Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #22

Nova vol. 5 #22

Nova vol. 5 #22

"Children of the Candy Corn"

Postacie
Zapowiedź

• Gdy nadchodzi Halloween, Nova dołącza do uczniów szkoły imienia Jean Grey na cukierek-albo-psikus!
• Pod opieką Beast, w ile kłopotów mogą wpaść dzieciaki? WIELE!

Streszczenie

Na powierzchni Księżyca Nova tworzy podobiznę Watchera, opowiadając o ostatnich wydarzeniach w swoim życiu. Stwierdza, że mimo że wie już, kim naprawdę był jego ojciec, nie chce skończyć jak on, dlatego zamierza walczyć o powrót do szkoły. Wkrótce później staje przed dyrektorem Philbinem, stwierdzając, że wyrzucając go, skazuje go na życie na zmywaku, ten więc przypomina, że go ostrzegał i że to jego własna wina. Chłopak ujawnia więc, że wyruszył na poszukiwania ojca, usłyszał bowiem pewne plotki od jego dawnych znajomych – i ledwo się z nim minął. Po chwili ciszy, Philbin pozwala mu wrócić do szkoły – pod warunkiem, że będzie uczęszczał i zda szkołę letnią. Wróciwszy na szkolne korytarze Sam odkrywa, że wszyscy przygotowują się do Halloween, pyta więc Carrie, czy ma jakieś plany. Ta potwierdza, wtedy jednak odzywa się jego komórka.

Tego wieczora Nova ląduje przed Instytutem Jean Grey, gdzie wita go Beast. Po chwili wychodzi do niego Armor, która ujawnia, że chciała zadzwonić do Speedballa, pod naciskiem McCoya pyta jednak, czy Sam nie chciałby do nich dołączyć. Wraz z nią, Genesisem, Kid Gladiatorem i Nature Girl zaczynają kręcić się, w kostiumach, po Salem Center, gdzie trafiają na dzieci płaczące, gdyż ktoś ukradł ich cukierki. Postanawiają odnaleźć złodziei, co udaje się z pomocą Lin. Szybko obezwładniwszy ich, oddają cukierki ich ofiarom, po czym wysyłają wszystkich do domu. Wkrótce później sami udają się do Instytutu, gdzie Nova przyznaje, że potrzebował takiej rozrywki. Nagle widzi nieopodal ojca odprowadzającego swojego syna do domu.

Tymczasem gdzieś w kosmosie Jesse Alexander wyjaśnia pozostałym uciekinierom, że goszczący ich empata będzie w stanie wysłać ich astralne projekcje do ich domów, by mogli skontaktować się ze swoimi rodzinami. Gdy jednak sam korzysta z tej możliwości, trafia do ich starego, opuszczonego domu, gdzie nie zostało śladu po Alexandrach.

Sam wraca tymczasem do mieszkania, gdzie odnajduje matkę przy telefonie. Ta ujawnia, że dzwoniącym był Steve Rogers, który poprosił o jego pomoc. Nova udaje się więc do Nowego Jorku.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #22 Nova vol. 5 #22 Nova vol. 5 #22 Nova vol. 5 #22 Nova vol. 5 #22 Nova vol. 5 #22 Nova vol. 5 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.