Avalon » Serie komiksowe » Death of Wolverine: Deadpool & Captain America » Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1

Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1

Postacie
Zapowiedź

• Czy wiedziałeś, że Wolverine nie żyje?
• Założę się, że znajdą się ludzie, którzy będą chcieli zdobyć jego DNA, aby go sklonować...
• Starzy przyjaciele Logana Deadpool i Steve Rogers upewnią się, aby do tego nie doszło.

Cytat

Agent AIM #1: "Whatever you're being paid, I can guarantee our bosses will double it for you to leave here empty-handed."

Agent AIM #2: "It's just good business."
Steve: "We're not here on business."
Agent AIM #1: "Oh."
Agent AIM #2: "Crap."

Streszczenie

W Avengers Mansion Steve Rogers i Deadpool niszczą wszystkie przedmioty należące do Logana – muszą się upewnić, że nie zostanie ani śladu po jego DNA, nie mogą bowiem pozwolić, by ktoś próbował go ożywić dla własnych celów. Gdy wszystkie memorabilia są już spalone, Steve ujawnia, że Black Widow jest na tropie noża, którym Wolverine został raniony jakiś czas temu, a oni muszą go odzyskać. W niedługim czasie Natasha kontaktuje się z nimi, przekazując lokację laboratorium AIM, w którym znajduje się ostrze. Obaj herosi wsiadają więc na pokład Quinjeta i lecą w stronę Moskwy.

W drodze Wade pyta, czemu sami nie mogliby przywrócić Logana do życia, Steve stwierdza jednak, że całe życie walczył z szaleńcami próbującymi kontrolować życie i śmierć, i nie zamierza w starym wieku iść w ich ślady. Gdy Wilson zauważa, że i tak pewnie musieliby się użerać z wściekłym Wolverinem, stary Cap przyznaje, że potrafił on być irytujący i wspomina jedną z pierwszych okazji, gdy współpracowali jako super-bohaterowie, próbując pokonać pewnego niezniszczalnego robota [patrz Captain America Annual #8 – przyp. S_O]. Stwierdza, że przez większość czasu jednak walczyli między sobą, a na koniec Captain stwierdził, że Avengers nigdy nie przyjęliby go w swoje szeregi. Słysząc to, Deadpool wybucha śmiechem, przyznaje jednak, że gdy Logan w końcu dołączył do zespołu, wielu innych moralnie dwuznacznych typów uznało to za znak, że oni również mogliby naprostować swoje życie. Gdy rozmowa zbacza na mnogie przywary Logana, Wade stwierdza, że nigdy nie widział go bez butelki bądź kufla w ręce i wspomina, jak często miał kupę zabawy, pijąc razem z nim. Pamięcią wraca jednak do momentu niedługo po ich powrocie z Korei, gdy Logan wyjaśnił mu, że choć nigdy nie zapomni o Carmelicie, musi kontynuować swoje życie. Przyznał, że po śmierci Mariko przez długi czas winił o nią siebie – jeśli nie o to, że do niej doprowadził, to o to, że w ogóle zbliżył się do kobiety. Wiedział, że takie myślenie może zabić człowieka, dlatego próbował przekonać Wade'a, by wybaczył sam sobie.

Wkrótce później docierają do Moskwy, gdzie dostają się do budynku będącego frontem dla laboratoriów. Steve powala strażnika, pokazując, że nadal jest w formie, i razem zaczynają się zakradać ku celu. W tym czasie Wade ujawnia Rogersowi, że udało mu się odnaleźć córkę, co cieszy staruszka. Na odpowiednim piętrze odnajdują agenta AIM i powaliwszy go, zabierają jego kartę identyfikacyjną, za jej pomocą dostając się do laboratorium. Tam Wade nokautuje naukowców pracujących nad nożem i zabrawszy go, obaj zawracają ku wyjściu, trafiają jednak na zautomatyzowane działko. Deadpool radzi sobie z nim granatem, to jednak alarmuje resztę organizacji. Steve wzywa więc Quinjet, który przebija się przez sufit. Herosi dostają się na pokład, przed odlotem zrzucając na bazę napalm.

W drodze powrotnej Steve i Wade wznoszą toast za pamięć przyjaciela, gdy jednak docierają z powrotem do Avengers Mansion, Rogers zostawia nóż pod opieką Deadpoola. Ten udaje się do opuszczonego laboratorium Butlera, pamiętając, że znajduje się tam urządzenie, za pomocą którego mógłby ożywić Wolverine'a, gdy jednak dociera na miejsce, zaczyna się zastanawiać, czy chce to zrobić dla Logana, czy dla siebie. Stwierdza, że potrzebuje chwili namysłu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1 Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1 Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1 Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1 Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1 Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1 Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1 Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1 Death of Wolverine: Deadpool & Captain America #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.