszczenie

Dwa miesiące temu, Queens. Victor Kohl próbuje przekonać ojca do zainwestowania w jego pomysł na wzbogacenie się, wykorzystując chaos w mieście po ataku sił Thanosa, ten jednak stwierdza, że nie mają na to pieniędzy. Słysząc to, Vic wybucha, stwierdzając, że ojciec nigdy go nie wspierał i dodając, że to dlatego, że za bardzo przypomina mu żonę, która go opuściła. Jest pewien, że nie jest nawet jego biologicznym synem, czego starzec wysłuchuje z bólem. Nagle wszyscy w mieszkaniu zostają zamknięci w kokonach – poza Victorem.

Teraz. Obserwując rozprzestrzenianie się chmury Terrigenu, Tony stwierdza, że nie powinien był ufać, że Bannerowi uda się to powstrzymać [patrz Indestructible Hulk #16-20 – przyp. S_O], Arno zauważa więc, że brat od początku nie ufał Bruce'owi – o czym świadczą chociażby prototypy negatorów terrigenowych walające się po laboratorium. Iron Man przyznaje więc, że żartuje, po czym zmienia temat, stwierdzając, że muszą znaleźć sposób na wykrycie pierścieni Mandarina.

Te tymczasem prowadzą "dyskusję" w wirtualnej rzeczywistości, krytykując jednego z nich – Nightbringera – za to, że nie znalazł on jeszcze nosiciela. Ten oświadcza więc, że musi znaleźć idealnego kandydata i rozłącza się.

Dwa miesiące temu. Victor Kohl wzywa służby porządkowe, by zajęły się one kokonami z resztą jego rodziny. Niedługo później ogląda wywiad z Medusą, która wyjaśnia, że przemiana dokonuje się w wyniku aktywacji genu Inhuman. Zapewnia ona, że każdy nowy Inhumanin jest członkiem ich rodziny, co Victor uznaje za wystarczający dowód na to, że nigdy nie był członkiem swojej.

Nightbringer poszukuje odpowiedniego kandydata, przykładając uwagę do mocy, poglądów i potencjału na wywoływanie chaosu, z różnych przyczyn odrzucając Medusę, Longshota, Hulka, Venoma i Red Skulla. Victor Kohl tymczasem, pijany, gapi się przez płot na budynek, w którym przetrzymywane są kokony. Gdy wraca do domu, zastaje tam pierścień, który ogłasza, że Ziemia jest zagrożona. Mężczyzna za wszystko wini Inhuman i stwierdza, że mogą się zemścić, Nightbringer uznaje więc jego wolę za wystarczająco silną i ogłasza go Mandarinem-5. Wywołuje to aktywację systemu ostrzegania zbudowanego przez Starków, Tony wyrusza więc we wskazanym kierunku. Odnajduje on Kohla atakującego kokony Inhuman, gdy jednak wykrywa w jego krwi znaczne ilości alkoholu, daje mu szansę na poddanie się. Zostaje jednak oślepiony przez pierścień, każe więc H.E.L.E.N. użyć namierzania za pomocą satelity i przebija ramię Kohla laserem. Wyczuwając niebezpieczeństwo, pierścień teleportuje się wraz z nosicielem głęboko pod ziemię, gdzie Vic będzie w stanie odzyskać siły. Nagle jednak zaczyna on wytwarzać wokół siebie kokon. Gdy jakiś czas później uwalnia się z niego, na miejscu znajduje się już Medusa, która rzuca mu pod nogi resztki kokonu jego ojca. Gdy Kohl protestuje, wbrew dowodom stwierdzając, że nie jest Inhumaninem, nie był to więc jego ojciec, królowa oświadcza, że musiał on mieszkać w innym miejscu, niż reszta rodziny, nie został więc wystawiony na mgłę w tym samym stopniu. Oświadcza jednak, że jej poddani nie zabijają się nawzajem, on więc stracił prawo nazywania się Inhumaninem – a jeśli kiedykolwiek jeszcze ich zaatakuje, zginie. Gdy Medusa odchodzi, pierścień przekonuje Victora, że to wina Tony'ego Starka, który powinien był powstrzymać jego pijackie ekscesy. Jako Exile poprzysięga więc on zemstę Iron Manowi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man vol. 5 #20.INH

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.