Avalon » Serie komiksowe » Legendary Star-Lord » Legendary Star-Lord #3

Legendary Star-Lord #3

Postacie
Zapowiedź

• Badoon porwali Star-Lorda!
• Spędzanie czasu w celi ze spartakskim przestępcą i dzieckiem Badoon nie jest dla Petera wyobrażeniem dobrej zabawy...
• Na szczęście Peter ma asa w rękawie - asa imieniem Kitty Pryde!

Streszczenie

Star-Lord budzi się w celi, w której znajdują się już młody Badoon i mężczyzna, który przedstawia się jako Claus Carmody. Quill przypomina sobie o dziewczynie, którą poznał w barze i domyśla się, że musiała to być pułapka. Zaczyna obrzucać Badoon wyzwiskami, a wtedy drzwi celi otwierają się, a gigantyczny strażnik powala go. Carmody wyjaśnia, że i tak nie miałby szans na ucieczkę – znajdują się na niszczycielu oddalony o lata świetlne od jakiegokolwiek cywilizowanego świata, a poza nimi na pokładzie podróżuje dwadzieścia oddziałów bojowych. Ujawnia, że jest szpiegiem Spartax i został schwytany, próbując zbadać siły Badoon. Quill ma jednak pewien plan i wyjmuje z buta komunikator, po czym prosi Kitty Pryde, by odwróciła uwagę strażnika czymś przerażającym. Następnie zaczyna wołać o pomoc, twierdząc, że w celi znajduje się potwór. Gdy wartownik wchodzi do środka, widzi hologram przebranej za gigantycznego banana Kitty, a gdy paraliżuje go strach, Peter odbiera mu broń i ucieka wraz z pozostałymi. Carmody odłącza się, stwierdzając, że w pojedynkę będzie mu łatwiej, a gdy Star-Lord odkrywa, że wszelkie wejścia są strzeżone, młody Badoon zwraca mu uwagę na studzienkę. Razem dostają się do hangaru, gdzie znajduje się gotowy do lotu ścigacz. Na pokładzie wita ich Lydia, sztuczna inteligencja pojazdu, a spytana zapewnia, że byłaby w stanie zabrać dwójkę z nich z dala od niszczyciela. Okazuje się jednak, że na pokładzie znajduje się ich trójka – Carmody, właściciel statku, właśnie bowiem się pojawił. Radzi on porzucić dzieciaka, sam jednak zostaje wypchnięty z pokładu, a Quill i Badoon ruszają w kosmos – gdy są już bezpieczni, Peter pozwala chłopcu przejąć stery.

Jakiś czas później. Peter przekonuje Donnę, znajomą właścicielkę sierocińca, do przyjęcia chłopca, któremu nadał imię Tiberius, gdy jednak proponuje ona, by został na kawę, ten stwierdza, że musi gdzieś się udać. Jakiś czas później dziękuje holograficznej Kitty za pomoc, a ta zapewnia, że walka ramię w ramię z nim jest świetnym przeżyciem. Nagle jednak zjawia się przed nimi Lydia, pytając, czy ma obrać kurs na Ziemię, a gdy mutantka pyta, czy przylatuje ją odwiedzić, Star-Lord przyznaje, że ma pewne niedokończone, niebezpieczne sprawy.

Autor: S_O

Galeria numeru

Legendary Star-Lord #3 Legendary Star-Lord #3 Legendary Star-Lord #3 Legendary Star-Lord #3 Legendary Star-Lord #3 Legendary Star-Lord #3 Legendary Star-Lord #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.