Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 4 » Daredevil vol. 4 #8

Daredevil vol. 4 #8

Postacie
Zapowiedź

• Matt Murdock bierze swoją pierwszą sprawę w nowym mieście. Staje naprzeciw mordercy.
• Daredevil kontra przeciwnik, którego nie wiadomo jak pokonać: Purple Children.

Streszczenie

San Francisco, nocą. Ktoś puka w okno młodego Jamiego, a gdy ten woła matkę, do pokoju wpada grupa dzieciaków, która oświadcza, że nadszedł jego czas. Gdy przybyła matka chłopaka próbuje odciągnąć od niego atakujących, dziewczynka, którą łapie, spogląda na nią, wywołując atak paniki. Kobieta biegnie do drugiego pokoju, gdzie próbuje zadzwonić na policję, Purple Man każe jej jednak odłożyć słuchawkę i przekonuje ją, że bez syna nie ma już po co żyć. Następnie przekonuje Jamiego, że nie będzie tęsknił za matką i odchodzi razem z nim i resztą dzieci podczas gdy kobieta skacze z okna.

W miejskim zoo Kirsten uczy Matta, jak "wyglądają" różne zwierzęta – pewna, że przyda mu się to w jego superbohaterskiej karierze. Przy okazji wspomina, że jej ojciec skontaktował się z nią po latach milczenia i zaprosił ich oboje na jacht.

Jakiś czas później, na pokładzie jachtu, Matt poznaje się z macochą Kirsten, Daną, a wkrótce później także jej ojcem, Wendellem, który zaprasza wszystkich na obiad. W jego trakcie zauważa, że kancelaria nie radzi sobie najlepiej – mimo protestów córki, która zapewnia, że nie jest tak źle – i składa Murdockowi propozycję: wydanie jego autobiografii.

Po powrocie na brzeg Matt oświadcza, że zastanowi się nad ofertą, a tymczasem Kirsten otrzymuje wiadomość od vice-burmistrz, Daredevil wkrótce później udaje się na miejsce "samobójstwa", gdzie już pracuje policja. Jeden z mundurowych przyprowadza sąsiada samobójczyni, który jednak wyjaśnia, że nie może im pokazać nagrania, które uchwycił, i sięga do kabury policjanta. DD wybija mu jednak pistolet z rąk, a dowiedziawszy się, co zostało nagrane, wyjaśnia, że to sprawka Purple Mana.

Tymczasem. Killgrave wyjaśnia dzieciom, że choć dzięki swym mocom mógł zdobyć wszystko, co zechce, nigdy nie doczekał się jednej rzeczy – prawdziwej, bezwarunkowej miłości. Dlatego zaczął rozsiewać swe geny, każąc swym kochankom o sobie zapomnieć. Teraz jednak przyszła pora, by zebrać plony. Stwierdza, że z czasem będą w stanie przejąć kontrolę nad całymi państwami – teraz jednak chce być ojcem z kochającymi dziećmi. Pyta, czy go kochają, a gdy te nie odpowiadają, wpada w szał i każe im zjednoczyć swe wole, pewien, że razem będą w stanie zwalczyć jego moce. Te przyznają mu rację, a po chwili Purple Man wbrew swej woli wstaje i wychodzi, protestując. Krzycząc, że nie będzie kontrolowany przez nikogo, wchodzi prosto pod nadjeżdżający tramwaj. Po chwili najstarszy z dzieciaków stwierdza, że nigdy nie był w San Francisco i proponuje, by zwiedzić miasto.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 4 #8 Daredevil vol. 4 #8 Daredevil vol. 4 #8 Daredevil vol. 4 #8 Daredevil vol. 4 #8 Daredevil vol. 4 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.