Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 4 » Daredevil vol. 4 #6

Daredevil vol. 4 #6

Postacie
Zapowiedź

• "Original Sin" Tie-In.
• Jak matka Matta Murdocka została Siostrą Maggie?
• Kiedy Matt odkrywa coś ze swojej przeszłości, z czym nie może sobie poradzić, szuka swojej matki, by dowiedzieć się, że ma ona kłopoty jakich się nie spodziewał.

Streszczenie

Gdy Matt przybył do Nowego Jorku, by załatwić ostatnie sprawy związane z przeprowadzką, trafił w sam środek starcia między herosami a Orbem. Gdy trzymane przez łotra oko Watchera eksplodowało sekretami, Daredevil zobaczył nieznane mu wcześniej wspomnienie – jego ojca, Jacka Murdocka, stojącego nad powaloną i krwawiącą z nosa Grace Murdock, jego matką. Nie wiedząc, co o tym myśleć, Matt próbuje się skontaktować z siostrą Maggie, gdy jednak udaje się do kościoła, w którym zwykle ją znajdował, dowiaduje się, że została aresztowana wraz z dwoma innymi zakonnicami.

Pociągnąwszy za pewne sznurki, Matt udaje się na spotkanie z Maggie, która wyjaśnia, że ona i dwie inne zakonnice-aktywistki dowiedziały się o nielegalnych eksperymentach przeprowadzanych w pobliskiej bazie wojskowej, oznaczyły więc mury budowli graffiti. Gdy jednak zostały złapane, odpowiedź była niewspółmierna do kary – zostały wysłane przez anonimowy trybunał, który poinformował je, że zostaną ekstradowane do Wakandy. Gdy strażnik oświadcza, że czas na rozmowę się skończył, Maggie prosi Matta, by nie tracił wiary.

Murdock próbuje znaleźć sposób, by uratować Maggie, żaden jednak z jego kontaktów nie może mu pomóc, a baza, o której cała sprawa się zaczęła, została opuszczona. Hawkeye przypomina jednak Mattowi, że w mieście znajduje się ambasada Wakandy, DD zakrada się więc do niej i zaczyna się przysłuchiwać wszelkim rozmowom. Po kilku godzinach, w końcu słyszy kogoś wspominającego o ekstradycji – podczas rozmowy amerykańskiego generała z pułkownikiem N'Bantą, attaché militarnym. Ten przyznaje, że oczyścili bazę, nie chcieli bowiem, by media coś wywęszyły. Wręcza generałowi pendrive z kopią wyników eksperymentów, które przeprowadzali, ten jednak zostaje wybity z jego dłoni przez właśnie przybyłego Daredevila. Widząc go, N'Batna uruchamia generator ultradźwięków, który powala herosa na kolana, po czym nokautuje go z pomocą generała. Wyrzuciwszy go przez okno ambasady stwierdza, że nawet, gdyby plan Śmiałka się powiódł, jest już za późno – wysłali więźniów do Wakandy godzinę wcześniej.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 4 #6 Daredevil vol. 4 #6 Daredevil vol. 4 #6 Daredevil vol. 4 #6 Daredevil vol. 4 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.