Avalon » Serie komiksowe » Legendary Star-Lord » Legendary Star-Lord #4

Legendary Star-Lord #4

Postacie
Zapowiedź

• Bitwa kończąca wszystkie bitwy -Star-Lord kontra Thanos!
• Gdy Peter Quill próbuje wrócić na ziemię, spotyka potężnego Tytana odpowiedzialnego za wiele cierpień w jego życiu. 
• jakim cudem Star-Lord może wyjść z tego żywy?!
• Oraz gościnny występ Kitty Pryde!

Streszczenie

Gdy Lydia dowiaduje się, że lecący na Ziemię Quill nie zamierza spotykać się ze swoją "nie-dziewczyną", Kitty, zaczyna go wypytywać, ten więc stwierdza, że musi dokończyć coś, czym powinien się zająć dawno temu i zająć się szaleńcem, którego nie mógł powstrzymać wcześniej. Gdy zbliżają się do Ziemi, Lydia wykrywa dziwną energię na Księżycu, Star-Lord wyskakuje więc ze statku i każe jej zawrócić i znikać. Następnie odnajduje na Księżycu Thanosa tworzącego posąg Śmierci i atakuje go. Gdy ogłasza, że przyszła pora, by zapłacić za swoje zbrodnie, Tytan uderza w niego wiązką energii – ta jednak zostaje zabsorbowana przez Kryształ Mandalay. Gdy kontynuują walkę, Thanos wytyka Quillowi, że nie chodzi mu o sprawiedliwość czy o zemstę, lecz o wyrzuty sumienia. Zauważa, że nie zniszczył ani jednej planety, od kiedy wydostali się z Cancerverse i że jedynie zrobili to, co musieli, by przeżyć. Nie jest jednak w stanie pokonać wzmocnionego Kryształem Quilla – co więcej, to Star-Lord zyskuje przewagę i po krótkiej potyczce staje nad powalonym Thanosem, gotów do zadania ostatecznego ciosu. Ten jednak stwierdza, że jego śmierć uwolni energie wystarczające, by zniszczyć Księżyc – a to z kolei zagroziłoby Ziemi. Pyta, czy jest on gotów poświęcić swoją macierzystą planetę, by go zabić, a gdy Peter odstępuje, kosmita stwierdza, że jest zbyt słaby, by móc poświęcić się zemście. Odlatując radzi, by skupił się na czymś innym. Gdy do Księżyca podlatuje Lydia, Quill porzuca Kryształ i postanawia przyjąć radę.

Jakiś czas później, Nowa Szkoła Xaviera w Kanadzie. Młody Iceman wpada do środka, informując Kitty o czymś, co musi zobaczyć. Gdy na zewnątrz odkrywają kwiaty ułożone w śniegu tak, by razem utworzyć przeprosiny, Bobby prezentuje nagranie układającego je Star-Lorda.

Tymczasem. Sterowany przez Mistera Knife'a Viderdoom dociera do jego bazy – Cmentarzyska Celestiali. Tam gangster wyjaśnia Blighowi, że Star-Lord nie tylko zbiegł z jego "więzienia", ale także położył ręce na Krysztale Mandalay, który nie tylko jest potężnym artefaktem, ale też kluczem do czegoś o jeszcze większej mocy. Nagle Bligh zauważa, że skorupy bóstw zaczynają się ruszać, Knife stwierdza więc, że wskazują one miejsce, w którym owo coś się znajduje. Każe wezwać swój zespół – jutro bowiem skradną Black Vortex.

Autor: S_O

Galeria numeru

Legendary Star-Lord #4 Legendary Star-Lord #4 Legendary Star-Lord #4 Legendary Star-Lord #4 Legendary Star-Lord #4 Legendary Star-Lord #4 Legendary Star-Lord #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.