Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #33

Deadpool vol. 3 #33

Deadpool vol. 3 #33

"Out the Window"

Postacie
Zapowiedź

• Deadpool.
• Córka.

Cytat

Deadpool: "I know who you are. I've seen your face, and I have your fingerprint."
Flag-Smasher: "Muh fingerprint?"
Deadpool: "Well, your finger actually. Though if anyone asks, I'll say I took your finger for the DNA, not just to be badass. I'm taking your life right now, I'm just giving it back one day of peace at a time."

Streszczenie

Kostnica w Chicago. Koroner i jeden z detektywów mijają rozłożone wokół zwłoki agentów ULTIMATUM, aż docierają do ciała Joshua Utlera, zmarłego na atak serca. Koroner pokazuje też jego zmarłą córkę, która wypadła z okna wieżowca.

Dwie godziny wcześniej. Podczas, gdy oddział agentów S.H.I.E.L.D., z Adsitem i Preston na pokładzie, rusza do Chicago, Deadpool walczy z oddziałem ULTIMATUM. Gdy kończy mu się amunicja, wyciąga swoje miecze, w końcu jednak zostaje postrzelony w kręgosłup i traci władzę nad nogami. Wtedy na miejscu zjawia się Flag-Smasher, który bez problemu odnajduje ukrywającą się Ellie. Gdy ta każe się puścić, łotr wyrzuca ją przez okno, a widząc to, Wade dopada do jednego z agentów i przegryza jego łydkę, po czym, ignorując spadający na niego grad kul, wspina się po innym terroryście i, wcisnąwszy mu coś za pazuchę, powala kolejnego członka organizacji, po czym rzuca się na Flag-Smashera. Gdy zaczyna tłuc przywódcę ULTIMATUM, pozostały przy życiu agent celuje do najemnika, wtedy jednak odkrywa jadowitego węża, którego wcisnął mu Wade. Wilson jest tymczasem gotów zabić Flag-Smashera, w oknie zjawia się jednak Genesis, z nieprzytomną Ellie w ramionach. Widząc córkę żywą, Deadpool stwierdza, że nie zabije Smashera – zamiast tego ściąga jego maskę, oświadczając, że teraz zna jego twarz i posiada jego odcisk palca. To mówiąc, urywa mu palec, dodając, że właśnie odebrał mu życie – będzie mu jej jednak zwracał dzień po dniu. W zamian łotr ma dopilnować, żeby jego organizacja nigdy już się nie zbliżała do jego i jego rodziny. Spychając Flag-Smashera w dół schodów oświadcza, że w przeciwnym razie zabije wszystkich należących do ULTIMATUM – poza nim samym, z którego będzie ucinał kawałek po kawałku. Po chwili na miejscu zjawia się S.H.I.E.L.D., Deadpool prosi więc Preston, by zabrała Ellie do jej domu. Ta po chwili namysłu zgadza się, zauważa jednak, że nie może ot, tak zniknąć, jeśli Wade planuje masakrę. Ten więc zapewnia, że chce zabić tylko jedną osobę – Ellie.

Później. Gdy na miejscu zjawia się koroner, rozpoznaje w jedynym ze zmarłych, który nie został postrzelony, Joshua Utlera, domyślając się, że zmiażdżona przez upadek dziewczynka jest jego córką – tak naprawdę jednak pod przykryciem znajduje się Quentin Quire, telepatycznie wysyłając do jego umysłu obraz zmarłej Ellie. Wkrótce Deadpool i Evan wyciągają go z kostnicy, telepata proponuje więc, że wymaże traumatyczne wspomnienia dziewczynki, Wade stanowczo jednak odmawia, zapewniając, że nie może jej w ten sposób pomóc.

Z powrotem w Nowym Jorku. Wade obserwuje przez okno domu Prestonów Ellie, po czym przechodzi na drugą stronę ulicy i odkupuje od starszego małżeństwa ich dom. Urządziwszy się tam, obserwuje swoją córkę, zamierzając dopilnować, by nic jej się nie stało. Po chwili dzwoni do niego Shiklah, informując, że z pomocą Doctora Strange wysłała Dazzler z powrotem do jej czasu i że cała trójka jest na niego wściekła. Deadpool przeprasza i zapewnia, że ma ważne wieści, wtedy jednak odzywa się jego druga linia – to Kim, który informuje go, że wszyscy uwolnieni z obozu w Korei umierają. Tymczasem w domu Prestonów Adsit zauważa, że Wade wprowadził się obok, po czym przyznaje, że Preston dobrze zrobiła, przyjmując Ellie pod swój dach. Ta stwierdza, że po wszystkim, co razem przeszli, Deadpool jest dla niej jak członek rodziny, po czym pyta, co konkretnie zobaczył Adsit po eksplozji oka Watchera. Ten przyznaje więc, że miał wizję tego, jak Wade zabija swoją rodzinę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #33 Deadpool vol. 3 #33 Deadpool vol. 3 #33 Deadpool vol. 3 #33 Deadpool vol. 3 #33 Deadpool vol. 3 #33 Deadpool vol. 3 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.