Avalon » Serie komiksowe » Amazing X-Men vol. 2 » Amazing X-Men vol. 2 #10

Amazing X-Men vol. 2 #10

Amazing X-Men vol. 2 #10

"World War Wendigo" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy wirus Wendigo szaleje na terytorium Kanady, jeden z X-Menów pada ofiarą śmiertelnej plagi!
• Gościnny występ Alpha Flight!

Cytat

Iceman: "Glad you're back on the team, Pete?"
Colossus: "Yes, honestly. X-Force was... complicated. This I understand. This I can fight."

Streszczenie

Trzymając przy sobie młodą Amber, leżący w kraterze i zdany na łaskę Wendigo Northstar myśli o swoim mężu, a także o swojej siostrze.

Dwadzieścia minut wcześniej. Z wraku X-Jetu wyskakuje Rockslide, który ukrywał się w łazience samolotu przez całą podróż. Na rozkaz Storm przystępuje do walki z Wendigo, podczas gdy Kurt teleportuje przemienionego w potwora Wolverine'a jak najdalej może. Firestar zauważa tymczasem próbującą zwrócić na siebie ich uwagę dziewczynkę, do której Ororo wysyła Nightcrawlera, Northstar dolatuje jednak do niej pierwszy.

Na granicy Kanady i Stanów Zjednoczonych Captain America, Iron Man i Thor stoją w pogotowiu, podczas gdy uchodźcy z północy przechodzą przez kordon. Po chwili stado Wendigo dociera na miejsce, Avengers wkraczają więc do akcji. Steve stwierdza, że potrzebują magicznych posiłków, Stark odpiera więc, że Doctor Strange nie odpowiada – jak się okazuje, jest on pogrążony w transie.

Kanada. Northstar, trzymając Amber w rękach, próbuje uciec przed Wendigo, jednemu z nich jednak udaje się go schwytać i powalić. Gdy leży w kraterze, na miejscu zjawiają się pozostali członkowie Alpha Flight – Aurora, Sasquatch, Snowbird i poobijany, ale żywy Guardian.

X-Men nadal walczą z potworami, a gdy na miejsce wraca Wendigo-Wolverine, Colossus odrzuca go z pełną siłą. Tymczasem Puck próbuje zająć się Talisman, majaczącą o wyrwie w górach, gdzie znajdą "jego". Rachel próbuje telepatycznie uśmierzyć jej ból i wnikając do jej umysłu dowiaduje się o przejściu do magicznego wymiaru, stwierdza jednak, że jeśli szybko czegoś nie zrobią, kobieta umrze. Storm każe więc Firestar wypalić rany, a gdy ta to robi, na miejscu zjawia się reszta Alpha Flight. Kanadyjscy herosi tłumaczą, że sytuacja została wywołana w lokalnej przetwórni mięsnej, gdzie jeden z pracowników próbował zatuszować ślady morderstwa – a przez to klątwa dotknęła setki osób, które nieświadomie spożyły ludzkie mięso, po czym "zaraziły" kolejnych. Jedyny plus jest taki, że działa ona jedynie w granicach państwa i że potwory wracają do ludzkiej postaci, gdy je miną. Razem herosi opracowują nowy plan – podczas gdy Aurora i Northstar zabierają Talisman, Pucka i Amber na granicę, reszta udaje się do jaskini, o której wspominała szamanka – a której lokalizację wyczuwa Sasquatch, stwierdzając, że go ona przyzywa. Gdy jednak tam docierają, okazuje się, że jest ona otoczona przez setki Wendigo, podczas więc, gdy Colossus, Nightcrawler i Sasquatch zajmują się potworami, pozostali bohaterowie przechodzą na drugą stronę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Amazing X-Men vol. 2 #10 Amazing X-Men vol. 2 #10 Amazing X-Men vol. 2 #10 Amazing X-Men vol. 2 #10 Amazing X-Men vol. 2 #10 Amazing X-Men vol. 2 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.