Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Draculas Gauntlet » Deadpool: Draculas Gauntlet #7

Deadpool: Draculas Gauntlet #7

Postacie
Zapowiedź

• Seria która oryginalnie pojawiła się w imprincie Infinite Comics pojawi się po raz pierwszy na papierze!
• Deadpool i jego narzeczona przejmują kontrolę nad siłami Draculi!
• Dodatkowo: całkiem nowy epilog!

Cytat

Dracula: "When I see you next, it will be your last day on this Earth. This, Dracula promises you."
Deadpool: "Oh, I'm so scared! Pffft! Please! You're not even the scariest guy that rolls with bats."

Streszczenie

[Uwaga: w numerze znajduje się przedruk cyfrowego komiksu Deadpool: Gauntlet #13 oraz całkiem nowy epilog – przyp. S_O]

Dracula wyśmiewa fakt, że Deadpool i Shiklah myśleli, że będą w stanie go pokonać, po czym postanawia odciąć ramię zamienionego w kamień sukkuba, by urwana dłoń Wade'a nie czuła się samotna. Wtedy jednak najemnik odciąga wampira za jego pelerynę i wyciągając miecz wraca do walki, Dracula jednak przebija go własnym ostrzem i rozrywa jego gardło, by go uciszyć. Gdy jednak wraca do Shiklah, Wade rzuca się na niego i wbija mu w pierś swoją urwaną dłoń, wystającymi kośćmi przedramienia przebijając serce. Początkowo wampir jest pewien, że będzie w stanie się z tego zregenerować, "zepsuta" krew najemnika osłabia go jednak na tyle, że musi salwować się ucieczką. Przytwierdziwszy sobie dłoń z powrotem, Wade proponuje Meduzie, że znajdzie dla niej nowe ciało, jeśli im pomoże, a gdy ta się zgadza, Deadpool odsłania jej twarz, a potworzyca przywraca Shiklah do życia. Po chwili małżeństwo wraca na pole bitwy, zamieniając z pomocą Meduzy popleczników Draculi w kamień. Gdy pozostałe wampiry zostają albo zabite, albo uciekają, Blade pyta, czy Dracula zginął, po czym radzi, by Deadpool i Shiklah uważali na siebie. Thunderbolts też postanawiają zniknąć, nim na miejscu zjawią się służby mundurowe. Deadpool tymczasem przytwierdza głowę Meduzy do ciała Potwora Frankensteina, poznaje dalszą rodzinę Shiklah, przedstawia ją swoim własnym przyjaciołom, po czym razem z żoną udaje się na miesiąc miodowy. Jest pewien, że jego szczęście nie potrwa długo, zamierza się jednak nim cieszyć, póki może.

Tymczasem, w kanałach, resztki wampirów odnajdują osłabionego Draculę, który zabrania im wymawiać imienia Deadpoola.

Jakiś czas później. Shiklah decyduje się nie ścigać osłabionego Draculi i zamiast tego poznać ten nowy, wspaniały świat u boku Deadpoola. Próbuje nowojorskich hot-dogów, odwiedza Doctora Strange'a, który nie zamierza uczyć magii ani jej, ani Wade'a, wysłuchuje historii Bena Franklina i Michaela, zwiedza Statuę Wolności, walczy z gangsterami u boku męża i wraz z nim ucieka z radiowozu, ogląda w kinie "Prawdziwy Romans", trafia na trybuny meczu baseballowego, a nawet wykłóca się z kierowcą na ulicy. Po powrocie do domu odnajduje Deadpoola, czekającego na nią z kwiatami w lodówce. Razem udają się do baru, gdzie Shiklah próbuje szkockiej whiskey, a potem do księgarni, gdzie nie może ona uwierzyć, że Dracula pozwolił pewnej popularnej serii książkowej tak ośmieszyć swój lud. Odwiedzają też sklep Apple i walkę wrestlerską. Wieczorem, gdy są już w łóżku, Deadpool zaczyna mówić przez sen, obawiając się powrotu Butlera i opłakując Eleanor, sukkub używa więc swoich mocy, by zapewnić mu spokojny sen.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool: Draculas Gauntlet #7 Deadpool: Draculas Gauntlet #7 Deadpool: Draculas Gauntlet #7 Deadpool: Draculas Gauntlet #7 Deadpool: Draculas Gauntlet #7 Deadpool: Draculas Gauntlet #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.