Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #20

Nova vol. 5 #20

Nova vol. 5 #20

"The Truth About the Black Hats"

Postacie
Zapowiedź

Tie-in ORIGINAL SIN! GOŚCINNIE ROCKET RACOON!
• Sekrety Czarnego Korpusu i ojca Sama zostają ujawnione.
• Świat Sama rozpada się, ale czy wyjdzie z tego silniejszy?

Streszczenie

Na obcej planecie Nova walczy ze zrobotyzowanymi systemami bezpieczeństwa "bunkra" Black Novas, do którego został wysłany, kontaktując się jednocześnie z Rocket Raccoonem. Szop, znajdujący się w ambulatorium, potwierdza, że zostali zatruci, lekarze nie byli jednak w stanie zidentyfikować toksyny. Stwierdza, że ma pewien pomysł i postanawia skontaktować się z przyjacielem. Sam tymczasem dociera do wrót bazy, przez które jednak nie jest w stanie się przebić. Gdy się jednak o nie opiera, otwierają się one, po skanie DNA rozpoznając go jako Jessego. Wewnątrz holograficzna sztuczna inteligencja pyta, w czym może pomóc, a gdy dowiaduje się, że Nova szuka urządzenia do przeprogramowania hełmu, pyta, czy przechodzi on w stan spoczynku i czy ma zaktualizować jego kartotekę – coś, czym Sam jest bardzo zainteresowany.

Jakiś czas później. Nova i Rocket wracają na Oblitus wraz z pokaźnych rozmiarów skrzynią, gdy jednak Adomox chwyta hełm Sama i go zakłada, zostaje porażony – nie został on bowiem przeprogramowany. Podczas, gdy Rocket zajmuje się ochroną, Sam ujawnia, czego dowiedział się od hologramu – że śmierć członka Nova Corps z rąk jego ojca była tylko sztuczką, która miała za zadanie wkupić Jessego w łaski Adomoxa. Już jako jeden z jego "Czarnych Nóv" ujawnił bowiem jego machlojki i doprowadził do jego wydalenia, po czym pomógł przeistoczyć Black Novas w oddział noszący pomoc potrzebującym. Stwierdza, że jest dumny ze swego ojca, wtedy jednak kosmita wyciąga blaster i strzela do chłopaka – chybiając jednak – i zaczyna uciekać. Sam i Rocket ruszają w pościg, w końcu zaganiając go w ślepą uliczkę. Ziemianin, poproszony, rzuca osłabionym Szopem w twarz Adomoxa, po czym otwiera skrzynię, w której ukrywał się Cosmo. Pies telepatycznie zmusza kosmitę do ujawnienia ukrytych w podprzestrzeni ampułek z antidotum, które bohaterowie sobie aplikują. Znów zdrowy, Sam stwierdza, że nie rozumie, czemu wizja od Watchera wysłała go na tę misję, nie jest bowiem bliżej odnalezienia ojca, wtedy jednak zauważa Jessego na jednym z ekranów. Adomox wyjaśnia, że to transmisja walk gladiatorskich z Chitauri Prime, dodaje jednak, że nie są one nadawane na żywo – Alexander jest więc pewnie już martwy. Sam powala go więc i oświadcza, że od tej pory będzie wpadał na Oblitus niezapowiedziany. Rocket tymczasem wyciąga od Adomoxa swoje pieniądze – pięćdziesiąt kredytów – i udaje się z Novą i Cosmo z powrotem do statku, przypominając, by chłopak skontaktował się z nim, jeśli będzie potrzebował pomocy w uwolnieniu ojca.

Tymczasem, Chitauri Prime. Jesse pyta kosmitę, czy ma jakąś rodzinę, po czym przyznaje, że równie bardzo, jak za swoją własną, tęskni za prawdziwym jedzeniem. Obaj zakładają zbroje, po czym wychodzą na arenę i rzucają się na siebie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #20 Nova vol. 5 #20 Nova vol. 5 #20 Nova vol. 5 #20 Nova vol. 5 #20 Nova vol. 5 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.