Avalon » Serie komiksowe » Storm vol. 3 » Storm vol. 3 #3

Storm vol. 3 #3

Storm vol. 3 #3

"Return of the Goddess"

Postacie
Zapowiedź

• Dawno temu, kiedy była czczona jako bogini nizin w Afryce, Storm została okradziona ze swoich mocy i popadła w depresję. Genialny wynalazca Forge uratował ją i przywrócił ją do zdrowia, pokazując jej, że jest kimś więcej niż tylko jej moce. Miłość zakwitła pomiędzy nimi. Ale ta miłość została stworzona, aby został złamana...
• Teraz, wiele lat później, Storm znów ma moce i pozycję bogini oraz zeszła się z Forgem. Ale co tym razem los wymyślił dla tej pary?

Cytat

Esther: "It was a strange time. Years of drought. Cattle were dying. We were just starting to farm. We all knew you were just a crazy girl. But we needed the rain."

Streszczenie

Beast odnajduje Ororo w szklarni przy Instytucie Jean Grey, informując ją o zaproszeniu, które otrzymała, ostrzega jednak, że może to być pułapka. Chodzi bowiem o prezentację nowego urządzenia, które ma sprowadzić deszcz na pustynię w Kenii.

Jakiś czas później. Storm, po raz pierwszy od długiego czasu, ponownie przybywa do ołtarza, gdzie była czczona jak bogini i gdzie odnalazł ją Charles Xavier. Teraz trafia tam na nią staruszka, która przyznaje, że od początku wiedzieli, że nie jest boginią, cierpieli jednak w powodu suszy i potrzebowali deszczu. Przedstawia się jako Esther Shira i zabiera Ororo na pole, gdzie pracuje jej syn, Noah. Mutantka zauważa, że plantacja pomidorów, którymi się zajmuje, jest wysuszona mimo irygacji, Noah wyjaśnia więc, że system nawadniający został założony przez jedną z fundacji kilka lat temu, w zeszłym roku został jednak odcięty. Gdy docierają do wioski, Storm zauważa urządzenie, które, zasilane bateriami słonecznymi, pobiera wilgoć z powietrza i przetwarza ją na wodę – wystarczające dla wioski, ale nie dla pól. Wtedy jednak staje przed nią osoba pracująca nad rozwiązaniem problemu – Forge. Gdy zostają na osobności, mutantka wytyka mu, że sama powiedziała mu o tym, że te obszary potrzebują pomocy i że zaproszenie nie wspominało o nim, Forge przyznaje więc, że nie chciał, by jego związek z projektem wpłynął na jej decyzję. Następnie prezentuje jej sposób, na który działa jego urządzenie, za pomocą kilku przycisków tworząc niewielką chmurę deszczową. Problem polega na tym, że jeśli spróbowałby zwiększyć siłę maszyny, od razu wywoła niebezpieczną dla otoczenia burzę z piorunami, dlatego potrzebuje pomocy mutantki w skalibrowaniu urządzenia.

Tego wieczora. Noah niecierpliwi się, czekając na decyzję Ororo, a gdy Forge próbuje przekonać go, że mutantka się zgodzi, ten stwierdza, że ich przodkowie nie potrzebowali pomocy i że teraz jedynie zostają uzależnieni od woli obcokrajowców. Forge ujawnia więc, że sam jest z pochodzenia Czejenem i że wie co nieco o utracie ziem i tradycji, zapewnia jednak, że chce jedynie zapewnić im szansę na przeżycie czasu, którego potrzebują na odnalezienie się w nowym świecie i że urządzenie pozostawi do dyspozycji im. Po chwili podchodzi do nich Ororo, pytając, czego od niej potrzebują.

Jakiś czas później Forge wyjaśnia, że maszyna będzie monitorowała zmiany u Storm, by stworzyć podobny model dla siebie, przyzywając deszcz Ororo przypomina jednak, jak jej kompan odebrał jej moce [patrz Uncanny X-Men #185 – przyp. S_O], a i nie tak dawno próbował "pomóc" światu, sprowadzając na niego armię potworów z innego wymiaru [a tu patrz Astonishing X-Men vol. 3 #25-30], ostrzega więc, że jeśli da on jej najmniejszy pretekst, zniszczy jego urządzenie. Gdy sesja dobiega końca, Forge postanawia zablokować najwyższe poziomy maszyny, Noah jednak protestuje i przypominając, co mutant sam mu powiedział, każe mu się wynosić. Nagle jednak Storm wywołuje burzę z piorunami, które niszczą urządzenie. Stwierdza, że nikt tu nie zna się na tyle dobrze, by sobie zaufać z tak potężnym urządzeniem. Dodaje, że Forge i Noah będą musieli odbudować je razem. Pozostając sam na sam z mechanikiem, Ororo dodaje, że naprawa powinna zabrać mu rok – a jeśli po tym czasie nadal będzie współpracował z mieszkańcami, będzie mógł zaliczyć ją do grona swoich przyjaciół.

Autor: S_O

Galeria numeru

Storm vol. 3 #3 Storm vol. 3 #3 Storm vol. 3 #3 Storm vol. 3 #3 Storm vol. 3 #3 Storm vol. 3 #3 Storm vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.