Avalon » Serie komiksowe » Avengers & X-Men: Axis » Avengers & X-Men: Axis #1

Avengers & X-Men: Axis #1

Avengers & X-Men: Axis #1

"The Red Supremacy" - Chapter 1: "We Will All Be Dead Tomorrow"

Postacie
Zapowiedź

AKT I: CZEWONA SUPREMACJA 
• Red Skull wykorzystał dar największego światowego telepaty by rozsiać na całym świecie nienawiść. Teraz, zrodzona z zabójstwa Charlesa Xaviera, Światowa Wojna Nieniawiści się rozpoczęła.
• Tony Stark odkrywa tajemniczą prawdę, która zmieni nie tylko jego życie, ale każdego na kim mu zależy. 
• Czy Avengers i X-Men w końcu się zjednoczą? Czy ich wspólne siły będą wystraczające by powstrzmać mrok Czerwonego Onslaughta?
• Magneto zabijając niewłaściwego człowieka, wypuścił największe zło w historii Uniwersum Marvela. Teraz Rogue i Scarlet Witch są jedynym co stoi na jego drodze.

Streszczenie

Avengers zjawiają się w Los Angeles, które zostało zaatakowane przez Plantmana, gdy jednak Captain America wysyła Thora, by uratował ludzi w niszczonych przez rośliny budynkach, ten sprzeciwia się i atakuje Sama. Jego z kolei atakuje Vision, a po chwili wszyscy herosi zaczynają walczyć między sobą – poza Iron Manem, który powala łotra, pewien, że przyczyną "kłótni" były wytwarzane przez niego feromony. Gdy jednak atakuje go Doc Green, winiący go za swoją przemianę, Tony domyśla się, że to nie o to chodziło – co pozostawia telepatię. Ignorując zgniatającego jego zbroję Hulka poszukuje odpowiedniej częstotliwości, którą następie blokuje, uwalniając Avengers spod psychicznej kontroli. Wtedy jednak kontaktuje się z nim Steve Rogers, informując, że fala nienawiści przetacza się po całym świecie – a zna tylko jedną osobę o wystarczającej mocy i nienawiści, by to osiągnąć.

Havok budzi się w łóżku z Janet i małą Katie, wtedy jednak zjawia się przed nim psychiczna wizja Xaviera, prosząc, by się obudził i nie dał się nienawiści. Po chwili Alex budzi się – tym razem naprawdę – na Genoshy, gdzie Magneto, Rogue i Scarlet Witch walczą z Red Onslaughtem – uwolnioną psychiczną kwintesencją nienawiści łotra. Schmidt przyjmuje na siebie ataki herosów, jednocześnie wdzierając się do ich umysłów i zmuszając ich do posłuszeństwa – zwłaszcza Wandę. Magneto, chroniony przez swój hełm, uderza w Onslaughta, sam jednak zostaje zaatakowany przez obwiniającego go za sytuację Havoka, który wiązką plazmy wysyła go do jednego z baraków, gdzie Magnus odkrywa uwięzionych Cyclopsa, Genesisa i Quentina Quire'a. Uwalnia ich i wyjaśnia sytuację, wtedy jednak na miejscu zjawia się Alex, rzucając się na brata, winiąc go za śmierć Xaviera. Walkę przerywa Evan, próbując ich przekonać, że nie tego chciałby Profesor, wtedy jednak zostaje przebity harpunem Ahaba.

W chronionej przed oddziaływaniem Skulla Avengers Tower Steve ujawnia, że wysłał grupę herosów, w tym Spider-Mana, do uspokojenia zamieszek w mieście, stwierdza jednak, że by je zakończyć, muszą odnaleźć łotra – Iron Man bowiem stwierdza, że zablokowanie jego wpływu na całym świecie zajmie mu dni. Tony następnie podchodzi do małomównej Wasp, pytając, czy coś się stało, ta więc wyjaśnia, że Alex zniknął kilka dni temu i martwi się o niego. Pyta, czemu kontynuują bycie herosami, gdy tyle ich to kosztuje, po czym ujawnia, co się stało z jej córką z przyszłości, Katie.

Kontrolowana przez Red Onslaughta Scarlet Witch zaczyna odkształcać rzeczywistość, przemieniając ją w Wieczną Rzeszę. Obserwująca to Rogue atakuje więc Skulla, wykorzystując swoje moce do wykradnięcia cząstki jego – a na przestrzeni astralnej trafia na resztkę świadomości Xaviera, który próbuje zwalczyć Skulla od środka i przeprasza kobietę za to, że był zbyt słaby i że to ona musi uratować świat przed łotrem. Z pomocą nowych mocy mutantce udaje się zablokować wpływ Skulla i uratować przed nim Wandę. Cyclops, Havok i Magneto tymczasem walczą z Ahabem, który unika ich ataków i ciska harpunem w Alexa, delektując się faktem, że umrze on, nie wiedząc, co przytrafiło się jego córce – brata jednak zasłania Scott. Rogue przekonuje nie będącą w stanie dłużej walczyć Wandę, że wytrzymała ona więcej nienawiści, niż ktokolwiek inny i jest najsilniejszą osobą, którą zna, a wtedy do akcji wkraczają właśnie przybyli Avengers, Ahab zostaje zaś powalony przez X-Men. Pogodziwszy się, Cyclops i Havok decydują się stanąć ramię w ramię przeciwko Red Onslaughtowi, gdy jednak Alex zauważa, że jest on sporym wyzwaniem, Storm wysyła w niebo błyskawicę – sygnał do mobilizacji pozostałych przybyłych herosów. Iron Man wyjaśnia tymczasem Red Skullowi, że jego telepatia została zablokowana, w odpowiedzi Schmidt pyta więc, czy Stark wie, co zmusiło go do zbudowania urządzenia blokującego, po czym ujawnia, że odkrył ukryte głęboko w jego umyśle sekrety dotyczące innych herosów, umieszczone tam podczas Wojny Domowej. Stwierdza, że udało mu się go przekonać, wykorzystując jego rządzę udowodnienia wyższości, do zbudowania broni przeciwko nim, po czym ujawnia dwa gigantyczne i zbudowane z adamantium Sentinele.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers & X-Men: Axis #1 Avengers & X-Men: Axis #1 Avengers & X-Men: Axis #1 Avengers & X-Men: Axis #1 Avengers & X-Men: Axis #1 Avengers & X-Men: Axis #1 Avengers & X-Men: Axis #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.