Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: Draculas Gauntlet » Deadpool: Draculas Gauntlet #6

Deadpool: Draculas Gauntlet #6

Postacie
Zapowiedź

• Seria która oryginalnie pojawiła się w imprincie Infinite Comics pojawi się po raz pierwszy na papierze!
• Deadpool i jego narzeczona przejmują kontrolę nad siłami Draculi!
• Dodatkowo: całkiem nowy epilog!

Cytat

Deadpool: "Wow, you can't throw a sword and not kill a vampire."
Blade: "I was aiming for him!"
Deadpool: "If you want credit for this kind of kills, you gotta call it before you throw a sword. Everydoby can throw a sword, kill a guy, and then go 'I meant to do that'."

Streszczenie

[Uwaga: w numerze znajdują się przedruki cyfrowych komiksów Deadpool: Gauntlet #11-12 – przyp. S_O]

Deadpool kontynuuje swoją walkę z Potworem Frankensteina, zostaje jednak uderzony na tyle mocno, że wzbija się w powietrze, gdzie zostaje złapany przez krążące nad polem bitwy smoki. Zaczyna walczyć z dosiadającymi ich potworami, gdy nagle jeden z nich zostaje zabity przez Blade'a, który ma za złe najemnikowi, że przez niego i Shiklah dojechał aż do Bratysławy. Gdy Wade i Brooks walczą ramię w ramię z wampirami, na miejscu zjawiają się też Thunderbolts, wezwani przez Wilsona. Gdy jednak na Deadpoola zaczyna szarżować Potwór Frankensteina, Blade usuwa się z drogi. Niewiele sobie robiąc z miecza wbitego w głowę, Adam chwyta przeciwnika i ściąga jego maskę, twarz Wade'a jednak odwraca jego uwagę na tyle, że najemnik jest w stanie się uwolnić. Walcząc na grzbietach smoków docierają do zoo, gdzie Deadpool oślepia przeciwnika wodą z kolejnego wózka z hot-dogami i rzuca go do klatki tygrysów.

Tymczasem w podziemiach Monster Metropolis Shiklah dociera do kryjówki Draculi, gdzie powala strażników-gargulców, po czym wręcza wampirowi w prezencie ich głowy. Stwierdza, że nigdy nie poślubiłaby takiego potwora, i ujawnia, że aby uniemożliwić mu zyskanie kontroli nad światem potworów wzięła ślub z Deadpoolem, co wścieka Draculę bardziej, niż cokolwiek innego. Oboje przybierają potworne formy, wampir jednak psychicznie zmusza Shiklah do powrotu do ludzkiej postaci, po czym używa głowy Meduzy, by przemienić ją w kamień.

Na powierzchni Deadpool znów zaczyna walczyć u boku Blade'a, gdy jednak zostają otoczeni, na miejsce trafiają posiłki – Werewolf by Night, Bob sterujący "fotelem" MODOKa, Michael i Ben Franklin, a nawet ksiądz z katedry, który całkiem dobrze radzi sobie z wampirami. Razem udaje im się oczyścić ulice miasta z popleczników Draculi, gdy jednak Brooks proponuje, by odciąć dostęp do Monster Metropolis i pozwolić, by walczące tam grupy same się sobą zajęły, Deadpool ujawnia, że ożenił się z Shiklah i że musi jej pomóc. Razem zstępują więc do podziemi, gdzie zaczynają przebijać Wade'owi drogę do Draculi. Fotel MODOKa jednak traci zasilanie, Bob opada więc prosto na próbującego pożreć jedną z sukkubów potwora, a potworzyca dziękuje mu pocałunkiem – który co prawda kradnie kilka ostatnich lat z jego życia, ale to i tak byłyby kiepskie lata. Wade tymczasem dociera do komnat Draculi, a odkrywając swoją żonę zamienioną w kamień, każe wampirowi przywrócić ją do normalności i pozwolić im odejść, obiecując, że wtedy go nie zabije. Dracula jednak wyśmiewa go i z łatwością unika wszystkich jego ataków, gdy jednak go kąsa, odkrywa, że jego krew smakuje paskudnie i praktycznie go osłabia. Zamierza więc po prostu rozerwać go na strzępy – zaczynając od jednej z jego dłoni.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool: Draculas Gauntlet #6 Deadpool: Draculas Gauntlet #6 Deadpool: Draculas Gauntlet #6 Deadpool: Draculas Gauntlet #6 Deadpool: Draculas Gauntlet #6 Deadpool: Draculas Gauntlet #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.