Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #21

New Avengers vol. 3 #21

New Avengers vol. 3 #21

"The Bomb"

Postacie
Zapowiedź

• Świat musi umrzeć! Ale który Avenger będzie gotowy pociągnąć za spust? I co nastąpi później?

Cytat

Black Panther: "I know I should... I know I must... but the horror of it -- the inhumanity. Murdering all those people. Killing a world. It's... it's wrong."
T'Chaka: "Of course it's wrong... But you do it anyway -- Duty comes with the crown."

Streszczenie

Wcześniej, Nekropolia. T'Chaka ma dla syna jeszcze jedno pytanie – czemu nadal nie zabił Atlantydy? Słysząc to, Black Panther wybucha, wytykając ojcu, że poświęcił dla swego państwa wszystko, łącznie ze swoim małżeństwem, i że dopóki wierzy, że Namor jest przydatny, będzie się on cieszył jego łaską. Duch odpiera więc, że dla króla każda chwila łaski jest katastrofą.

Teraz, Ziemia-4290001. Illuminati z przerażeniem obserwują to, co przyzwał Strange. Macki istoty tymczasem oplatają się wokół członków Great Society – z których tylko Sun God jest w stanie je zwalczyć – i zaczynają wysysać z nich życie. Gdy Zoran dopada do Ridera, ten ostatnim tchem przyznaje, że powinien był prowadzić lepsze życie, po czym również umiera – a zrozpaczony Sun God również daje się schwytać i tylko dzięki swej potędze żyje jeszcze po "wyssaniu", jako cień samego siebie. Namor tymczasem stwierdza, że kontrolujący monstrum Strange zatraca się, Tony i T'Challa wykorzystują więc repulsory Iron Mana, by go powalić.

Ziemia-616, Nekropolia. Maximus stwierdza, że domyślił się, w czym tkwi sedno problemu Black Swan, po czym wyjaśnia, że odkrył, że ona, i jej rasa, ma określony tryb działania – gdy trafiają do nowego świata, odnajdują tamtejszych herosów, których altruizm wykorzystują w swoich celach. Tym razem Yabbat jednak się przeliczyła – korzysta bowiem z pomocy królów. A królowie, z samej natury, mają inne zasady moralne, niż zwykli ludzie, co więcej, poddani oczekują wręcz od nich, by popełniali zbrodnie dla bezpieczeństwa ich królestwa. Gdy w punkcie Inkursji Black Bolt dogania Doctor Spectrum i powala ją swoją pełną mocą, Maximus stwierdza, że ma też dobrą wiadomość – to on mógłby być królem.

Jakiś czas później. Gdy Black Bolt dociera na Ziemię-4290001 z bombą, Reed i T'Challa upewniają się, że nie została ona uszkodzona przez potwora przyzwanego przez Strange'a. Ledwo żywy Sun God prosi, by tego nie robili, Illuminati przyznają więc, że choć tego nie chcą, nie mają innego wyboru. Proponują, by Zoran udał się z nimi na ich Ziemię, ten jednak woli zostać i umrzeć wraz z przyjaciółmi. Gdy do Zderzenia zostaje dziesięć minut, trzymający detonator Richard stwierdza, że choć rozumie, że zabijając kilka miliardów istnień, uratowałby niezliczone tryliardy innych, nie jest w stanie tego zrobić. Kolejni członkowie Illuminati również odmawiają, aż na ochotnika zgłasza się Panther. Gdy jednak duch jego ojca go popędza, T'Challa stwierdza, że wydarzenie to zasługuje na rozważenie. T'Chaka przypomina, że musi zrobić wszystko, by Wakanda przetrwała, jego syn jednak stwierdza, że zabicie całego świata jest złe, duch odpiera więc, że jest to zło konieczne, które jako król musi wybrać. Ten odpiera więc, że coś takiego jest niegodne i stwierdza, że nie może tego zrobić. Odrzucając detonator oświadcza, że byli przeklęci od momentu, w którym zbudowali bomby, na co T'Chaka rzuca na niego własną klątwę – na całą wieczność odcina go od reszty Black Pantherów i odbiera mu tytuł Króla Umarłych. Gdy Reed podchodzi do T'Challi zapewniając, że fakt, że koniec końców uznali, że są granice, których nie przekroczą, ma znaczenie, Namor podnosi detonator, oświadczając, że w porównaniu do sytuacji ich życia i ich zasady moralne są niczym. Mimo protestów pozostałych detonuje bombę, niszcząc Ziemię-4290001.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #21 New Avengers vol. 3 #21 New Avengers vol. 3 #21 New Avengers vol. 3 #21 New Avengers vol. 3 #21 New Avengers vol. 3 #21 New Avengers vol. 3 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.