Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #25

Captain America vol. 7 #25

Postacie
Zapowiedź

Powiększony numer!
• Kim jest All-New Captain America?
• Koniec historii rozpoczętej wyprawą do Wymiaru Z nadciąga gdy Zola łączy siły z Red Skullem!
• Ostateczne przeznaczenie Jet Black ujawnione!

Cytat

Steve Rogers: "Avengers, allow me to introduce your new Captain America..."

Sam Wilson: "You guys all knew it was me, didn't you? There's literally no drama left in this reveal."

Streszczenie

Zebrani herosi obserwują eksplozję wysoko na niebie, a gdy Falcon zaczyna opadać, w locie chwyta go Iron Man. Zola próbuje zapewnić córkę, że Wilson – tak, jak wszyscy inni – nie mógł tak naprawdę myśleć o niej jako o sprzymierzeńcu – jako Zola zawsze byłaby podejrzana. Gdy Jet wytyka mu, że jest on zapatrzonym w siebie tchórzem, który ukrywa się w swojej zbroi, ten zapewnia, że prawdziwie ją kocha – gdyby nie była to prawda, po prostu zdetonowałby bombę, niszcząc miasto. Stwierdza, że herosi nie będą w stanie powstrzymać tego, co planuje Red Skull i prosi, by córka wróciła z nim do Wymiaru Z, ta jednak odpiera, że jeśli świat jest w niebezpieczeństwie, pomoże ona w jego obronie i ucieka.

Iron Man zabiera ciało Falcona do pozostałych Avengers w Central Parku, gdzie pojawia się też Steve. Gdy widzi Sharon, oboje padają sobie w ramiona, a następnie staruszek zaczyna chwalić bohaterstwo i poświęcenie Wilsona. "Martwy" jednak nagle budzi się, ujawniając, że po wydarzeniach związanych z Gungrirem poprosił Iron Mana o stworzenie nowych skrzydeł z Vibranium, które absorbowały większość siły eksplozji. W tym momencie na miejscu zjawia się Jet, która pada Samowi w ramiona, Sharon jednak każe ją uwięzić, ujawniając, że cały czas szpiegowała ona na herosach dla Zoli. Choć Jet wszystkiemu zaprzecza, a i Falcon stwierdza, że musi istnieć inne wytłumaczenie, Steve oświadcza, że dopóki go nie znajdą, będą musieli trzymać oko na Jet. Ta wybucha i stwierdzając, że jej ojciec miał co do nich rację, ucieka w stronę fortecy Zoli, ignorując prośby brata. Gdy dostaje się do środka, Arnim teleportuje budowlę z powrotem do Wymiaru Z.

Tydzień później. Avengers – starzy, nowi i rezerwowi – zbierają się w Avengers Mansion, gdzie, po serii dowcipów, Steve stwierdza, że jest zbyt stary, by działać w polu – pozostając jednak w rezydencji, będzie nadzorować wydarzenia i dowodzić Mścicielami wraz z Sharon. Ujawnia też tożsamość nowego Captaina America – Sama Wilsona, któremu oficjalnie wręcza tarczę.

Jakiś czas później. Zakapturzona postać ląduje przed Madam Worm w Castle Hydra. Kobieta zapewnia, że ostatnie wydarzenia ukazały im szansę na osiągnięcie ich celi, prowadzi więc gościa – który przybył prosto z inauguracji nowego Captaina America – na spotkanie Nieznanej Rady. Tam zebrani stwierdzają, że choć Iron Nail zginął, udało mu się wyłączyć Steve'a Rogersa z gry – a jego następca, Sam Wilson, nie jest gotowy, by stanąć im na drodze. Nowoprzybyły zapewnia, że zna Sama od lat, nadal jednak nie może z całą pewnością stwierdzić, co skrywa on w głębi duszy, wtedy jednak Chancellor Cassandra przedstawia kogoś, kto będzie w stanie to zrobić – Draina.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25 Captain America vol. 7 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.