Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #34

Deadpool vol. 3 #34

Deadpool vol. 3 #34

"The One with the Super-rare 3D Cover!"

Postacie
Zapowiedź

• Powrót do lat 90tych kiedy poznajemy najmroczniejszy sekret z przeszłości Deadpoola!
• Zobacz oryginalne wydarzenia, które poznali przyjaciele Deadpoola w trakcie Original Sin!
• Gościnne występy 90’s Sabretootha, 90’s Alpha Flight, and 90’s rysunki!

Cytat

Sabretooth: "An assassin that don't even know he's an assassin. Imagine the possibilities. Would he shoot the president? The Queen of England? He likes Nirvana, let's have him shoot that guy and make it look like a suicide."

Streszczenie

Lata dziewięćdziesiąte. Deadpool gra razem z Butlerem w jego klinice, a po wygranej postanawia wyjść. Gdy znika, na miejscu zjawia się Sabretooth, gratulując naukowcy pracy nad Wadem, który nie pamięta nawet wczorajszej akcji. Zastanawia się, do czego byliby w stanie go zmusić, Butler stwierdza więc, że jeśli naprawdę chce wiedzieć, powinien go nasłać na jego własnych rodziców.

Jakiś czas później. Sabretooth i Deadpool mijają granicę między Stanami a Kanadą. Gdy nieuprzejmie zbywają urzędnika celnego, ten informuje o tym kanadyjski rząd. Zabójcy docierają tymczasem pod podany adres, gdzie Creed stwierdza, że jeśli nie chce, nie musi wypełniać tej misji. Nagle jednak na miejscu zjawia się Alpha Flight, najemnicy ruszają więc do walki. Po krótkiej potyczce, Wade postanawia zestrzelić kable z linii wysokiego napięcia, a te spadają na autobus szkolny, herosi ruszają więc na ratunek uczniom, pozwalając przeciwnikom na ucieczkę.

Wieczorem Creed i Wilson przesiadują w barze, gdzie Wade stwierdza, że jest wściekły i wychodzi. Dociera do domu, który był celem jego misji, a tam rozkręca gazociąg, zdejmuje czujniki dymu i wyciąga butelki alkoholu. Zagląda do opuszczonego pokoju dziecinnego, gdzie przesiaduje przez chwilę, odnalazłszy pod łóżkiem starą rękawicę baseballową, po czym zagląda do sypialni, gdzie śpią właściciele. Rozlewa znaleziony alkohol i podpala salon. Gdy wychodzi, dom eksploduje. Koło jego stopy ląduje rękawica, którą Wade podnosi, zaraz też jednak odrzuca. Następnie wsiada do auta prowadzonego przez Sabretootha. Creed chce coś powiedzieć, powstrzymuje się jednak.

Następnego dnia. W pogodnym nastroju Deadpool zmierza do kliniki Butlera, gdzie odnajdują go Power Man i Iron Fist, pracujący dla Carmelity Camacho. Wściekła, dziewczyna stwierdza, że musi on wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, po czym prezentuje mu jego córkę, Eleanor. Wade zaniemawia, widząc dziewczynkę, po czym stwierdza, że jest ona zbyt piękna i odchodzi. Całe to zdarzenie obserwuje Butler, który zaprasza Carm do swojej kliniki. Wyjaśnia, że jest przyjacielem i lekarzem Wilsona i pomaga mu kontrolować jego napady agresji i depresji. Pyta, czy może potrzymać dziecko, od którego potajemnie pobiera próbkę krwi. Wtedy jednak na miejsce wraca Wade, każąc Carmelicie się wynosić i nigdy się z nim nie kontaktować. Gdy ta ucieka, najemnik dodaje, że coś jest nie tak i stwierdza, że ma dość kliniki. Odchodząc krytykuje papugę Butlera i grozi jej zabiciem, przypominając sobie, że już kiedyś zabił jakiegoś ptaka. Gdy wychodzi, Butler każe zbadać krew Eleanor i stwierdza, że wspomnienie ptaka sugeruje zmniejszoną efektywność Tabula Rasa. W następnych tygodniach zmienia podejście do Deadpoola, pozwalając żyć mu "na wolnym wybiegu", wysyłając swoich agentów, by go znaleźli za każdym razem, gdy potrzebuje jego krwi bądź organów. Otrzymuje też wyniki krwi Ellie – w której wykryto X-gen. Kontaktuje się  z nim również Mr. Toliver, pytając, czy jest szansa na wynajęcie Deadpoola.

Teraźniejszość. Adsit przyznaje, że ostatnim, co zobaczył w swojej wizji, byli Deadpool i Sabretooth wracający do Stanów. Wątpi, by Deadpool wiedział o tym, co zrobił, a Preston, obserwująca Wade'a bawiącego się z Ellie, stwierdza, że nie może się o tym dowiedzieć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #34 Deadpool vol. 3 #34 Deadpool vol. 3 #34 Deadpool vol. 3 #34 Deadpool vol. 3 #34 Deadpool vol. 3 #34 Deadpool vol. 3 #34 Deadpool vol. 3 #34 Deadpool vol. 3 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.