Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #37

Avengers vol. 5 #37

Avengers vol. 5 #37

"Archangel"

Postacie
Zapowiedź

• ZA 7 MIESIĘCY... SKOŃCZY SIĘ CZAS!

Streszczenie

Teraz, niebo nad Rzymem. Grupa agentów S.H.I.E.L.D. wyskakuje z helicarriera Archangel i ustawia na ziemi wiertło, dzięki któremu Hawkeye dostaje się do podziemnego Wiecznego Miasta. Rozejrzawszy się stwierdza, że przybyli za późno, wtedy jednak coś słyszy i stwierdza, że Steve Rogers i reszta jego Avengers powinni to zobaczyć.

Jakiś czas później. Gdy agenci przeszukują Wieczne Miasto, Maria Hill informuje Steve'a, że odnaleźli ślady Reeda Richardsa, Hanka McCoya i Bruce'a Bannera, a także jednej lub dwóch innych osób. Następnie prowadzi go do tego, co odnalazł Hawkeye – twardego hologramu przedstawiającego Beasta i Doca Greena grających w szachy. Obaj zastanawiają się nad następnym ruchem, Rogers więc postanawia sam jeden wykonać. To aktywuje dalszą część nagrania, podczas której dwóch Illuminati wyjaśnia, że choć herosowi może wydawać się, że każdy człowiek jest inny, z przeżyciami formującymi unikalny charakter, tak naprawdę można za ich pomocą łatwo określić, co zrobi w danym przypadku. Jako przykład zgadują – trafnie – kogo zabierze ze sobą, po czym radzą, że jeśli chce ich schwytać, musi bardziej się postarać. Rogers każe wszystkim wracać na Helicarrier, a gdy zostaje sam, miażdży hologram.

Jakiś czas później. Sue Richards ogląda retransmisję niedawnych obrad Zgromadzenia Ogólnego ONZ, podczas którego ujawniony został problem Inkursji i fakt, że herosi ukrywali go przed resztą świata. Gdy do środka zagląda Steve, Susan ujawnia, że zespół behawiorystów skończył swoje badania i określił, że 95% Zgromadzenia zdecydowała, jakie będą ich dalsze działania, w późniejszym czasie, i pokazuje nagranie z obrad mających miejsce dwa dni później, podczas których Terrax zapewnił, że ludzkość może spać spokojnie. Rogers pyta, kiedy Sue dowiedziała się o tym wszystkim, ta więc przyznaje, że niedługo po nim – i ponad wszystko czuła się zmęczona ciągłą niejednoznacznością. W tym momencie dołącza do nich Captain Marvel, informując, że prezydent jest wściekły, że przeprowadzili akcję na zagranicznej ziemi. Dodaje, że potwierdzili obecność dwóch osób – Black Panthera, którego uwiecznili również teleportującego się z Wakandy, oraz Captaina Britain. Gdy Rogers pyta, czy mogą się dostać do niego poprzez rodzinę, Carol zauważa, że Psylocke jest chroniona przez Nację X, podobnie, jak Beast. Informuje też, że Sunspot jakiś czas temu wykupił AIM i dopiero co ujawnił to swojemu zarządowi. Gdy stwierdza, że to wszystko, Steve prosi Sue o pozostawienie ich na osobności, po czym informuje, że nie chce, by Danvers przychodziła do niego be informacji o Richardsie lub Starku – nawet, jeśli informacją jest to, że nie znaleźli niczego nowego. Carol w zamian pyta o Natashę i Jessicę Drew, Steve stwierdza więc, że znaleźli ich nadajniki w El Paso – kobiety nie chcą więc zostać znalezione.

Dwa dni później. W opuszczonym budynku Sue wita się z mężem, ujawniając, że S.H.I.E.L.D. zaprosiło ją do "wewnętrznego kręgu" dwa dni wcześniej, niż przewidywał. Przekazuje mu informacje o tym, gdzie przetrzymywany jest Amadeus Cho, a gdy Reed pyta, jak czują się ich dzieci, kobieta stwierdza, że Franklin obwinia się o to, że nie mógł mu pomóc, Valeria natomiast zaczęła pracować nad rozwiązaniem. Wręcza Fantasticowi kartkę, stwierdzając, że powinien ją spalić, po czym odchodzi. Zostawszy sam, Reed odczytuje liścik od córki, w którym stwierdza ona, że nie może wygrać – musi więc zacząć się zastanawiać nad tym, jak nie przegrać.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #37 Avengers vol. 5 #37

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.