Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #7

Wolverine & the X-Men vol. 2 #7

Wolverine & the X-Men vol. 2 #7

"No Future?" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Gościnny występ Matt Murdock!
• Melita Garner powraca, ale nie szuka miłości - ma cos na Logana, co wywróci do góry nogami całą szkołę.
• Niestety nie wie, że zainteresowało się nią Red Right Hand!

Streszczenie

San Francisco, wieczór. Melita Garner żali się przez telefon Benowi Urichowi na pracę, jaką musi włożyć w biografię Wolverine'a, którą pisze. Nie zdając sobie sprawy z tego, że za jej oknami zbiera się odrodzona Red Right Hand, planująca kontynuować zemstę na Loganie, ani że zostają oni powaleni przez Daredevila, odnajduje wśród listów żądanie wstrzymania prac nad książką, wysłane przez kancelarię McDuffie and Murdock.

Instytut Jean Grey. Armor próbuje poruszyć swój psychiczny pancerz z zewnątrz, nie udaje jej się to jednak. Iceman pociesza ją, zapewniając, że utrata mocy jest chlebem powszednim dla X-Men i że w końcu przezwycięży ona ten problem. Tymczasem Broo wraca do szkoły po wycieczce w kosmos i spotykając się w klasie z Evanem stwierdza, że nie może się doczekać, aż wszystkim o niej opowie. Wtedy jednak zauważa, że sala jest praktycznie pusta. Na zewnątrz Instytutu Glob Herman gratuluje Idie pomysłu, by wagarować, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że X-Men ich nie wyrzucą. Pyta, co powinni zrobić, dziewczyna odpiera więc, że może robić, co zechce.

San Francisco. W biurze McDuffie and Murdock Melita kłóci się z Mattem, stwierdzając, że za dużo poświęciła dla swojej książki. Wytyka Daredevilowi, że powinien wiedzieć lepiej, niż inni, że bohaterowie rzadko kiedy umierają ze starości. Jej biografia mogłaby pomóc ukazać Logana jako człowieka, który dokonał wiele dobrego, a nie tylko szaleńca z pazurami.

Broo odnajduje Idie na błoniach, ściskając ją i przyznając, że za nią tęsknił. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Storm, która chce zamienić kilka słów z dziewczyną. Zauważa, że jej ostatnie zachowania nie są w jej stylu, ta więc odpiera, że Ororo nie wie, jaki jest jej "styl". Stwierdza, że skrzywdziła więcej ludzi, niż niektórzy z mutantów, z którymi X-Men walczyli i pyta, czy jest traktowana wyjątkowo, bo ona i Wolverine widzą w niej siebie. Stwierdza, że w przyszłości ona i Quentin zobaczyli, jak to wszystko się kończy i odchodzi, stwierdzając, że nie mogliby jej ukarać w gorszy sposób.

San Francisco, nocą. Daredevil i Wolverine walczą z Red Right Hand, którzy otworzyli portal do Piekła i sprowadzają stamtąd swoich członków. Gdy na miejscu zjawia się Doop, wpychając szamana przez portal i kończąc potyczkę, Matt przyznaje, że Melita ma rację, Logan zauważa więc, że jego przeciwnicy nienawidzą go tak bardzo, że dosłownie powstają z martwych, by go zabić, nie sądzi więc, by książka zmieniła ich poglądy. Pyta, czy prawnik zrobił to, o co mutant go poprosił, ten potwierdza więc, dodaje jednak, że nie powinien myśleć, że jego życie dobiegło końca tylko dlatego, że stracił swe moce. Logan odpiera więc, że chce tylko na wszelki wypadek uporządkować sprawy i że przyjaciel myli się co do niego, ten więc stwierdza, że stracił wielu bliskich i dodaje, że Wolverine nie może żyć w strachu.

W Instytucie Fantomex walczy z jednym z Bamfów o butelkę whiskey, a gdy w końcu ją zdobywa, zjawia się przed nim Storm. Zauważa ona, że mimo tego, że pomógł im w walce z Faithful Johnem, nadal jest złodziejem i mordercą, ten więc odpiera, że Ororo sama była wszystkim, od złodziejki, przez królową, aż po boginię i że nie wszyscy mogą po prostu wymazać swoją przeszłość. Zauważa, że World, gdzie został wychowany, był całkiem podobny do tej szkoły, tam jednak nie celebrowali swojej historii. Zauważa, że Wolverine nie jest tym samym człowiekiem, co kiedyś i że mury Instytutu nadal stoją tylko dlatego, że ich przeciwnicy obawiali się go. Pyta jednak, kogo mają bać się teraz.

Jakiś czas później. Logan dzwoni do Ororo, stwierdzając, że wielu rzeczy nigdy nie powiedział. Stwierdza, że powinien to zrobić, nim straci na to okazję i pyta, czy kobieta zechciałaby pójść z nim na obiad.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #7 Wolverine & the X-Men vol. 2 #7 Wolverine & the X-Men vol. 2 #7 Wolverine & the X-Men vol. 2 #7 Wolverine & the X-Men vol. 2 #7 Wolverine & the X-Men vol. 2 #7 Wolverine & the X-Men vol. 2 #7 Wolverine & the X-Men vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.