Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #35

Deadpool vol. 3 #35

Deadpool vol. 3 #35

"When Cometh the Deadpool-Spider-Slayer"

Postacie
Zapowiedź

• Nasz pełzający po ścianach bohater zostaje zaatakowany przez klasycznego Spider-Slayera!
• Zaraz. Przecież to nie jest komiks o Spider-Manie.
• Co tu robi Spider-Slayer???

Streszczenie

Podczas, gdy Wade siedzi w pokoju z Eleanor, gdzie indziej stary Spider-Slayer zostaje przeprogramowany na rozkaz osłabionego Draculi tak, by zamiast Ścianołaza namierzać Deadpoola. Tymczasem Ellie zaczyna wypytywać ojca o swoją historię, na szczęście jednak dla niego do pokoju zagląda Preston, informując, że pora spać. Deadpool wyskakuje więc przez okno, jak wyjaśnia agentka – by szlifować swoje umiejętności. Udaje się do mieszkania pani Camacho, a widząc go, staruszka zaczyna obwiniać go za to, co stało się jej córce i wnuczce. Wilson ujawnia, że Eleanor żyje i jest bezpieczna, nie zamierza jednak zabierać do niej kobiety – jeszcze nie teraz. Zapewnia, że z czasem wyjaśni jej wszystko, po czym wychodzi.

Udaje się do Instytutu Jean Grey, gdzie czeka już na niego Storm. Zauważa Evana, a gdy ten pyta, jak się miewa jego córka, Wade zapewnia, że ma się ona w porządku, przypomina jednak, że nikt nie powinien o niej wiedzieć. Ororo odciąga go jednak od ucznia i zabiera go na lądowisko, gdzie właśnie zjawia się X-Jet. Wychodzą z niego koreańscy "X-Men" prowadzeni przez Beasta, a przywitawszy się z Kimem, Wade przedstawia go Kurtowi, który ściska swoją "kopię". Następnie udają się do laboratorium McCoy'a, tam jednak Kim i Wade zaczynają czuć się nieswojo, przypominając sobie Butlera i jego eksperymenty. Wade odchodzi, prosząc, by Hank przysłał mu dokumenty medyczne Koreańczyków, po czym udaje się zaciągnąć jeszcze parę długów.

Jakiś czas później. Deadpool odkrywa, że Budynek Baxtera został zamknięty, gdy jednak postanawia udać się zamiast tego do Starka, zostaje zaatakowany przez Spider-Slayera. Nie bez problemu rozpoznając w pilocie na ekranie osłabionego Draculę wybucha śmiechem, po czym wskakuje do tunelu metra, gdzie robot nie będzie w stanie się dostać. Tam proponuje bezdomnemu pieniądze za przebranie się za niego, dodatkowo motywując go lufą swojego pistoletu. Gdy po chwili "Deadpool" wybiega na ulicę po drugiej stronie, Spider-Slayer rusza za nim w pościg, a Wade wykorzystuje to, by zakraść się za robota i przytwierdzić mu do pleców pakunek termitu. Dracula przeklina swoją klęskę, widząc jednak twarz przeciwnika, stwierdza, że dalsze życie powinno być dla niego wystarczającą karą. Wyczuwszy tymczasem, że bezdomny "zabrudził" mu spodnie, Wilson pozwala mu je zatrzymać.

Jakiś czas później. Deadpool, odziany w proporzec, zostaje wpuszczony do gabinetu Tony'ego Starka, który przegląda wyniki badań koreańskich X-Men – Beast bowiem wysłał je innym członkom swojego "klubu". Wyjaśnia, że ich ciała rozkładają tkanki pobrane od Wade'a, niestety jednak te są jedynym, co utrzymuje ich przy życiu. Obiecuje, że spróbuje znaleźć rozwiązanie, po czym pyta o kostium najemnika – gdy ten zaczyna jednak wyjaśniać zawiłości swego konfliktu z Draculą, Tony rezygnuje ze słuchania.

Wróciwszy do domu, Deadpool otrzymuje telefon od tęskniącej i pragnącej zająć się tworzeniem następców tronu Shiklah, zapewnia więc, że niedługo się z nią zobaczy, po czym przełącza się na drugą linię. Słysząc, co się dzieje, zbiega na dół, prosząc Michaela o teleport do Instytutu Jean Grey, gdzie pyta Beasta, jak może pomóc. Ten więc odpiera, że potrzebuje jego wątroby.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #35 Deadpool vol. 3 #35 Deadpool vol. 3 #35 Deadpool vol. 3 #35 Deadpool vol. 3 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.