Avalon » Serie komiksowe » Original Sin: Thor & Loki: The Tenth Realm » Original Sin: Thor & Loki: The Tenth Realm #5

Original Sin: Thor & Loki: The Tenth Realm #5

Postacie
Zapowiedź

THOR: THE TENTH REALM
•  W wyniku wydarzeń związanych z ORIGINAL SIN, największy sekret Dziewięciu Królestw zostaje ujawniony... Dziesiąte Królestwo!
•  Thor i Loki wyruszają z misją odkrycia nowego świata i poznania siostry o której nie wiedzieli... Angeli! 
•  Czy można zaufać Lokiemu? Oraz czy brat i siostra zdążą poznać prawdę nim nawzajem się pozabijają? 

Streszczenie

W więzieniu bogów skończyła się gra. Otworzyły się drzwi i pierwszy raz od dawna wstało słońce. Gdy Cul pyta, co się teraz stanie, Odin odpiera, że wyrusza na wojnę.

Dziesiąte Królestwo. Thor walczy z Królową Aniołów, pokonując w międzyczasie jej maszyny bojowe. Anielica, po kolejnej prośbie, decyduje się powiedzieć mu prawdę o jego siostrze i stwierdza, że zabiła ją i kazała wrzucić do jednego z reaktorów. Gdy bóg piorunów chce ją zaatakować, uderza go Angela, która wyzywa go na pojedynek jeden na jednego.

Szybko jednak zostają powstrzymani przez Odina, który wraz z Lokim pojawiają się w Niebie. Wszechojciec, gdy tylko ujrzał Angelę, rozpoznaje w niej swą córkę, Aldrif. Kobieta jest w szoku, podobnie jak wszystkie anioły. Królowa Aniołów decyduje, że w ramach podziękowania za jej służbę, żaden anioł jej nie skrzywdzi, jednak musi na zawsze opuścić Królestwo. Angela nie zgadza się i atakuje Odina, którego nie uznaje za swego ojca. Odin nie ma zamiaru z nią walczyć ani przekonywać do siebie, nie chce też kontynuować wojny, która kosztowała go utratę córki. Prosi synów, by wraz z nim udali się do domu. Tuż przed odejściem Loki zapewnia Angelę, że wie, jak się ona czuje i w każdym momencie może z nim porozmawiać.

Przestrzeń między Królestwami. Thor informuje, że musi udać się na Ziemię, by pomóc innym bohaterom z zamieszaniem spowodowanym śmiercią Watchera. Wciąż jednak jest na siebie zły za to, że prawie zabił własną siostrę i uwolnił wrogów Asardu. Loki pociesza go stwierdzając, że bez niego nie znaleźliby siostry, którą uznali za martwą. Odin przerywa ich rozmowę i mówi, że bardzo ich kocha i nim zdołają zareagować, mówi, że mają wiele do zrobienia w Asgardzie i Midgardzie. W tym samym czasie, Stary Loki jest wściekły, gdyż Wojna Aniołów została zażegnana, a Odin powiedział słowa, których jemu nigdy nie powiedział.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Original Sin: Thor & Loki: The Tenth Realm #5 Original Sin: Thor & Loki: The Tenth Realm #5 Original Sin: Thor & Loki: The Tenth Realm #5 Original Sin: Thor & Loki: The Tenth Realm #5 Original Sin: Thor & Loki: The Tenth Realm #5 Original Sin: Thor & Loki: The Tenth Realm #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.