Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 6 » Wolverine vol. 6 #11

Wolverine vol. 6 #11

Wolverine vol. 6 #11

"One Month to Die: The Last Wolverine Story" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Z losem dwóch osób w swoich rękach, Pinch musi podjąć decyzję, która może ją prześladować do końca życia.
• Chyba że Wolverine i oddział S.H.I.E.L.D. dotrą do niej na czas.
• Klasyczny Sabretooth, zawsze znajdzie czas, aby podrażnić Logana, nawet kiedy jest zajęty zmienianiem świata na swoje podobieństwo.

Streszczenie

W kryjówce Sabretootha Pinch przyznaje, że łotr nie może kazać mu wybrać między jej własną córką, a Lost Boyem.

Godzinę temu. Kierując się w stronę kryjówki Creeda, Fury ujawnia, że dowiedział się, skąd pochodzi pewien cytat na temat znoszenia ciężaru śmierci, którego Wolverine użył – z anime pod tytułem "Samurai 7". Gdy mutant uznaje to za znak, że fraza ta nic nie znaczyła, Nick dodaje, że anime to zostało stworzone przez Akirę Kurosawę. Tymczasem jedna z agentek informuje, że zbliżają się do celu, Fury pyta więc, jak jest plan mutanta. Ten odpiera, że Creed wie, że udało mu się zebrać armię i tego się spodziewa, dlatego muszą go zaskoczyć.

W kryjówce Creed postanawia obserwować egzekucję Lost Boya, zamierzając zobaczyć, co takiego Logan w nim widział, chłopak wyśmiewa więc go i jego "fascynację" Wolverinem. Nagle mutant przebija się przez ścianę i uwalnia Lost Boya, ten więc wysadza podłogę, otwierając im drogę ucieczki. Sabretooth uznaje, że jego stary przeciwnik popełnia te same błędy i każe Offerowi przygotować Pinch i jej córkę na śmierć. Gdy dociera do celi, Offer zauważa, że Logan próbuje odwrócić jego uwagę od Sfery, by reszta jego drużyny mogła mu ją odebrać. Sugeruje, że Creed będzie potrzebował zakładników, a ten przyznaje, że to dobry pomysł. Zauważa też jednak, że mężczyzna tylko zapewnia Wolverine'owi dodatkowy czas i zabija go, po czym porywa Annie i ucieka. Logan tymczasem trafia na oddział Hand, a gdy ich rozbraja, jeden z nich poddaje się – mutant jednak domyśla się, że to sama psychologiczna sztuczka, którą Creed wykorzystał ostatnim razem i powala ninję. Niedługo później dociera do celi Pinch, od której dowiaduje się o sytuacji.

Creed tymczasem dociera do centrum dowodzenia, skąd zabiera gotową do wykorzystania Sferę, podczas gdy Mystique przybiera jego postać, by odwrócić uwagę Wolverine'a. Podczas, gdy na zewnątrz Lord Deathstrike i Silver Samurai walczą z agentami S.H.I.E.L.D., domyślając się, że działają jedynie jako odwrócenie uwagi, Wolverine i jego grupa odnajduje "Creeda", którego Pinch unieruchamia. Logan domyśla się, że mają do czynienia z Raven i każe wskazać, gdzie jest Creed, a gdy ta gra twardo, Pinch wykorzystuje swoje moce na jej głowie. Kilka minut później grupa kieruje się korytarzem serwisowym, gdzie Logan wyczuwa zapach Creeda. Zapewnia Pinch, że nie zamierza walczyć z nim sam i że w końcu, po tylu latach, nauczył się działać w grupie. Tymczasem jednak agenci S.H.I.E.L.D. wykrywają zakłócenia w polu elektromagnetycznym, a po chwili Sfera wytwarza pole siłowe odcinające Wolverine'a od reszty. Chcąc nie chcąc, mutant obiecuje uratować Annie i podąża tropem Sabretootha, docierając do wypełnionego ludźmi centrum handlowego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 6 #11 Wolverine vol. 6 #11 Wolverine vol. 6 #11 Wolverine vol. 6 #11 Wolverine vol. 6 #11 Wolverine vol. 6 #11 Wolverine vol. 6 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.