Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #25

Uncanny X-Men vol. 3 #25

Postacie
Zapowiedź

• Największy sekret Xaviera ujawniony!
• Czy X-Men utrzymają linię mierząc sie z tak przytłaczającą mocą?
• A może ostatni "podarunek" Xaviera dla jego dzieci będzie ich końcem.

Streszczenie

W swoim nagraniu Xavier stwierdza, że zdaje sobie sprawę z tego, że niektórzy z jego uczniów mają o nim bardzo wysokie mniemanie i to, co im powie, może ich zszokować, prosi jednak, by wysłuchali go do końca. Wyjaśnia, że w początkach działalności X-Men, niedługo po ukończeniu Celebro, skanował świat q poszukiwaniu mutantów, gdy wykrył niezwykły sygnał – inny od wszystkiego, co widział wcześniej. Przez chwilę był podekscytowany perspektywą odkrycia czegoś niezwykłego, uświadomił sobie jednak niebezpieczeństwo, jeśli Magneto bądź inny łotr dostanie się do młodego mutanta pierwszy. Ze swoimi uczniami na misji, nie miał więc innego wyboru, jak udać się na miejsce samemu. Gdy jednak udał się na miejsce wskazane przez Celebro, odkrył młodego chłopca, Matthew Malloya bawiącego się swoimi zabawkami przed częściowo zniszczonym domem. Próbował z nim porozmawiać, ten jednak nie zamierzał odzywać się do nieznajomego, a gdy próbował odczytać jego myśli, dziecko wyczuło jego próby. Następnie wrócił do swoich zabawek, gdy jednak zaczął rozgrywać walkę między nimi, zamanifestowało się jako eksplozja, której Xavier ledwo uniknął. Próbował go powstrzymać telepatycznie, za każdym razem Matthew odpowiadał kolejnym wybuchem. Jedyne, co udało mu się zrobić, to ukryć się przed jego zmysłami. Stwierdza, że chłopiec był wszystkim, czego zwykli ludzie się obawiali – potężnym mutantem bez kontroli nad swoimi mocami.

Cyclops prosi, by zatrzymać nagranie i wychodzi, by zebrać myśli. Storm udaje się za nim i stwierdza, że jeśli Xavier poślubił Mystique, to tłumaczyłoby jej dziwne zachowanie w ostatnim czasie. Nightcrawler i Kitty witają się, a Beast zauważa nowy image Dazzler, która stwierdza, że dołączyła do Cyclopsa, potrzebuje bowiem czegoś do walczenia. Obiecuje, że odnajdzie Mystique i ją zabije. Po chwili mutanci wracają do odsłuchiwania nagrania.

Xavier przyznaje, że przez chwilę zastanawiał się nad zabiciem chłopca, stwierdził jednak, że nie był pewien, jak potężny był i czy w ogóle byłoby to możliwe. Zamiast tego więc stworzył dla siebie awatar – młodego chłopca, Charliego, który mógł porozmawiać z Mattem. Zyskawszy jego zaufanie, spytał o to, czemu jego dom jest zniszczony, a gdy ten zaprezentował swoje moce, o mało nie raniąc nowego przyjaciela, przyznał, że nie jest pewien, jak one działają. Gdy Charlie spytał, czy jego rodzice o tym wszystkim wiedział, Matt stwierdził, że mógł ich niechcący zabić. Awatar Xaveria wyjaśnił mu wtedy, czym są mutanci, a gdy chłopiec stwierdził, że nie chce już nikogo skrzywdzić, Xavier zaczął tworzyć mentalne blokady, uniemożliwiając mu korzystając z mocy, wymazał z jego pamięci to, co się stało z jego rodzicami i umieścił go w wysokiej jakości sierocińcu. Wyjaśnia, że odciął go od nich całkowicie, zamiast jedynie je ograniczać, nie wiedział bowiem, jakie są jej limity, nie skontaktował się też z Avengers i S.H.I.E.L.D., wiedział bowiem, że nie byli oni jeszcze gotowi na zaakceptowanie mutantów, a sprawa Malloya jedynie pogorszyłaby sprawy. Zdawał sobie też sprawę, że jedynie odizolowaliby go, zamiast próbować pomóc, co mogłoby się skończyć tragedią.

Słysząc to, Cyclops wybucha, zarzucając Xavierowi hipokryzję, wykorzystując swoje moce do lobotomii innych, gdy tylko coś nie idzie zgodnie z planem. Iceman stwierdza, że być może Scott powinien go znowu zabić, ten więc odpowiada promieniem optycznym. Beast, Kitty i Rachel próbują go uspokoić, a wracający Bobby grozi mu zamrożeniem, jeśli spróbuje tego znowu, Ororo uruchamia więc nagranie ponownie.

Xavier oświadcza, że cały czas obserwował Matthew za pomocą Celebro, raz w roku odwiedzając go jako "Charlie". Przy jednej z takich okazji jednak chłopak, teraz już student, przejrzał jego iluzję, Profesor ujawnił mu się więc takim, jaki jest. Wyjaśnił mu, że jest on mutantem z umiejętnością kontroli energii z innego wymiaru, a wtedy jego ukryte wspomnienia zaczynały wracać. Przypomniawszy sobie, że zabił swoich rodziców, stwierdził, że nie chce tych mocy i zezwolił Xavierowi na zrobienie wszystkiego, co potrzebne, ten więc ustawił potężne psychiczne blokady. Nadal jednak obserwował go z daleka, zdaje sobie jednak sprawę z tego, że jeśli jego uczniowie tego słuchają, już nie żyje. Dlatego prosi, by Cyclops i Logan zebrali drużynę, do której powinien należeć ich najsilniejszy telepata, i upewnić się, że blokady w umyśle Malloy'a nadal są na miejscu.

Ten jednak unosi się w powietrzu nad kraterem, który pozostał po jego mieście.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #25 Uncanny X-Men vol. 3 #25 Uncanny X-Men vol. 3 #25 Uncanny X-Men vol. 3 #25 Uncanny X-Men vol. 3 #25 Uncanny X-Men vol. 3 #25 Uncanny X-Men vol. 3 #25 Uncanny X-Men vol. 3 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.