Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #33

All-New X-Men #33

Postacie
Zapowiedź

• Podróż poprzez alternatywne wszechświaty zdaje się być czymś naturalnym dla każdego młodych mutantów zwących się X-Menami...
• Wydaje się, że teraz przyszła kolej na All-New X-Men! Ale czy to nie będzie za duże przeżycie dla przesuniętych w czasie nastolatków?
• Gościnny występ Milesa Moralesa.

Cytat

Marvel Girl: "I've been given a second chance. No one gets a do-over. And I have one. I have a second chance and I'm messing it up."

Streszczenie

Ultimate Universe. W podziemiach Iceman walczy z moloidami, w końcu postanawiając skorzystać z rzeczy, których nauczył się, obserwując swoją starszą wersję, i tworzy grupę lodowych golemów. Gdy te zajmują się przeciwnikami, Bobby zauważa światło i pędzi w jego stronę, w końcu wydostając się na powierzchnię – gdzie zaczyna się "topić" ze względu na wysoką temperaturę. Widząc go, przechodnie wpadają w panikę, a po chwili spod ziemi wyłania się gigantyczny potwór.

Gdzie indziej X-23 dociera do bunkra, gdzie po chwili staje przed nią Angel, bezowocnie próbując ją uściskać i pytając, czy wie, co się dzieje i gdzie są inni. Gdy wyjaśnia jej, że trafił na wyspę zaludnioną przez dinozaury, Laura wyjaśnia mu pokrótce, czym jest Savage Land i stwierdza, że nowa mutantka, którą spotkali, musiała ich wysłać na różne strony świata. Próbuje też dostać się do bunkra – byłej siedziby Weapon X – zauważa jednak, że wrota są zamrożone. Wtedy staje przed nimi Jimmy Howlett, każąc im uciekać. Stwierdza, że nie chcą wiedzieć, co znajduje się po drugiej stronie wrót, oświadczając, że wie, o czym mówi, jest bowiem synem Wolverine'a. Mimo tego X-Men dostają się do środka, a gdy zamiast swojej bazy odkrywają stare laboratorium, Jimmy wyjaśnia, że w tym miejscu ludzie stworzyli mutantów.

Beast budzi się przy suto zastawionym stole, a widząc, że jest przytomny, jego gospodarz, Victor Van Damme, stwierdza, że domyśla się, kim on jest i że jest nim zafascynowany. Hank próbuje uciekać, zostaje jednak schwytany przez Doomboty i sprowadzony z powrotem do stołu.

Miles przyprowadza Jean do swojego pokoju, gdzie przedstawia ją Genkemu. Wyjaśnia, że muszą dostać się do Westchester, w związku z czym Morales musi pożyczyć samochód przyjaciela, wysyła też wiadomość do pewnego znajomego, na którego pomoc liczy. W drodze Marvel Girl stwierdza, że do niedawna była zagubiona w czasie, a teraz nie jest nawet w tej rzeczywistości, w której powinna. Obwinia się o to, stwierdzając, że to jej decyzja do tego doprowadziła, dodając, że poznała swoją przyszłość i wie, jak skończy, dostała jednak szansę na to, żeby to zmienić – którą na razie marnuje. Gdy docierają do zapuszczonej Szkoły Xaviera, gdzie Jean ma nadzieję odnaleźć Cerebro i za jej pomocą odszukać resztę drużyny. Wtedy jednak na miejscu zjawiają się X-Men tego świata.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New X-Men #33 All-New X-Men #33 All-New X-Men #33 All-New X-Men #33 All-New X-Men #33 All-New X-Men #33 All-New X-Men #33 All-New X-Men #33 All-New X-Men #33 All-New X-Men #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.