Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #11

Amazing X-Men vol. 2 #11

Amazing X-Men vol. 2 #11

"World War Wendigo" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy zagrożenie z strony Wendigo rozlewa się po Kanadzie, X-Men postanawiają przenieść walkę na nowy front - the Spirit Realm!
• Gościnny występ Alpha Flight!

Cytat

Guardian: "This is the last time I do a favor for Department H."

Streszczenie

Przy granicy Kanady ze Stanami Zjednoczonymi Iron Man i Thor naprowadzają Wendigo w stronę Captaina America, gdzie potwory zaczynają ścigać Aurorę i Northstara. Jak się jednak okazuje, rodzeństwo prowadzi je prosto w stronę granicy, a gdy potwory ją przekraczają, zmieniają się z powrotem w ludzi. Steve wie jednak, że to tylko tymczasowe rozwiązanie, ma więc nadzieję, że Storm i jej zespołowi uda się wypełnić ich misję. Zastanawia się też, czy Wolverine mógł być wśród Wendigo, które przeciągnęli za granicę, Jean-Paul zauważa więc, że Kapitan wie równie dobrze, co on, że Logan będzie robił to, w czym jest najlepszy – polował.

Podczas, gdy Colossus, Nightcrawler, Rachel i Sasquatch walczą z Wendigo przy przejściu do innego świata, po drugiej stronie portalu reszta X-Men i Alpha Flight przemierza pustkowia, w końcu trafiając na pole bitwy między Wielkimi Bestiami. Snowbird wyjaśnia, że Tanaraq, dzięki wzmocnieniu związanym z rozprzestrzenieniem się klątwy, stał się wystarczająco potężny, by zaatakować pozostałe Bestie. Gdy jednak Storm pyta, czy nie jest im to na rękę, Narya odpiera, że dzięki animozjom i ciągłym walkom między bóstwami Ziemia pozostawała bezpieczna, jeśli jednak Tanaraq podbije cały wymiar, może następnie obrać cel na świat śmiertelników. Do tego jego wzmocnienie może pozwolić mu na złamanie ograniczenia działania klątwy. Gdy bitwa dobiega końca, a walczący opuszczają pole walki, herosi zaczynają się rozglądać. Iceman zauważa poległe istoty podobne do wilków – Shilohy, potomstwo Wielkich Bestii, istniejące tylko po to, by służyć swym panom. Zimno bijące od Bobbiego budzi jednego ze stworów, który od razu staje się jego wiernym kompanem, Narya radzi mu więc zmrozić pozostałe, które również powstają z martwych i zaczynają go oblizywać. Gdy pozostali X-Men ruszają w dalszą podróż, Drake próbuje się odgonić od swoich nowych "przyjaciół".

Na granicy Puck obwinia się o to, co stało się z Talisman, stwierdzając, że chciała ona – jako pierwsza osoba od dawna – być sam na sam z nim, nie posłuchał jednak i odebrał telefon od Vindicator. Northstar informuje go, że na pokładzie śmigłowca, który zabierze szamankę do szpitala, znajduje się jeszcze jedno miejsce i radzi, by Eugene udał się z nią, pewien, że będzie chciała zobaczyć jego twarz, gdy się obudzi. Gdy Puck odchodzi, Aurora nie ukrywa obrzydzenia na samą myśl o ich związku, co z kolei nie podoba się jej bratu. Tymczasem jeden z byłych Wendigo prosi o wodę, a gdy Jean-Paul mu ją podaje, mężczyzna pyta, czy jest superherosem i czy może mu pomóc w znalezieniu jego córki. Beaubier początkowo stwierdza, że w obecnej sytuacji nie będzie mógł się tym zająć, gdy jednak dowiaduje się, że chodzi o Amber, przyprowadza ją w mgnieniu oka. Widząc to, jego siostra krytykuje to, jak miękki się stał, ten więc w odpowiedzi wypomina jej cyniczną osobowość.

Przed portalem X-Men walczą ostatkiem sił, gdy Wendigo nagle zaczynają uciekać – a to dlatego, że na miejscu zjawił się nadal przemieniony Wolverine. W krainie Wielkich Bestii tymczasem X-Men i Alpha Flight docierają do miejsca, w którym przetrzymywane są pokonane bóstwa. Tanaraq wyczuwa ich i każe Snowbird się ujawnić, ta więc prosi go, by wstrzymał swoją wojnę, dodając, że nie będzie w stanie kontrolować mocy, którą gromadzi. Ten wytyka jej, że nie obchodzi ją los Bestii i że przemawia tylko w imieniu swej ukochanej ludzkości, której pozwala niszczyć ich Ziemię, uniemożliwiając przywrócenie równowagi tym, których los planety obchodzi. Stwierdza, że swoim przybyciem bogini pokazała mu hipokryzję ludzkości i postanawia, że od tej pory nic nie będzie powstrzymywać działania jego klątwy. Tymczasem w obozie na granicy uratowani Kanadyjczycy zaczynają przemieniać się z powrotem w Wendigo...

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #11 Amazing X-Men vol. 2 #11 Amazing X-Men vol. 2 #11 Amazing X-Men vol. 2 #11 Amazing X-Men vol. 2 #11 Amazing X-Men vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.