Avalon » Serie komiksowe » Nightcrawler vol. 4 » Nightcrawler vol. 4 #5

Nightcrawler vol. 4 #5

Postacie
Zapowiedź

• Kto by się spodziewał, że bycie nauczycielem w ogólniaku nie jest tak fascynujące, jak mogło by się wydawać?
• Starając się dostosować do codziennego życia w Jean Grey School, Nightcrawler prosi swoich kolegów z X-Men o inspiracje.
• Jeśli chodzi o życie z X-Men, inspiracja może nadejść z najmniej oczekiwanego miejsca!

Streszczenie

Wczesnym rankiem. Na boisku Instytutu Jean Grey Nightcrawler gra razem z Bamfami w baseball. Wspomina dawne czasy, gdy grywał z innymi X-Men i porównuje to do czasów obecnych, gdy wielu z jego przyjaciół rozpierzchło się po świecie. Wyładowuje swój żal na Bamfach, wtedy jednak widzi przed sobą wizję Jean Grey, która prosi, by nadal miał wiarę w przyszłość. Kurt przeprasza więc swoje "klony" i rusza do swego pokoju, gdzie przygotowuje się do swojego pierwszego dnia pracy w Instytucie. Gdy zagląda do kuchni i pyta siedzących tam Beasta i Cecilię Reyes o to, z czym może pomóc, kobieta radzi mu sprawdzić najróżniejsze klasy i ocenić, czego uczniowie potrzebują. Jakiś czas później do przechadzającego się korytarzami Kurta dołącza Rachel Grey, która ma pewien pomysł.

Wkrótce później oboje witają uczniów w Danger Room, pokrótce tłumacząc im zasady, na których działa Sala. Następnie uruchamiają jeden ze scenariuszy, w którym muszą zmierzyć się z armią potworów dowodzonych przez demoniczną Emmę Frost. Gdy pozostali uczniowie radzą sobie z przeciwnikami, Rico postanawia zaatakować ich dowódczynię, ta jednak chwyta go i powala. Kurt wstrzymuje symulację, wyjaśniając, że robienie oczywistego rzadko kiedy przynosi rezultaty i zamiast tego proponuje wykorzystanie Bamfów – coś, czego przeciwnik by się nie spodziewał.

Gdzieś w Maryland. Powaliwszy gości pewnego baru, Crimson Pirates otrzymują wieści od swego zleceniodawcy, Tullamore'a Voge'a. Ten każe im odnaleźć młodą dziewczynę imieniem Ziggy Karst, o której wspominają kosmiczne przepowiednie. Broadside strzela tymczasem do powalonych Ziemian ze swoich Transmatów, dezintegrując ich.

Po dniu pracy, Nightcrawler odpoczywa, pracując nad wręczonym mu przez Storm Blackbirdzie. W pewnym momencie w hangarze zjawia się Rico, który przyznaje, że nie potrzebuje wiele snu, dlatego większość nocy spędza, krążąc po Instytucie. Zakończywszy pracę nad samolotem, Kurt proponuje mu więc przejażdżkę na pokładzie. Ujawnia, że Blackbird nie jest zwykłym odrzutowcem i każe chłopakowi wyjrzeć przez okno – jak się okazuje, znajdują się już na orbicie, a widząc Międzynarodową Stację Kosmiczną, Rico przyznaje, że zawsze chciał pracować na jej pokładzie, wie jednak, że ze swoim wyglądem nigdy nie zostanie zaakceptowany na taką posadę. W tym momencie kontaktuje się z nimi Storm, informując o nowowykrytym mutancie w ich okolicy. Nightcrawler pyta więc Rico, czy ma ochotę na przygodę.

Tymczasem Crimson Pirates atakują wojskowe centrum badawcze w Narwal, Killian zakazuje jednak kogokolwiek zabijać i przypomina, że ich głównym celem jest Ziggy Krast.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nightcrawler vol. 4 #5 Nightcrawler vol. 4 #5 Nightcrawler vol. 4 #5 Nightcrawler vol. 4 #5 Nightcrawler vol. 4 #5 Nightcrawler vol. 4 #5 Nightcrawler vol. 4 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.