Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 6 » Wolverine vol. 6 #12

Wolverine vol. 6 #12

Wolverine vol. 6 #12

"One Month to Die: The Last Wolverine Story" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Numer o podwójnej objętości i koniec serii!
• Sabretooth jest gotowy na ostateczny pojedynek z Loganem i wybrał do tego odpowiedniej okoliczności.
• Czy nie widzieliśmy dopiero co walki w centrum handlowym, który poważnie oszpecił Logana?
• Ach, racja. Chodzi o to całe "drażnienie Wolverine'a".

Streszczenie

Wolverine ogłasza, że jest członkiem Avengers i X-Men i każe klientom centrum handlowego zabarykadować się w sklepach, zapewniając, że nie dopuści do tego, by komukolwiek coś się stało. Następnie zaczyna tropić Sabretootha, który wraz z trójką swoich ninja i Annie przygotowuje się do użycia Sfery. Creed nie jest pewien, czy którykolwiek heros dostał się na miejsce, nim zostało ono otoczone polem siłowym i dochodzi do wniosku, że już nie potrzebuje zakładniczki, gdy jednak przygotowuje się do ataku, rzuca się na niego Logan.

Gdzie indziej Pinch i Lost Boy zawracają do korytarza, gdzie jednak już czekają na nich ich "warianty" stworzone przez Sferę. Zauważając na piersi jednego z nich tatuaż podobny do własnego, lecz informujący jedynie, że jego właściciel zwalcza zło, Lost Boy stwierdza, że musi to być jego "dobra" wersja, na co Pinch odpiera, że każdy z jego wariantów jest jego dobrą wersją.

Wolverine powala ninja Sabretootha, po czym staje przed przeciwnikiem, przypominając, że zawsze próbował on przeciągnąć go na swoją stronę. Pyta, czy w jego nowym świecie znajdzie się dla niego miejsce, a słysząc to, Creed odkłada Sferę, stwierdzając, że Logan niczego się nie nauczył i znowu zaatakował samotnie. Ten odpiera, że tym razem nie był to jego wybór, a jego kompani czekają już na zewnątrz, poradziwszy sobie z ludźmi Creeda. Następnie oświadcza, że wie, kim jest, czego Sabretooth nie może powiedzieć o sobie. Wytyka mu, że choć udaje przywódcę, zostawił swoich ludzi na pastwę losu i obchodzi go tylko jego własny dobrobyt. I choć stylizuje się na lidera, jego idealny świat rządzi się jedynie prawem dżungli. Stwierdza, że wolałby umrzeć, niż być takim hipokrytą, na co Creed wytyka mu, że nosi pancerz, gdyż boi się śmierci. Słysząc to, Logan zdejmuje swą zbroję i półnagi wysuwa swe prawdziwe pazury, po czym atakuje. Creed szybko jednak przechodzi do ofensywy, a Wolverine zostaje zmuszony do blokowania kolejnych ciosów. Zaczyna obawiać się powtórki z rozgrywki, stwierdza jednak, że nie może myśleć tylko o sobie. Widząc, że jest jedyną nadzieją Annie, pozwala Creedowi myśleć, że walczy resztą sił, a gdy ten gotuje się do zadania ostatecznego ciosu, Logan z zaskoczenia uderza, po czym zaczyna okładać przeciwnika. Sabretooth w końcu pada, a Wolverine podchodzi do Sfery, która wyjaśnia, że musiała słuchać rozkazów Creeda, nie rozumiała bowiem ludzi i konfliktów między nimi. Dodaje, że ukryła walkę przed kamerami, a Logan dziękuje i prosi, by się wyłączyła. Następnie pada, nieprzytomny, widząc przed sobą Śmierć, niepocieszoną, że nie wysłał w jej stronę Sabretootha.

Jakiś czas później Wolverine budzi się na stole operacyjnym, ożywiony przez Victorię Frankenstein. Nick Fury informuje go, że Creed i jego ludzie trafili do więzienia, nie wie jednak nic na temat dziewczynki każe herosowi odpocząć. Jakiś czas później odwiedzają go Pinch, Lost Boy i Annie. Mężczyzna oznajmia, że udał się do Pablo, który zawsze wiedział, że to zrobi i zmienił jego tatuaż na taki, który nosiły jego "dobre" wersje, a Pinch oświadcza, że "pożyczyli" trochę gotówki z bazy Sabretootha, będzie mogła więc spokojnie żyć wraz córką i żegna się. Tydzień później Logan opuszcza szpital, trafiając na zewnątrz na Kitty Pryde. Przeprasza ją za ich ostatnie spotkanie, ujawniając, że to, co wtedy powiedział, nie było jedynie próbą zerwania kontaktów ze względu na jego misję i że przez chwilę nie cierpiał tego, że powiedziała mu prawdę o nim samym. Kitty zapewnia, że wszystko jest w porządku i pyta, co teraz, ten więc oświadcza, że być może wróci do Instytutu. Zamierza jednak naprawić swoje pomyłki i spotkać się ze starymi przyjaciółmi. Kitty odpiera, że Logan ma ich całkiem sporo, ten prosi więc, by nazywała go James.


"That Which Didn't Happen"

Postacie:
* Marcus H. Harold
* Offer

W jaskini Marcus Harold pisze swoją książkę o historii superbohaterstwa w XXI wieku, zauważając, że wiara Watchera w Wolverine'a okazała się być nieuzasadniona – po tym, jak przystał on na "umowę" z wirusem z Microversum, temu udało się przeżyć atak wspomaganej przez S.H.I.E.L.D. Host i kontratakował, zarażając cały świat. Dotrzymał jednak swojej obietnicy i Logan pozostał wolny – i nieśmiertelny dzięki swemu czynnikowi gojącemu. Zastanawia się, czy jakieś wspomnienie albo myśl w momencie, gdy Logan podejmował tę decyzję, mogłaby doprowadzić do odmowy i, ostatecznie, uratowania świata. Zadaje też sobie pytanie, czy on również stał się celem wirusa, stwierdzając, że może on być nim zainteresowany jako wampirem. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Offer wraz z uzbrojonymi w kołki policjantami, zamierzając przedstawić mu propozycję współpracy. Wampir jednak ich atakuje.


"Guernica"

Postacie:
* Max Moore
* Invisible Woman, Ms. Marvel, Peter Parker
* Ann-Marie Hoag, Chieko Tomomatsu, Jason Rivera, Markus H. Harold, Robert Templeton, Victoria Frankenstein
* Nick Fury, Dum Dum Dugan
* Looter, Scorpion, Shocker

Max Moore, właściciel baru Guernica, wyjaśnia, że choć jego przybytek ma reputację baru dla superherosów, to tak naprawdę jest najbardziej popularny wśród osób pracujących w pobliżu herosów, a sami nadludzie zaglądają jedynie raz na jakiś czas i mają określone miejsca. Wspomina, że po raz pierwszy zaczęli oni tu zaglądać w trakcie Wojny Domowej, gdy Ms. Marvel zaciągnęła na miejsce Invisible Woman, a gdy nikt ich nie zaczepiał, zaczęła zabierać tam innych herosów, z którymi musiała porozmawiać. To przyciągnęło Ann-Marie Hoag, właścicielkę Damage Control, i współpracującego z firmą Jasona Riverę, a także Roberta Templetona i innych super-bukmacherów, którzy zarobili niezłe pieniądze dzięki temu, co usłyszeli w barze – choć, jak zapewnia Robert, część z ich zysków zawsze jest przeznaczana na super-ubezpieczenia dla tych, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić. Z czasem do baru zaczęli przychodzić autorzy oficjalnych komiksów o herosach, jak Marcus Harold. Nie zawsze jednak było tu przyjemnie – pewnego razu do środka wpadła grupa superłotrów, żądając, by ich ukryto i opatrzono ich rannego wspólnika, a wtedy głos zabrała Victoria Frankenstein, która zaproponowała, że im pomoże, jeśli nigdy więcej żaden łotr nie zajrzy do baru. Później, w rozmowie z Maxem stwierdziła, że łotrzy wiedzą, czego może przeciwko nim użyć i wolą nie ryzykować. Zapewniła też, że nie chce on, by bar stał się łotrowską speluną.

Bar był zawsze popularny wśród agentów S.H.I.E.L.D., pewnego razu odwiedził go nawet oryginalny Nick Fury. Dyrektor S.H.I.E.L.D. pochwalił Maxa za jego gust w sztuce, wskazując na wiszącą na ścianie reprodukcję "Guernicy" Pablo Picasso, po czym ujawnia, że był w mieście podczas nalotu w 1937. Dlatego wie, co ten obraz reprezentuje i że świadomie lub nie, przemawia on do gości w barze, nakłaniając ich do bycia lepszymi ludźmi. Max wziął to do siebie i zmienił nazwę baru, który dotychczas zwał się "113". W teraźniejszości tymczasem jakiś łotr staje przed drzwiami baru, by wyrobić sobie imię, Max ujawnia więc, że po ostatnim ataku Hand przybytek jest chroniony, po czym uruchamia teleport, który przenosi łotra gdzieś do Islandii. Następnie wyjaśnia, że jego bar powstał z myślą, że herosi też są ludźmi i że potrzebują miejsca, w którym mogą przez chwilę poczuć się normalnie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 6 #12 Wolverine vol. 6 #12 Wolverine vol. 6 #12 Wolverine vol. 6 #12 Wolverine vol. 6 #12 Wolverine vol. 6 #12 Wolverine vol. 6 #12 Wolverine vol. 6 #12 Wolverine vol. 6 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.